БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

«ДЕМОКРАТІЯ» З ПРИСМАКОМ «СВОБОДИ» ХТО І НАВІЩО ВЛАШТУВАВ БІЙКУ В МІСЬКІЙ РАДІ?

Безпрецедентний випадок стався в Броварській міській раді під час 12-ї позачергової сесії. «Громадський Ревізор» був, бачив і, після того, як відійшов від шоку, готовий поділитися із своїми читачами всіма подробицями «з передової»

П’ятниця, 18 березня. На 16.00 скликано позачергову сесію. В порядку денному всього одне питання – зміни до бюджету. Одразу пояснимо читачеві в чому суть цих змін. Перша частина - це багатостраждальний парк «Пере­мога», який таки погодились фінансувати сумісно із Фондом регіонального розвитку. Друга - не менш багатостраждальний Броварський професійний ліцей, який в державі ніяк не вирішать кому віддати на фінансування.

Загалом, на парк депутатам необхідно виділити з міського бюджету 9 мільйонів, тобто 50% від загальної суми на його капі­тальний ремонт. А на ліцей – 12 мільйонів. До речі, за час, поки вирішувалася доля фінансування закладу, заборгованість його викладачам і вихованцям вже становить більше мільйона гри­вень заробітної платні і стипендій. Нагадаємо, за три місяці 2016 року розглядалися варіанти віддати професійно-технічні заклади освіти на фінансування спочатку місцевих бюджетів, потім за субвенцією із області та нарешті залишити на піклуванні держав­ного бюджету. Але Президент України таки вирішив покласти цю «привілею» на органи місцевого самоврядування.

 Отже, позачергова сесія була конче необхідна. Та точно не в тому форматі, в якому вона пройшла.

ds1

ПРЕВЕНТИВНІ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ

Ще на попередній сесії, під час штовханини і непорозумінь із депутатом Кочубеєм, його колишній однопартієць, депутат ВО «Свобода» Сергій Бойко голо­сно вигукував, що на наступне засідання прийде із гранатою чи димовою шашкою. Попереджений – значить озброєний. Задля запобігання можливих прово­кацій у міській раді влаштували справжній «кордон» з різнома­нітними перевірками. На вході до другого поверху міської ради всіх бажаючих потрапити на сесію реєстрували за документами і записували реєстрацію на камеру. Далі співробітники міліції переві­ряли речі громадян і сканували їх металошукачем. Без перевірки пропускали лише депутатів, які як і раніше, реєструвалися в сесійній залі.

Та навіть такі заходи не дуже зарадили порядку. Коли реєстра­цію було завершено, сесію офі­ційно розпочато, а в залі залунав гімн, то через центральний вхід на другий поверх, через новостворе­ний «кордон» пройшов народний депутат України Андрій Іллєнко (зі слів поліцейських) та разом із ним зграя чоловіків у формі.

ЗА МОТИВАМИ ГОЛЛІВУДСЬКИХ БОЙОВИКІВ

Під останні акорди гімну і крики «Слава нації!» молодики, що перед цим пройшли до зали, як помічники депутата БМР Бойко Сергія, почали вдягати на обличчя бафи і просуватися до президії. Одразу із цим, декількома силь­ними поштовхами, із дверей зали виштовхнули людей, які закри­вали собою прохід. Депутатів Оксютенка і Батюка, які як пред­ставники регламентної комісії, попрямували до виходу навести лад, збили з ніг декількома струменями сльозогінного газу. Декілька секунд - і газ заполонив майже всю залу, хтось вимкнув світло в президії і до зали увійшли кремезні чоловіки із закритими каптурами обличчями.

За рік існування газети наші журналісти спілкувалися з багатьма людьми, серед них і воїни АТО, і переселенці. Коли в залі почалася штовханина, то нам одразу згадалися слова однієї дівчини, що переїхала до нашого міста з-під Донецького аеропорту: «Коли розпочали антитерористичну операцію, літаки почали випускати пові­тряні пастки, виключили зв’язок і світло в районі, тоді стало дійсно страшно. Ти не розумієш що відбу­вається, хто це робить і навіщо. Ти починаєш хвилюватися за рідних, сусідів, людей, які знаходяться в епіцентрі подій. Ти не знаєш, що тобі робити, чи то бігти світ за очі, чи то сховатися в найпотаємніший куток і сидіти тихенько, поки все не закінчиться».

Приблизно так само почувалися наші журналісти під час сесії. Невідомі кремезні чоловіки, бійка, сльозогінний газ і повне нерозу­міння всього, що відбувається.

ПОКАЗОВЕ ПОКАРАННЯ ВІДСТУПНИКА

А чоловіки прийшли за своїм, вже колишнім, однопартійцем Олексієм Здоровцем. Ніби то «попросити» його написати заяву про складання мандату. А насправді – нецензурна лайка, бійка і жбурляння яєць в герб міста. До речі, доблесним яйцеметальником виступив депу­тат від БПП Леонід Черепейник. Щоправда припас він їх для свого однопартійця Юрія Чередника, який на сесію не з’явився. То не пропадати ж добру?! Можна і в президію покидати, вочевидь.

Менше хвилини пройшло після гімну і от він лунає вдруге. Міський голова закрив сесію «У зв’язку із неможливістю її проведення». Але в цей раз всім начхати. Ніхто не встає «по струнці» і не тримається за серце. В міській раді справжня бійка і ніщо, навіть державний гімн, не в силах її зупинити.

А хлопці, яких пізніше охаракте­ризували, як «Легіон Свободи» і броварські ультрас, вже захопили президію. Після кількох влучних ударів по голові секретар міської ради Олексій Здоровець знепри­томнів і впав під стіл. Звідти його одразу витягнули «свободівці» і виштовхали у коридор. Подальша доля 30-річного Олексія могла бути дуже непередбачуваною, якби він не опам’ятався через декілька секунд і не вирвався із рук не очікувавших такого повороту «патріотів».

Здоровець, що вже отримав чимало ударів, швидко вислизнув від своїх «доброзичливих друзів» у приймальню міського голови, звідки ретирувався, вистриб­нувши з вікна другого поверху.

До сьогоднішнього дня доля Олексія Здоровця невідома, але можна із впевненістю сказати, що вона в будь-якому разі краща за ту, що підготували йому колишні однопартійці. Як далі буде працю­вати рада також невідомо, адже «свободівці» пообіцяли влашто­вувати подібні перфоманси на кожній сесії допоки не досягнуть своєї мети.

ds

 

ПІАРУ ЗАБАГАТО НЕ БУВАЄ

Але не всіх депутатів це засму­тило. Так звана «демократична більшість» під час колотнечі не зрушила із своїх місць. Вони лише посміхалися, вилазили на стільці і столи, знімали все, що відбува­ється на телефони і відпускали в’їдливі коментарі, на кшталт, «Мочи Сапожка!». Навіть коли дівчата з апарату ради опинилися в епіцентрі подій, одні серед пів­сотні озвірілих чоловіків, єдиний, хто прийшов їм на допомогу – секретар регламентної комісії Сергій Батюк, який вже отримав декілька порцій сльозогінного газу в обличчя, але прибіг до пре­зидії ледве не з іншого кінця зали.

Однак, «Демальянс» лізти у пекло не дурні. Одразу ж після того, як активно налаштовані «свободівці» покинули будівлю міської ради молоді депутати засвітилися на камеру, відпові­даючи на запитання журналістів, кинули декілька коментарів в дусі «Може краще обрати сто­рону Демальянсу?» в бік деяких депутатів та покинули сесійну залу аби переміститися в свою «зону комфорту» - фейсбук-спільноту. Однак незрозуміло, яке відношення «Демократичний Альянс» має до «Свободи» та що такого смішного вони вбачають в усій цій ситуації? Хоча, після того, як на одній із сесій затятий «Демальянсівець» Сергій Іллюхін був приставлений «смотрящім» за головою фракції ВО «Свобода» в БМР Олегом Шевчуком, подібний мезальянс партійних осередків може бути цілком логічним.

НЕВТІШНІ ПІДСУМКИ

Як би то не було, сесія зірвана, гроші на парк не виділено, так само як і на Броварський ліцей. А от «демократам» такі розклади - за радість. В соціальних мережах вже виникло близько сотні пояснень того, що відбулось. Варіанти залежать лише від меж фантазії дописувачів. Від зради Здоров­цем демократичних принципів Майдану до сфабрикованих про­вокацій з боку міського голови. Одне й те саме відео розтягують на моменти і вивертають таким чином, що вже і не розумієш, де правда і чому вірити. Залишається сподіватись, що здоровий глузд таки переможе і тих самих «homo sapiens», про яких постійно згадує броварська «диванна сотня», в нашому місті більше, ніж «зомбі».

Кристина Славінська

andbatykskobabicscheokssaykdydko

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ