БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

9 ТРАВНЯ У БРОВАРАХ: ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА МИРУ

Весна багата на святкування, але є серед них день, який має особливе значення та викликає особливі емоції. 9 травня – День Перемоги над нацизмом, день закінчення Другої світової війни. Як відзначали це свято у Броварах бачив «Громадський Ревізор»

ОФІЦІЙНІ УРОЧИСТОСТІ

9 травня цьогоріч значно відрізнялося у плані «офіціозу». Не було «живого коридору», не йшла під звуки воєнного маршу багаточисельна колона на чолі з ветеранами, не прямувала через центр міста військова техніка, не крокували парадним маршем військові.

Розпочався ранок з покладання квітів до пам’ятних знаків. До звичних маршрутів додали місця поховання загиблих воїнів АТО та Героя Небесної Сотні Антоніни Дворянець.

Урочистий мітинг біля пам’ятника загиблим бровар­чанам був небагатолюдним, однак зворушливим. На початку – молебен за жертвами війни, далі - короткі спогади ветерана Другої світової Дмитра Закриничного та схвильовані вітання від учасника бойових дій в зоні АТО Вадима Дем’янчука.

З кожним роком все менше стає ветеранів, все більше вільних місць на стільцях для сивочолих воїнів.

9travnija

«Я вас хочу попросити лиш одне – залишайтеся з нами якомога довше. Ви – наша гордість і наша слава, ви – приклад та високий взірець для наслідування, ви жива епоха! Здоров’я вам міцного, довгих років життя та низький уклін за ваш подвиг!» - сказав у промові мер міста Ігор Сапожко.

На закінчення урочистостей – покладання гірлянди пам’яті та традиційний військовий салют на честь загиблих та живих. А далі – багатолюдним потоком до пам’ятника йшли діти, онуки та правнуки, покладали квіти, фотографувалися з зовсім незна­йомими ветеранами, вітали їх зі святом та бажали здоров’я та довголіття.

Серед квітів, посмішок та рукостискань – зворушлива зустріч. Щороку до Броварів саме на День Перемоги приїздить Почесний громадянин міста, фундатор французької асоціації «Друзі Броварів» Жо Спекулянт. Вже сам людина поважного віку, дуже болісно сприймає звістки про те, що його друзі, ветерани війни відходять у вічність. І тим більшою є його радість від зустрічі з тими, хто і досі «в строю». Емоції, що зворушують до сліз – саме так можна описати зустріч Жо та броварчанина, ветерана війни Івана Єгоровича Трошина.

ПАРКОВІ РОЗВАГИ

Після закінчення мітингу, «ареною святкування» став парк «Перемоги». Чудова погода сприяла відпочинку на природі. Хтось влаштував собі міні-пікнік на зелених галявинах у затінку, інші прогулювалися з дітьми, які активно каталися на велосипедах, самокатах та роликах, ласували морозивом, фотографувалися біля фонтану.

Спонукали до активного дозвілля спортивні заходи, серед яких футбольний турнір серед ветеранів (35+), велопробіг та шаховий турнір.

Загалом, після свята лишилося багато світлого та яскравого в пам’яті і теплого в серці. Всі, хто цього травневого дня приєднався до святкування, були впевнені – святкувати День Перемоги варто навіть тоді, коли у вічність піде останній солдат тієї жахливої війни. Адже саме їм ми завдячу­ємо своїм життям.

Ольга Підлісна

9travnija2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ