БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

Кредитна кабала Як відмовитися від кредитів, що нав’язує «Ощадбанк»

Право вибору для сучасної людини має велике значення. Особливо у питаннях кредитування. В нашій нестабільній економічній ситуації, будь-яка співпраця з банками пов’язана з ризиками, страхами та сумнівами.

В Ощадному банку про це вочевидь не думають. Адже не просто пропонують – нав’язують кредити. І не аби кому – пенсіонерам.

На сьогоднішній день послугами Ощадбанку у Броварах користується близько 15 000 пенсіонерів. Один з них - Віктор Рєдін. Військовий пенсіонер вже багато років отримує пенсію в «Ощадбанку». І лише цьогоріч зіткнувся з умовою, яку не готовий виконувати. Мова про певну кредитну суму, яка «пропонується» банківськими працівниками при переоформленні картки.

Чи насправді ця сума просто пропонується, чи легко від неї відмовитися - ми і намагалися з’ясувати.

Кредитна лінія: що це таке і як від неї відмовитися?

Ощадний банк України клієнтам, які користуються пенсійними та зарплатними картками, дійсно пропонує певну кредитну суму. Для деяких вона невідомо звідки «вистрибує» під час переоформлення картки, а дехто про неї дізнається взагалі постфактум.

Так було з Антоніною Леонідівною – пенсіонеркою з Броварів. Бабуся, не знаючи, що на її пенсійній картці є кредитна сума, зняла додаткову 1 000 грн. Спочатку зраділа, а потім дізналася, звідки ця сума взялася. Додаткову 1 000 грн. пенсіонерці нарахували не просто так, а через наявність відкритої кредитної лінії.

Аби дізнатися, як саме вона відкривається, ми звернулися до прес-служби “Ощадбанку”. «Починаючи з 9 вересня 2015 р. в Ощадбанку запроваджено певний порядок обслуговування. Він передбачає укладання договору комплексного банківського обслуговування (далі ДКБО). Укладання цього договору відбувається шляхом підписання клієнтом заяви на приєднання до ДКБО, невід’ємною частиною якого є заява на встановлення кредиту. У полі “Бажаний розмір кредиту” клієнтом зазначається сума, яку він бажає отримати. Але суто за бажанням клієнта, йому можуть встановити кредитну лінію», - розказали нам.

«Підводний камінець» приховали у заяві на встановлення кредиту. Отже, якщо б напроти бажаного розміру кредиту у бабусі, яка так необережно скористалася кредитною сумою, стояла цифра 0 – ніяких додаткових гривень на пенсійній картці не з’явилось би, принаймні від Ощадбанку.

Але питання не тільки в цьому. Питання в тому, що працівники банку не завжди розповідають клієнтам про наявність відкритої кредитної лінії.

Вони просто “пропонують”, а фактично нав’язують пресловутий кредит. Звучить це приблизно так: «Після того, як ваша пенсійна картка буде переоформлена – на неї буде покладено кредитну суму у розмірі 1000 грн. Ви можете нею не користуватися, але вона має бути на вашому рахунку». Саме так сказали Віктору Рєдіну в одному з відділень Ощадбанку у м. Бровари.

Враховуючи, що оператори не завжди і не всім розповідають про наявність відкритої кредитної лінії, то звичайно, не кажуть, і як її закрити. Не те, щоб ця інформація була не для загалу, просто для її отримання треба задавати конкретні питання.

У прес-службі,аби закрити кредитну лінію, порадили звернутися до відділення Ощадного банку та подати заяву про відмову від кредитної лінії. З одного боку, все просто, а з іншого – не без складнощів…

Свої нюанси є і в тому, як саме краще розпоряджатися кредитною сумою, від якої не змогли відмовитися.

Безготівковим чи готівковим розрахунком: як вигідніше?

Розібратися у ситуації з нарахуванням кредитної суми (у даному випадку на пенсійну картку) не так вже й просто. У кожного своя позиція.

В Ощадбанку впевнені, що діють в рамках повноважень, пенсіонери ж не сумніваються у примусовому нав’язуванні кредиту.

На жаль, не всі дідусі та бабусі можуть заявити про свої права та відмовитися від нав’язливого сервісу. Якщо вам не вистачило сміливості, зверніть увагу на кілька порад, підкріплених коментарями банківських працівників.

Порада 1. Кредитну суму, що з’явилася на рахунку зовсім не обов’язково знімати.

«Якщо ви знаєте, що ваша пенсія дорівнює 1 000 грн., а на рахунку бачите 2 000 грн., маєте зрозуміти – це кредитна сума і її не варто чіпати. Навіть на дві гривні, які зняті з кредити в подальшому нарахують відсотки», - радить юрист Володимир Бондаренко.

Порада 2. Якщо додаткова кредитна тисяча вам все ж знадобилась, скористайтеся нею безготівковим розрахунком.

«Якщо ви протягом місяця будете розпоряджатися кредитними коштами безготівковим розрахунком – здійснюючи оплати в торгівельних мережах чи мережі Інтернет, за рахуноквстановлення так званого “Грейс періоду”не будете сплачувати відсотки (за умови повернення цієї суми за 30 днів). Але якщо скористаєтесь кредитними коштами, отриманими готівкою – вам доведеться сплачувати певну суму. Вона становить 27% річних», - розповідають в АТ «Ощадбанк».

Як бачимо, розпоряджатися кредитними коштами вигідніше шляхом безготівкових розрахунків. Знайте про це.

А головне - пам’ятайте, що ви маєте право закрити кредитну лінію. Для цього потрібна ваша присутність в одному з відділень Ощадбанку та письмова заява в двох екземплярах на відмову від кредитної лінії. Юристи радять один екземпляр заяви з відміткою банку про отримання обов’язково зберігати у себе до моменту чергового переоформлення картки.

Тож, будьте обізнані в своїх правах та не бійтеся про них заявляти!

Коментарі   

-1 # Тетяна Окунєва 22.01.2018, 09:33
Добрий день! Вишліть будь ласка зразок заяви на закриття кредитної лінії на платіжній картці! Дякую!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ