БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

НЕЛЕГІТИМНІ ЛАСОЩІ: ЧИ НАДОВГО «КУЛИНИЧІ» У БРОВАРАХ

Мабуть, мало знайдеться мешканців нашого міста, хто хоч раз не куштував би продукцію торгової марки «Кулиничі». Однак, зовсім небагато броварчан знають про те, що шоколадного кольору кіоски з випічкою встановлені у Броварах практично без жодних дозволів

ІСТОРІЯ З ПРОДОВЖЕННЯМ

«Щастя» у вигляді відразу декількох кіосків з пиріжками, тортиками та кавою «впало» на Бровари наприкінці вересня 2012 року. За два дні до нашого міста «десантувалося» 7 чи 8 МАФів, які практично наступного дня почали дивувати броварчан власною продукцією. І все б нічого – і смачно, і зручно, і працюють цілодобово, і алкоголь ніякий не продають – навіть пиво, якби не одне «але». Встановлені вони були без дозволу, без погодження, без договорів оренди та зі значними порушеннями правил благо­устрою. Наприклад, один з кіосків «Кулиничі» за адресою бульвар Незалежності,8 встановлено прямо на газопроводі. Також на міських комунікаціях було роз­міщено і кіоск на «Порошинці», але той після припису спецвідділу пересунули на декілька метрів.

Епопея з узаконенням «Кулини­чів» триває вже близько 4 років. І начебто на все вони згодні – і документацію підготували, і на найбільший відсоток по догово­рам згодні, і благодійні акції для школярів планують і готові про­водити, а депутати не погоджують розміщення, та ще й ініціюють примусове знесення цих об’єктів.

«Представники «Кулиничів» зверталися неодноразово щодо заключення договорів оренди згідно паспортів прив’язки. Ними були надані і письмові звернення від мешканців Броварів на під­тримку їх діяльності, і документи вони надавали у повному обсязі. Однак, депутати постійно від­мовляють у наданні дозволу, іноді ще на засіданні земельної комісії», - кажуть у земельному відділі міської ради.

На останньому засіданні земельної комісії в черговий раз депутати вже нового скликання відмовили «Кулиничам», причому рішення було безапеляційне – демонтаж.

«Кулиничі» встановили свої МАФи без дозволів, майже 4 роки не сплачують кошти до місцевого бюджету. Для того, щоб не створювати прецеденту, комісія одноголосно вирішила не виносити на сесію міської ради розгляд питання про оформ­лення та затвердження проектів землеустрою на ділянки, які зараз є самозахопленими під кіоски «Кулиничі», - коментує рішення земельної комісії депутат міської ради Вадим Андрієвський. Однак, іншим рядком протокол прописує, що «Проекти рішень, які були зняті на засіданні депутатських комісій не виносити на порядок денний засідання Броварської міської ради до вивчення та узгодження на засіданні депутатських комісій.»

Отже, чи залишаться у нашому місті «Кулиничі» та на яких умовах - питання поки що відкрите. Тим часом ми вирішили поцікавитися у звичайних броварчан що вони думають з приводу розміщення цих тимчасових споруд та за яким сценарієм, на їх думку, мають роз­виватися подальші події.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ