БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Бровари – «найпрозоріші» серед міст Київщини

У червні поточного року ГО «ТransparentcitiesInternatinal» було проведено рейтинг прозорості ста найбільших міст України, серед яких і місто Бровари.

Найбільшу кількість балів отримали Львів (57 зі 100), Кропивницький (56), Івано-Франківськ (54), Київ (52) і Миколаїв (51,5). Найменшу кількість балів отримали Новомосковськ (8), Мирноград (10), Дунаївці (11).

Бровари займають 17 сходинку у загальнодержавному рейтингу та мають найкращий результат серед міст Київської області. Для прикладу – Біла Церква посідає 50 місце, Бориспіль – 59, Фастів – 72, Ірпінь – 75 у рейтингу.

Рейтинг міст було розроблено аналітиками TransparencyInternationalУкраїна та Інституту Політичної Освіти у рамках проекту «Розбудова прозорості у містах України» за 91 показником у тринадцяти сферах. Зокрема, бралися до уваги фінансова та бюджетна сфера, закупівлі, житлова та комунальна політика, освіта, соціальні послуги, інформація про роботу місцевої влади та ін.

Найпрозорішою сферою в містах України єдоступ та участь– рівень її прозорості складає 46%. Це означає, що проекти рішень міськради і порядок денний сесій оприлюднюються завчасно. Громадськість може впливати на те, як витрачається бюджет. Окрім того, існує можливість подати електронний запит або звернення.

Друге місце за відкритістю посідає сфера інформування про роботу органів місцевої влади– майже 46% прозорості. У багатьох містах регулярно оприлюднюють протоколи засідань президій ради, відкрито публікують оголошення, анонси, повідомлення органів влади, а контактні дані депутатів є у вільному доступі.

45% прозорості демонструють міста у кадрових питаннях. Це означає відкритість процедур відбору претендентів на посади в органах влади, гендерний баланс тощо.

 «Це результат спільної праці усіх представників органів місцевого самоврядування , структурних підрозділів міської ради, комунальних служб нашого міста, адже своєчасне наповнення офіційного веб-порталу залежить від оперативності подачі інформації. Сподіваюсь, що і надалі ми будемо покращувати якість нашого сайту з метою поліпшення інформованості членів нашої територіальної громади», - каже начальник відділу інформаційного забезпечення та господарської діяльності Руслан Федун.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ