БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

ІГОР САПОЖКО: НАШЕ ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ – СТВОРЮВАТИ КОМФОРТНЕ МІСТО ДЛЯ БРОВАРЧАН. А ПОЛІТИЧНИМИ ІНТРИГАМИ ХАЙ ЗАЙМАЮТЬСЯ ІНШІ!

Час невпинно біжить вперед. Зовсім недавно у Броварах вирували передвиборні події, місто рясніло агітаційними плакатами, поштові скриньки були завалені газетами та листівками. 25 жовтня 2015 року броварчани вдруге довірили очолити місто Ігорю Сапожку. І сьогодні ми зустрілися з мером Броварів, аби поговорити про результати перших ста днів перебування на посаді.

-Ігоре Васильовичу, перш за все хотілося б поговорити про головний фінансовий документ, за яким місто буде жити та розвиватися протягом поточного року. Як Ви оцінюєте бюджет-2016?

- Як Ви абсолютно вірно зазна­чили, бюджет – це основний документ, який визначає як буде жити та розвиватись місто, які програми будуть фінансуватись, які об’єкти ремонтуватись. Цьо­горічний бюджет було прийнято досить швидко, ще до прийняття обласного і можна сказати, що при нинішній нестабільній економічній ситуації, ми маємо збалансований бюджет розумної економії.

Ми прискіпливо вивчили запити основних розпорядників коштів та врахували головні критерії розвитку галузі освіти, охорони здоров’я, комунальної сфери, соці­ального захисту та забезпечення. Хочу підкреслити, що доходи цього року заплановані на 42,4% вище, ніж у минулому 2015. Усього до бюджету Броварів планується отримати 693 млн. 900 тис. грн. Видатки на цей рік з урахуванням розподілу вільних залишків за нашими планами складуть 705 млн. 045 тис. грн., в тому числі по загальному фонду – 612 млн. 174 тис. грн., по спеціальному фонду – 92 млн. 871 тис. грн.

Крім цього міською радою затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку Броварів. На виконання програми ми заклали кошти на утримання бюджетних установ, ефективне функціонування сис­теми охорони здоров’я,підтримку та соціальний захист найвразливі­ших верств населення, розвиток освіти. До речі, як і в попередні роки, незмінним пріоритетом залишається саме освіта. На цю галузь видатки складають майже третину усього бюджету міста – 205 млн. 875 тис. грн.

Також прийняли зміни до Міської програми утримання та розвитку об’єктів житлово-комунального­господарства на 2016 рік.

- Ви щойно згадали одну з важливих програм – утримання та розвитку об’єктів житлово-комунального господарства. Чи можна вже сказати про певні результати в розвитку цієї надзвичайно складної, але водночас найбільш вагомої міської галузі.

- Я вже не раз зазначав, що головне завдання для міського голови – забезпечити комфортне проживання для кожного меш­канця. І в житлово-комунальній сфері – перш за все. Ми пере­жили непросту зиму, зі значними морозами та снігопадами. Думаю, вже можна говорити про певні підсумки. І хоч опалювальний сезон ще не закінчено, вважаю, що з основним завданнями – забезпечити броварчан теплом, світлом та можливістю пересува­тися – комунальники справилися. Завдяки завчасній підготовці до зимового періоду навіть в най­сильніші снігопади стан доріг у нас в місті відповідав нормативам безпеки.

Стосовно тепла в оселях хочу зазначити, що розпочата в минулому році робота по забезпе­ченню теплолічильниками будин­ків комунальної власності за раху­нок коштів місцевого бюджету, дала свої позитивні результати. Мешканці близько 90% будинків комунального фонду вже відчули переваги. На 2016 рік заплановано охопити даною програмою житлові будинки відомчого підпорядкування. Крім цього, у рамках програми утримання та розвитку об’єктів житлово-комунального госпо­дарства будемо продовжувати роботи з модернізації ліфтів, ремонту під’їздів, утеплення фаса­дів і герметизації швів панельних будинків, капітальні та поточні ремонти доріг, тротуарів та між будинкових проїздів.

Загальна сума видатків на потреби управління житлово- комунального господарства складає 70 млн. 445 тис. грн. Зокрема, на капітальний ремонт шатрових дахів та м’яких покрі­вель виділено 2 млн. 862 тис. грн., на роботи по утепленню та облицюванню фасадів, а також герметизацію швів заплановано 6 млн. грн.,на капітальні ремонти під’їздів – близько 1 млн. 500 тис. грн., на поточний ремонт доріг – 1 млн. 600 тис. грн., капітальні ремонти дорожнього покриття заплановані на суму у 2 млн. 890 тис. грн.

І це далеко неповний перелік робіт, які плануються у поточ­ному році. Звичайно, ми вихо­димо з обмежених фінансових можливостей, але намагаємося поступово приводити до ладу міське господарство. Не все від­разу, не все, можливо, так швидко, як хотілося б і нам, і мешканцям міста, але ми рухаємося вперед.

- Чимало питань виникало у стурбованих батьків з приводу харчування дітей у навчальних закладах. Як вирішилося це питання?

-Після того як в державному бюджеті на 2016 рік скасували норму про безкоштовне харчу­вання учнів 1-4 класів та часткову компенсацію за харчування у дошкільних навчальних закладах, ми на місцевому рівні прийняли рішення залишити співфінансу­вання на рівні минулого року за рахунок міського бюджету.

З 1 січня цього року плату для батьків за перебування у ясельній та садовій групах складає 60%, а для батьків, чиї діти ходять до санаторних груп усіх профілів – 40%. Так само залишились пільги для багатодітних родин. Вони сплачують в два рази менше за інших батьків, тобто 30% та 20% відповідно. Повністю звільнені від плати за харчування діти-сироти, позбавлені батьківського піклу­вання, інваліди, малозабезпечені, діти загиблих та діючих учасників АТО.

Також повністю збережено фінансування безкоштовного харчування учнів 1-4 класів та 5-11 класів соціально-незахи­щених категорій. Розуміючи всю складність нинішньої економічної ситуації в країні,вважаю таке рішення абсолютно справедли­вим. Від того, в яких умовах сьо­годні виховуються та навчаються маленькі броварчани, наскільки повноцінним в тому числі буде і харчування, залежить їх розвиток та здоров’я.

- Під час вручення ордерів на отримання квартир у «Лісовому кварталі» заступник губернатора Київщини відзна­чив, що це унікальна подія не тільки для Київської області, але й для України в цілому.

- Ви знаєте, співпраця влади та бізнесу - це нормальна практика. Просто прикро,що не в усіх населених пунктах України такі взаємовідносини між забудов­никами та владою існують.

В лютому був другий етап передачі житла, загалом компанія «Альянс Новобуд» має передати місту майже 6 тисяч квадратних метрів житла.

Проект нашої довготривалої співпраці з компанією «Альянс Новобуд» є надзвичайно важ­ливим для міста. Адже завдяки цій співпраці місто отримує не тільки житло для черговиків, а й розвинуту інфраструктуру нового мікрорайону – мережі, дороги, соціальні заклади, дитячий садочок. На місці сьогоднішньої сучасної забудови ще декілька років тому було просто поле, без жодних ознак цивілізова­ного життя. Ми і надалі будемо працювати з забудовниками, аби наша спільна діяльність при­носила користь броварчанам. Дуже радісно бачити очі людей, які навіть не вірять в те, що від­нині мають власне житло, що вже завтра можуть розпочинати облаштовувати нову квартиру на власний смак.

- Чим ще запам’яталися Вам останні 100 днів?

- Окрім усього вищеозначеного, хотілося б відзначити введення пілотного проекту «Системи електронних закупівель». Відте­пер всі кошти міського бюджету, бюджетних установ, організацій та комунальних підприємств з метою придбання товарів мають прохо­дити через систему електронних державних закупівель ProZorro. Ранжування всіх поданих про­позицій здійснюється системою автоматично за запропонованою ціною. Це повністю унеможливлює будь-які махінації та корупційні дії під час проведення торгів.

Окрім того, ми активно наво­димо лад на вулицях міста. І мова йде не тільки про капітальні та поточні ремонти доріг. З жовтня минулого року завдяки активним діям працівників спецвідділу по контролю за станом благоустрою, ліквідовано близько 50 незаконно встановлених МАФів , ведеться активна боротьба зі стихійною торгівлею. Одне з основних наших завдань – боротися з цією «хворобою» цивілізованими та законними методами.

В місті запрацювала новоство­рена поліція, суттєво зменшилась кількість скарг. Зі свого боку намагаємось надавати посильну допомогу, зокрема, повністю забезпечили паливно-мастиль­ними матеріалами.

Ми достойно пережили епідемію грипу, лікарі та санепідеміологи зробили усе можливе, аби за допомогою профілактичних та лікувальних заходів до мінімуму звести небезпеку поширення захворюваності. Найбільш ефективним кроком, який запобіг поширенню грипу та ГРЗ серед дітей, стало призупи­нення навчального процесу в школах міста. Дошкільні заклади працювали в звичному режимі, при цьому на 100% були забез­печені дезінфікуючими засобами, щоденно проводили всі необхідні протиепідеміологічні заходи.

Звичайно є проблеми. Десь вчасно не вивезли сміття, десь є підтоплення чи немає освітлення, не встигли завершити роботи на шляхопроводі. Та це робочі моменти, які ми оперативно вирішуємо. Багато запланували на цей рік, тож підводити підсумки будемо восени.

Вікторія Майстренко

szvit

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ