БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ПЕРЕМОГА ТОРГМАШУ ТА БОЙОВЕ КАРАТЕ ВІД РІЗАНЕНКА НЕЗАБУТНЯ ЧЕРГОВА ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ БРОВАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Депутати вже ходять до міської ради майже щодня, як на роботу. Як вони вирішують це питання на основній роботі (принаймні в декого вона поки що є) не зрозуміло. Але, як би там не було, 15 березня відбулася вже 11 позачергова сесія Броварської міської ради. Звісно, «Громадський Ревізор» був, все бачив і чув

Ще за годину до початку сесії в малій залі виконкому яблуку не було де впасти. Стільки небайду­жих громадян на засіданні наші журналісти не бачили жодного разу. Два ряди під стіною і щільна колона перед президією. Такого ще не бувало. Все вказувало, що сесія буде гарячою! Але, мабуть, мало хто міг передбачити, що відбудеться насправді.

ШЛЯХОПРОВОДУ БУТИ!

На минулому тижні під час дво­денної сесії депутати затвердили програму з капітального ремонту шляхопроводу на 2016 рік. А от виділити на неї гроші забули. А заразом і на гемодіаліз для БЦРЛ, фінансування програми інклюзивної освіти, утеплення фасадів, ремонт доріг і ще кілька «дрібничок». Тоді ж вони голосно назвали цю подію «першою пере­могою демократичних сил». Про­йшли вихідні, чутка про «героїв» дійшла до найвіддалені­ших куточків Торгмашу. Обурені люди вирішили полишити робочі місця, аби подивитись в очі депутатам, які бажають демонтувати міст.

«Я живу на Торгмаші з народження. Тут моя сім’я, тут мій дім. Останній рік, як перекрили полосу руху, то доїхати до масиву чи до Києва просто неможливо. Постійні затори. А як вирішать демонтувати, то що взагалі буде? По тій Вокзальній їздити? Це не життя буде, а жах», - жаліється Мирослава.

Жінка приїхала на сесію, як тільки дізналася. Зізнається, що взагалі за політикою не слідкує, але як почула інформацію, що міст хочуть демонту­вати, то вирішила взяти відгул на роботі і захистити свій район.

Окрім обурених громадян на сесії також були присутні експерти і проектанти, які ще раз нама­гались довести депутатам, що відремонтувати шляхопровід на Торгмаш буде набагато дешевше і вигідніше.

sesiya1

Дивно, що «демократичні» депутати, які більше за всіх кри­чали про публічне обговорення, за експертну оцінку ремонту і демонтажу шляхопроводу все одно не були переконані висту­пами професіоналів. Мабуть, для них важливіша не доля міста, а щоб їх ніхто не запідозрив в голо­суванні «в унісон з міським голо­вою». Складається враження, що для них це принципове питання.

Неважливо за що, головне, аби не так, як міський голова.

Але броварчанам таки пощас­тило - у 19 з 36 депутатів здо­ровий глузд одержав гору над особистими амбіціями. З другої спроби рішення про зміни до бюджету з урахуванням ремонту шляхопроводу прийняте.

Хто знає кому за це треба дякувати. Чи громаді, що не дала депутатам схибити, чи експертам, які намагались достукатись до обранців, чи совісті, що про­кинулась у деяких за вихідні. Тож будемо сподіватись, що вже до кінця року, при сприятливих умовах шляхопровід нарешті запрацює в обидві сторони. І це одіозне питання буде знято з порядку денного на найближчі двадцять років щонайменше.

sesiya2

БМР ЧИ ДНЗ?

Одразу за цим слово взяв най­молодший «демократичний» депутат Олег Берестовий. Він почав жалітися присутнім, що програма ProZorro, яку нещо­давно впровадили в міській раді – цілком і повністю його заслуга. І що Ігор Васильович Сапожко привласнив його ідею. Мовляв, «молодий демократ» і ночей не спав, все над зошитом сидів, а міській голова взяв і усі лаври собі забрав та навіть не похвалив. Образив «малого». От тільки залишилось незрозумілим як саме міський голова повинен був вшанувати юного «вундер­кінда». Цукерками, іграшками чи «кіндер-сюрпризом»? Одним словом, чергові сльози розпачі та соплі зради. Взагалі, складається враження, що наша міськрада – це ляльковий театр з казки про Буратіно. Добрих, але трохи дерев’яних ляльок увесь час при­гнічує нещадний ляльковод. За іронією долі, кінцівка сесії цілком підтвердила таке припущення. От тільки «повелителем ляльок» виявилась зовсім інша особа…

sesiya3

КАРАТЕЛЬ З ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Найцікавіше чекало при­сутніх наприкінці засідання. В залу, як вихор увірвався наш народний депутат від БПП. Той самий Павло Різаненко, який на своєму нещодавньому звіті у цієї ж будівлі, бив себе в груди і доводив всім присутнім, що він немає жодного впливу на міських депутатів фракції БПП. А тут Павло Олександрович під акомпанемент Державного Гімну України, на очах десятків присутніх та під поглядом кількох відеокамер тягає за грудки депутата від БПП Юрія Чередника, який проголосував не так, як цього вимагала «лінія партії». Що цим хотів довести нардеп незрозуміло. По залі пройшов шепіт: «Хазяїн примчався про­вчити холопа». Та й іншого, більш адекватного, пояснення цій ситуації ми не знайшли.

sesiya6

Пізніше, в соцмережах, де зазви­чай проводять весь свій вільний від засідань час «демократичні» депутати і так звана «громада», Різаненко пояснив свою пове­дінку. Ну як пояснив… Нібито він дійсно не має ніякого відношення до броварського осередку партії БПП. Його вчинок – це вчинок обуреного броварчанина, який довірив Чередніку представляти його інтереси в місцевій владі, а той його зрадив. Тобто напад на депутата і рукоприкладство – це звичайна поведінка для нардепа, таким чином він просто проявив своє обурення… Але давайте скажемо відверто, ці виправдання виглядають просто жалюгідно! Слідом за сумнозвісним «героєм революції» депутатом Пара­сюком, який ногою вдарив в обличчя заступника голови СБУ, черговою зіркою «депутатського кікбоксінгу» став Павла Різаненко. Відео цієї бійки можна подивитись на сайті нашої газети в Інтернеті та зробити власні висновки з побаченого. Цікаво, чи розуміють ці хлопці, що вони вже повністю скомпро­метували не тільки себе особисто, а й сам статус народного депутата. Не кажучи вже про те, що аргу­ментація за допомогою кулаків не личить будь-якій освіченій людині.

sesiya4

Але повернемося до казки про «абсолютну незалежність Бровар­ської БПП від Різаненка». Ми вже писали в «Громадському Ревізор», що дії так зва­них «демократичних сил» з самого почату були схожі на драматичну п’єсу, в якій депутатам від БПП, «Демальянсу» та «Самопомочі» за сценарієм відведені дуже сумні ролі пасивних ляльок, які повинні, по-перше, голосувати «не так, як мер Сапожко», а по-друге - діяти чітко за СМСками від головного режисера. Навіть, якщо це шкодить інтересам міста та бро­варчан. Остання сесія остаточно розвіяла будь-які сумніви в тому, що за режисерським пультом «броварської демократії» стоїть народний депутат Павло Різа­ненко. Він приїхав на «розборки» до Броварів в той самий час, коли у Верховній Раді тривала сесія та йшло голосування за повернення державі майна, що награбував Віктор Янукович. Тобто знехтував своїм основним обов’язком, щоб показати хто в домі господар «знахабнілим» депутатам від БПП. У підсумку, законопроект про повернення майна не прийнятий, а Павло Олександрович показав своє справжнє обличчя істинного демократа та розсудливого єврооптиміста.

ТЕ, ЩО ЗАЛИШИЛОСЬ ЗА КАДРОМ

Коли у залі лунав Гімн, а народ­ний депутат мотузив депутата місцевого, деякі присутні не змогли просто так дивитись на таке неподобство і стали на захист Юрія Чередніка. Далі конфлікт перенісся в приймальню міського голови. Там народний депутат, розмахуючи руками, продо­вжив сипати звинуваченнями і образами на усі боки. На мера міста, на депутатів, на присутніх в приміщенні громадян і навіть жінок. Як кажуть свідки, таким Павла Олександровича ще ніхто ніколи не бачив...

sesiya

«Якщо абстрагуватись від нашої конкретної ситуації, то взагалі, підняти руку на людину – це остання справа. Народні депу­тати – це повинні бути кращі з кращих людей в Україні. Люди, яких обрали вирішувати долю країни, створювати закони. А якщо в нас «кращі» так себе ведуть, то про що взагалі можна казати?» - коментує ситуацію депутат Броварської міської ради Володимир Оксютенко.

Зробити якісь однозначні висно­вки після засідання дуже важко. Мабуть, для цього знадобиться не одна аналітична публікація. Тішить лише результат – аварійний шля­хопровід все-таки відремонтують, освіта отримує кошти, а лікарня закупить обладнання. І це вже чимала заслуга для депутатів. А от як далі будуть розвиватись події в нашій багатостраждальній раді, не наважується сказати ніхто.

Захар Макінтош

Кристина Славінська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ