БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.3

Пам’яті жертв голодоморів в Україні

Голод 1932-1933 років – одна з найбільш трагічних сторінок в історії української нації. Намагаючись нічим не затьмарити «успіхів соціалізму», в роки сталінського керівництва ця тема замовчувалася та була практично засекреченою.

Про страшне лихо не дозволялося ні відкрито говорити, ні тим паче писати в пресі чи офіційних документах. Зарубіжна інформація кваліфікувалася, як інсинуації. Згодом категорична  заборона перетворилася на політичну установку та ідеологічну догму. Лише з набуттям незалежності України питання про ліквідацію цієї «білої плями історії» набуло своєї актуальності.

І мова йде не тільки про оприлюднення страшних згадок, сповідей та фактів. На рівні держави щороку пам'ять про безвинно загиблих людей вшановується скорботними заходами.

26 листопадав Броварах, як і по всі Україні, відбулись заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні. За участю секретаря Броварської міської ради, членів виконавчого комітету та депутатів Броварської міської ради, представників церков і релігійних організацій міста та броварчан було проведено низку небагатолюдних, але пам’ятних для громади заходів.

На знак глибокої скорботи і всенародного болю біля пам’ятника,  пам’ятних знаків жертвам голодомору 1932-1933 років було покладено квіти та проведені поминальні молебні  за жертвами, які зазнали смерті у ці трагічні роки.

О 16-й годині біля пам’ятника жертвам голодомору 1932-1933 років на території церкви Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП за участю релігійних громад та жителів міста відбулась акція «Запали свічку».

golodgolod2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29
Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ