БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Увага! Кліщі поряд!

Влітку мешканці різних куточків України якомога швидше намагаються скинути з себе все зайве.

Однак, в той час, коли температурні показники рухаються стрімко зростають, варто спостерігати за відкритими ділянками тіла, щоб уникнути небезпечного “діалогу” з кліщами. Останні - в осінній, весняний, а особливо літній період активізуються і нападають частіше. Їх жертвами в основному стають прихильники відпочинку на природі, але можуть постраждати і діти, які просто граються біля під’їзду у трав

Днями уникнути контакту з представником павукоподібних не вдалося молодій броварчанці. Вона від іксодового кліща отримала хворобу Лайма, чи як її по-іншому називають – бореліоз кліщовий.

У завідуючого відділом лабораторних досліджень , заслуженого лікаря України Віталія Прокопенка, наші журналісти дізналися, наскільки небезпечним є кліщовий бореліоз для сучасної людини. «Ця хвороба дуже просто лікується, якщо до лікаря звернутися вчасно. Якщо ж затягнути, кліщовий бореліоз переходить в хронічну форму, вражає суглоби та внутрішні органи», - попереджає Віталій Артемович.

Хвороба Лайма дійсно дуже підступна і має серйозні наслідки для майбутнього здоров’я людини. А тим, хто таки постраждав від укусу кліща радимо слідкувати за самопочуттям і звертати увагу на симптоми: підвищена температура тіла, слабкість, еритема на місці укусу, що розростається до надзвичайних розмірів – все це є сигналом про необхідність терміново відвідати лікаря.

Та краще хворобу не лікувати, а попередити. Тож, відправляючись на природу варто одягатися так, щоб відкритих ділянок тіла було якомога менше. А збираючись додому – ретельно обстежувати одне одного на предмет виявлення паразитів.

Бережіть себе і будьте здорові!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ