БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Сльозогінний газ, кулачні бої від «власника» та бездіяльність поліції: реалії боротьби з «зеленим змієм» у Броварах

В Україні з кожним днем збільшилась кількість моторошних випадків смертельного отруєння алкоголем невідомого походження. Станом на кінець 2016 року померло 143 особи, трохи більше 200 вдалось врятувати. В одному з сіл на Харківщині лише в один день поховали 11 чоловік, що отруїлися сурогатним алкоголем.

Та, мабуть, наші люди на помилках інших не вчитимуться ніколи.  Поки сурогат вбиває українців, в Броварах преспокійно працює точка по продажу алкоголю невизначеного походження на розлив, у народі звана як «розливайка».

Працівники спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста розповідають, що таких об’єктів у Броварах було декілька, але залишився лише один – по вул. Мельника (Коккінакі).

«У місті це єдина «точка», що на приватній території продає алкоголь на розлив без дозвільної документації. Ми вже не вперше намагаємося вплинути на власника, проводили роз’яснювальну роботу. Попереджували, якщо не зроблять відповідні документи та не узаконять свою діяльність, ми їх закриємо. Надавали приписи, але результату ніякого. Ніхто не реагував. Тому сьогодні демонтуємо, техніка вже стоїть»,- розповідає в.о. начальника спецвідділу Олег Єжаков.

Попри значний «мінус» на вулиці, 26 січня представники спецвідділу вдалися до демонтажу та з самого ранку разом зі спецтехнікою прибули на місце.

Мешканці будинків, що знаходяться поруч неодноразово писали заяви та скарги, в тому числі до правоохоронних органів. В основному сусіди нарікають на постійні «посиденьки» місцевих пияк, які на додачу до порушення громадського порядку, в теплу пору року залишають після себе купи сміття у лісі навпроти. На цій ділянці частенько чи не з самого ранку чатують відкриття охочі до порції «міцненького».

Та не всім таке сусідство заважає. Нашим журналістам вдалось побачити, як один з мешканців вулиці Мельника, вийшов з подвір’я з пустою півлітровою пляшкою та пішов в сторону «розливайки». Побачивши велике скупчення людей, він швиденько сховав пляшку за пазуху та повернувся до себе на подвір’я, звідки спостерігав за тим, що відбувається.

А спостерігати було за чим. Так просто демонтувати незаконну споруду не вдалося, навіть за присутності поліціянтів, які приїхали на виклик.

«Бачите того поліцейського, от поспілкуйтеся з ним. Ідіть і попитайте в нашої поліції чому вона «кришує розливайки»,- каже емоційно Олег Єжаков.

Журналістам «ГР» вдалося, хоч і не одразу, але поспілкуватися із поліцією. Хоча спілкуванням це назвати складно. Підходимо до поліцейського, намагаємося почати діалог. Одні представники поліції впритул «не помічають» журналіста, який стоїть прямісінько перед ними і задає питання, інші – одразу хапалися за телефон і швидко відходили в сторону, аби «відповісти» на важливий дзвінок.

Після півгодинної гри у квача, все ж таки вдалося «вичавити» із вуст поліціянтів декілька скупих пояснень, які звучали спочатку, як виправдання, а потім з присмаком докору.

«Ми просто спостерігаємо. На 102 прийшло повідомлення, що хтось якоби перешкоджає представникам благоустрою. Я дєлаю приставку «якоби». Є перешкоджання, нема перешкоджання. Ми дивимось, як і ви - це всі коментарі. Я лише за «мир во всем мире»!»,- коментує поліціянт, який відмовився назвати прізвище та звання.

Більше інформації про ситуацію надати ніхто не зміг, щоправда, щодо роботи самих журналістів, у поліціянтів знайшлося більше коментарів: «Давайте, де ваш диктофон, куди треба говорити, ви ж там все пишете втіхаря»,- вирішив вдатися до філософії охоронець громадського порядку.

Згодом стало відомо, що поліції прибуло аж 2 машини. Одну викликав сам власник начебто через втручання у його приватну власність. Іншу - представники спецвідділу через перешкоджання їх законній діяльності. І поки один екіпаж відігрівалась в теплій машині, інший, майже не звертаючи увагу на те, що відбувається «під носом», обговорював особисті, мабуть, більш нагальні питання.

Загалом, реакція на ситуацію у представників поліції виявилась відстороненою, як на заяви мешканців, так і на перебіг подій.

В той час як представники прокуратури Харківської області повідомили про підозру двом жінкам–продавчиням сільського магазину у порушенні ч.3 ст. 204 УК України (незаконне виготовлення алкогольних напоїів з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, а так само незаконний збут таких товарів), броварські представники правоохоронних органів порушень не вбачають. До речі, санкція цієї статті передбачає максимальне покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

Тим часом власник «точки» всіма способами намагався активно зашкодити працівникам спецвідділу, не гребуючи навіть кулачними методами. При цьому голосно просив захисту у поліції із закликами «Хлопці, давайте відстоїмо ларьок» та «Не маєте права».

larek1

Його дружина, схопивши газовий балончик, браво боронила доступ до місцевої «розливайки». Дивлячись на цю жінку, поволі згадався дзвінок до редакції пані Валентини: «Прошу допомогти у вирішенні проблеми. В приватному секторі працює «розливайка». Там наливають мужикам горілку, іноді під запис, а тоді як зарплата вони розраховуються. Це замість того, щоб нести гроші в дім. Алкоголь неякісний, від чоловіка тхне, як з бочки». Можливо, саме в цій «розливайці» її чоловік залишає частину сімейного бюджету.

larek5larek4

А коли працівниками спецвідділу вдалося таки дібратися  даху торгової точки, щоб закріпити гачки та погрузити споруду на спецавтомобіль, мало не почалися справжні бої. Таке емоційно насичене протистояння затягнулося на досить тривалий час.

larek2

 

Та врешті-решт, як це не дивно, сторонам вдалося домовитися. Вочевидь, оцінивши безвихідність ситуації, власник попросив час на те, щоб винести все майно з «розливайки». Але попри це наголосив, що обов’язково судитиметься.

«Крадії, це моя приватна власність і ви не маєте права її чіпати. От як у нас зараз влада, обкрадає простих громадян», - викрикував господар, що стояв на даху свого МАФу. Він свою діяльність вважає цілком законною, а ситуацію із демонтажем розцінює, як безкарне втручання у його особисте життя.

«Я багато разів намагався закрити цю точку. Але у власника все «схвалено» з поліцією. Поліцейські заздалегідь попереджали про те, що приїде спецвідділ і він на час перевірки закривався»,- розповідає Олег Єжаков.

Сподіваємося, що схожі ситуації більше не повторюватимуться. Підприємці будуть провадити свою діяльність легально, а не продаватимуть алкогольні напої сумнівної якості з-під поли. Або ж змінять асортимент продукції.

«Якби ж вони продавали хліб, молоко, працювали легально, то до них ніхто б ніяких претензій не мав. Працюйте собі на здоров’я»,- радять представники спецвідділу.

lareklarek6larek7

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ