БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

ОКСАНА МЕЛЬНИК: «Я ЗА ВСЕ НОВЕ ТА ІННОВАЦІЙНЕ»

Відкрита вакансія начальника управління освіти і науки Броварської міської ради викликала дуже активні обговорення у місті. Більше місяця фейсбук-спільнота активно вивчала досьє ймовірних кандидатів на цю посаду

У вівторок, вже колишнього директора ЗОШ №2 Оксану Мель­ник представили освітянам, як переможницю конкурсу і їхнього нового керівника. «Громадський Ревізор» не зміг втриматися, аби не поставити декілька запитань новообраному начальнику

Оксано Миколаївно, вітаємо Вас із призначенням. Як Вам на новому місці? Які враження?

- Ви знаєте, вражень маса. Працівники управління освіти є справжніми фахівцями своєї справи. Роботи дійсно багато, але кожен на своєму місці, кожен чітко виконує свої посадові обов’язки. Люди всі відповідальні, працюють, стараються. Колектив злагоджений, але так як я працюю лише перший тиждень, мені ще треба познайомитись з кожним особисто. Зараз я вивчаю свої нові функціональні обов’язки, сьогодні відвідала садочок «Лісова казка», в ньому якраз проводиться атестація. Поступово звикаю до нової посади. Робота змінилася порівняно з попередньою, додалося більше обов’язків. Але я впевнена, що мені це до снаги.

Що Вас спонукнуло подати документи на конкурс на посаду начальника управління освіти та науки БМР?

- Освіта – це моє. Я закінчила педучилище, інститут педагогічної освіти, потім вдосконалювалась, отримала юридичну освіту. Я завжди прагну до росту і само­вдосконалення. Як особистого, так і професійного. Я помітила, що відносно школи я вже все вивчила, хотілося б розвиватися далі. Відчувала потенціал і вирі­шила спробувати. Хотілося б і далі розвивати нашу освіту, наскільки це буде в моїх силах.

На Вашу особисту думку, на якому рівні у Броварах зараз знаходиться освіта? Які про­галини, можливо, вбачаєте?

- Освіта в Броварах, безперечно, знаходиться на високому рівні. Учні наші перемагають в олімпіа­дах, зараз багато школярів готу­ється до участі у всеукраїнських турах. І, скажу Вам, що навіть порівняно із попередніми роками, освіта Броварів знаходиться на дуже високому рівні. Багато наших навчальних закладів є опорними закладами різних напрямків. Наприклад, садочок «Ялинка» є Всеукраїнським центром впрова­дження і розвитку ідей Сухомлин­ського. Гімназія Олійника – член ЮНЕСКО. В кожній школі є свої напрацювання, свої «родзинки». В нас у місті чотири заслужених вчи­теля України. Щодо проблем, то не в усіх школах міста налагоджено дистанційне навчання. Наприклад, під час карантину. Мені здається, що це питання треба вивчати і оптимізувати.

Які будуть Ваші перші кроки на посаді керівника? Якого вектору розвитку Ви будете дотримуватись? Чи будете підтримувати ініціативи попереднього очільника, чи впроваджуватимете новітні напрацювання?

- Кожна особистість працює по-своєму. Те, що вже є напра­цьоване і гарне, треба зберегти і вдосконалити. І в той самий час потрібно шукати нові способи покращення роботи. Я за все нове і інноваційне, але водночас треба підтримувати і використовувати досвід попередніх поколінь. Іноді варто сміливо робити вибір на користь нових впроваджень. Треба вміти розрізняти пер­спективні ідеї від «не дуже», десь інтуїтивно, десь обережно, але все-одно не відмовлятися від них.

Планую підвищувати кваліфіка­ційний рівень вчителів. Налаго­джувати обмін досвідом не тільки між броварськими педагогами, але й на всеукраїнському рівні. Спонукатиму освітян відвідувати лекції, семінари, конференції для підвищення свого кваліфікацій­ного і особистого рівня. Треба роз­ширювати зв’язки, спілкуватися із науковцями і переймати знання більш досвідчених фахівців.

Також, для початку, я планую ознайомитись із кожним закладом в місті більш досконало. Вивчити їхні сильні сторони і дізнатися про недоліки. Побачити не тільки їхню методичну роботу, але й їх матеріальний стан. Познайоми­тись більш досконало із тим, що відбувається в закладах. А потім зробити висновки і розвивати їх далі, вдосконалюючи і усуваючи недоліки.

Окрім того, що Ви відтепер начальник управління освіти, Ви ще й депутат Броварської міської ради. Як плануєте суміщати ці дві посади?

- Ці посади є доповнюючими одна одну. Я член депутатської комісії з гуманітарних питань. Відтепер можу на сесіях і комісіях представ­ляти інтереси освітян всього міста. Я матиму змогу бачити більше і впливати більш усвідомлено на процеси в місті, що стосуються освіти. Окрім того, у мене серед депутатів є «згуртована команда» (сміється). Тетяна Петрівна Тоцька - досвідчений фахівець і завідуюча ДНЗ із багаторічним досвідом, а також Сергій Бельський, голова Федерації хортингу. Разом ми відстоюємо інтереси освіти в раді і будемо робити це й надалі. А моє нове призначення відкриває мож­ливість більш об’єктивно судити про стан освіти в місті в цілому і оперативно вирішувати на сесіях і комісіях всі проблеми, що з нею пов’язані.

Ксенія Хотянович

melnik1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ