БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

«ХОЛОДНА» ВЕСНА 2016: БРОВАРИ БЕЗ ГАРЯЧОЇ ВОДИ?

5 квітня у Броварах офіційно закінчився осінньо-зимовий опалювальний сезон. Рішення про це було прийнято на засіданні виконавчого комітету і вже у другій половині дня розпочалися роботи по припиненню подачі теплоносія до квартир броварчан

ПЛАНОВЕ ВИПЕРЕДЖЕННЯ ГРАФІКА

Цьогорічна весна вже впевнено радує теплом, а отже і нарікань на діяльність «Тепломережі»… побільшало. Ні,працюють «тепло­вики» якраз в робочому режимі, послуги надаються безперебійно. Скаржаться мешканці на занадто теплий «клімат» у квартирах.

«Дихати нема чим, уже тиждень, як вікно «на провітрюванні» стоїть. Скільки можна «топити» вулицю?!» - категорично заявляє броварчанка Олександра.

Дійсно, за розпорядженням органів місцевої влади, опалю­вальний сезон можна припинити достроково, за умови, якщо середньодобова температура повітря протягом трьох діб пере­вищуватиме +8 градусів.

«Зараз температурні показ­ники сягають 6-8 градусів вище нуля вночі, а вдень взагалі до 20-23 тепла, тому є всі підстави для закінчення опалювального сезону», - каже в.о. головного інженера КП «Броваритеплово­доенергія» Олександр Дремлюга.

Комунальники пояснюють, що чітку дату початку і закінчення подачі теплоносія прогнозувати важко, щороку початок-закін­чення опалювального періоду коливається в межах одного-двох тижнів. Наприклад, в минулому році опалення вимкнули 15 квітня, цьогоріч - на десять днів раніше.

Однак, відключення тепла поки що не загрожує лікарням та дитя­чим садочкам, тут опалювальний сезон триватиме до особливого розпорядження.

«Діти повинні комфортно почу­ватися в дитсадках, приміщення медицини теж потребують осо­бливого температурного режиму, тому прийнято рішення поки що не припиняти опалення садочків та лікарні», - коментує ситуацію заступник міського голови Лариса Виноградова.

СПРАЦЮВАЛИ НА ТВЕРДУ «ЧЕТВІРКУ»

Підводячи підсумки осінньо-зимового періоду, «тепломере­жівці» відзначають, що цьогорічна зима не принесла для них особ­ливих сюрпризів. Ремонтно-про­філактичні роботи даються взнаки і кількість аварійних ситуацій зведено до мінімуму.

«Опалювальний сезон завжди непростий період, але коли всі процеси відлагоджені, все працює чітко – і люди, і механіка – тоді і проблем особливих не виникає», - підсумовує відрізок осінь-зима 2015-2016 Олександр Дремлюга.

Найнебезпечнішою ситуацією минулої зими можна вважати аварійне відключення на декілька годин центральної котельні на Кірова, 90. Але навіть ця доволі серйозна ситуація пройшла прак­тично непомітно для споживачів.

Найбільше скарг від мешканців виникало щодо неузгодженості дій відповідальних осіб, які регулюють подачу теплоносія в будинках з теплолічильниками.

«Не завжди мешканці можуть дійти згоди, яка ж температура в будинку є комфортною. От і дово­диться відповідальним особам вибирати «золоту» середину та частенько звертатися в «Тепломе­режу» за допомогою, коли комусь надто жарко, а сусідам в той же час морозно»,- каже Олександр Дремлюга.

Загалом зима пройшла спо­кійно, підприємство працювало в нормативному режимі.

УВАГА, ГАРЯЧА ВОДА!

Основне питання, яке ще вчора хвилювало броварчан – чи буде гаряча вода після відключення опалення, а якщо не буде, то як довго. Планувалося надавати гарячу воду як мінімум до 15 травня та провести моніторинг використання та економічну доцільність надання послуги з підігріву води у літній період. Однак,вже коли матеріал готу­вався до друку, ми отримали невтішну інформацію – з 15.00 год. 6 квітня гаряча вода у оселі броварчан не подається.

«Ми планували гаряче водо­постачання разом з опаленням не відключати, але у зв’язку з тим, що НАК «Нафтогаз України» не виділяє лімітів на квітень, у Броварах, як і по всій Київській області, з 6 квітня припинено надання послуги з підігріву води. На жаль, сказати, коли ми зможемо відновити гаряче водо­постачання у місті, зараз ніхто не може. Буде вирішено питання лімітів – зможемо включити гарячу воду», - каже директор КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов.

У разі, якщо без виділення лімітів намагатися подавати гарячу воду населенню, ціна за використаний газ буде нараховуватися за про­мисловими нормами – а це 7 тис. 506 грн. за кубометр газу. Як кажуть – вода на вагу золота… Отже, закінчення опалювального сезону вийшло у нас, на жаль, повноцінне – ні опалення, ні гарячої води. Одне радує – лікарня працює на власній котельні, садочки «тепломережівці» обі­цяють по мінімуму обігрівати, допоки не вирішиться питання з лімітами.

Олена Марченко

teplo1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ