БРОВАРИ -14
НБУ USD 28.19

ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ-2016: ТЕПЕР ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО!

КВАРТИРИ БРОВАРЧАН ПЛОЩЕЮ ДО 80 КВ.М ВКЛЮЧНО ЗВІЛЬНИЛИ ВІД ПОДАТКІВ. ТА ЧИ ЗАПРАЦЮЄ ТАКА ПІЛЬГА В 2016 РОЦІ?

Сплачувати податки в нашій кра­їні майже моветон. Якщо сплачуєш до бюджету багато та вчасно, то ти або іноземне підприємство, або чудак, який не зметикував, як «оптимізувати» свій бізнес. Звісно, це неправильно. Проте, є й цілком об’єктивне цьому пояснення. По-перше, подат­кова система України сама по собі виглядає жалюгідно. Ще й адміністрування з боку фіскальної служби – останній цвях у кришку домовини. По-друге, відсутність «невідворотності покарання» дає привід замислитися над махінаціями. У випадку чого, завжди можна «домовитись». І не кажіть, що крайня революція щось докорінно змінила… Проте, податками у нас цікавляться. Це й привід для чергової «інтернет - стурбованості» - мовляв знову зрада, податковий тиск поси­люється. А ще у компанії можна блиснути знанням макроеконо­мічних новин. Тож, спеціально для броварчан! Найновіша інформація про податок на броварську неру­хомість, який доведеться сплатити за 2016 рік.

ЩО ВИРІШИЛА МІСЬКА РАДА?

29 січня на позачерговій сесії міськради навколо порядку стягнення цього податку роз­горнулися справжні баталії. Податківці ніяк не хотіли підтри­мати ініціативу мера І. Сапожка та звільнити від оподаткування квартири, загальною площею до 80 кв. метрів і житлові будинки, загальною площею до 150 кв. метрів включно. Справа в тому, що з 1 січня 2016 року Податковий кодекс України напряму вже не дозволяє міським радам збіль­шувати неоподатковувану площу житла. Тепер ця норма намертво закріплена в ст.264 Кодексу та дозволяє зменшити базу опо­даткування для квартир лише на 60 кв. метрів та для будинків – на 120 кв. метрів. Тобто за Кодексом всі, хто має квартиру більше 60 «квадратів» (будинок понад 120 «квадратів») автоматично підпадає під оподаткування податком на нерухомість. А це за статистикою чи не 80% всіх квартир та будинків у місті! І хай суми податку не можна назвати «грабіжницькими» (для більшості вона складе до 150 грн. на рік), але і часи надворі – не до жиру. Саме тому міській голова запропонував скористатися правом, яке надає Податковий кодекс органам місцевого самоврядування, та повністю звільнити від опо­даткування квартири та житлові будинки площею до 80 та до 150 «квадратів» відповідно. «Якщо ми можемо хоч якось зменшити грошове навантаження на бро­варчан, ми повинні це зробити», - закликав Ігор Сапожко міську раду. Представники фіскальної служби опиралися до останнього. Навіть після одноголосного при­йняття цієї пільгової поправки депутатами, обіцяли оскаржити прийняте рішення до суду.

Окрім цієї пільги, депутати залишили на минулорічному рівні ставку податку на нерухомість – 1% від мінімальної заробітної плати за кожен оподатковуваний метр. Таким чином, броварчани за 2016 рік сплатять по 13 грн. 78 коп. за кожний квадратний метр оподатковуваної площі.

Ще одна неприємна неспо­діванка очікує броварських «олігархів». Верховна Рада прийняла норму, відповідно до якої за наявності у власності гро­мадянина квартири, загальною площею понад 300 квадратних метрів та/або будинку, площею понад 500 квадратних метрів, такому громадянину доведеться сплатити по 25 000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості.

ЯК БУДЕ НА ПРАКТИЦІ?

Нагадаємо, що нарахування податку на нерухомість здійсню­ється податківцями за місцем проживання (реєстрації) грома­дянина. Тобто, маючи квартиру, наприклад, в Києві, людина, зареєстрована за паспортними даними в Броварах, буде сплачу­вати податок за цю нерухомість до столичного бюджету. А ось конт­роль за сплатою здійснюватиме броварська податкова.

Крім того, досі не з’ясованим залишається питання, як сплачу­вати податок з кількох об’єктів, розташованих у різних населених пунктах. Тобто, коли громадянин «прописаний» та має квартиру в Києві, а паралельно володіє нерухомістю в Броварах, на його київську адресу прийдуть дві податкові квитанції, складені київськими податківцями. Одна - на сплату податку за київську квартиру до київського бюджету, друга – на сплату податку за броварську нерухомість до бро­варського бюджету. І саме київські податківці повинні врахувати зменшення на 60 «квадратів» та пільги, введені в Броварах. Проте, Податковий кодекс не визначає за яким принципом буде відбуватися таке врахування: за якоюсь однією квартирою, чи порівну на кожну, чи пропорційно їх площам? Та й взагалі велике питання, як податкова в Києві дізнається про те, що в Броварах звільнили від оподаткування квартири площею до 80 кв. м включно?

Проте, цей ребус податківцям доведеться розгадувати вже в наступному році. Адже відпо­відні квитанції на сплату податку за 2016 рік почнуть надходити броварчанам лише в 2017 році (до 1 липня 2017 року). А вже зараз варто чекати на податкові «папірці», що складені за під­сумками 2015-го. Нагадаємо, що за 2015 рік в Броварах оподатко­вували лише квартири (будинки) площею понад 80 (150) квадратних метрів, а ставка податку складала 12 грн. 18 коп. за кожен оподатко­вуваний метр.

Степан Супрунович

podatok t

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ