БРОВАРИ +20
НБУ USD 27.76

ГРИП-2016: В ЕПІЦЕНТРІ ЕПІДЕМІЇ

Невизначеність, лікування «наосліп», майже паніка – так можна описати протікання цьогорічного сезонного захворювання на грип. Загальну ситуацію у Броварах досліджував «Громадський Ревізор».

СЕС ПОВІДОМИЛА ПРО ЕПІДЕМІЮ

З понеділка у Броварах офіційно заговорили про епідемію. Якщо раніше мова йшла про значну кількість тих,хто захворів на грип та, як ускладнення – на пневмонію, то зараз вже офіційно на засіданні у міській раді було оприлюднено інформацію про те, що Бровари перетнули межу так званого «епідпорогу».

«З 14 по 20 січня у місті зареєстровано 1698 випадків захворювання на грип та ГРВІ, що удвічі більше, ніж на минулому тижні. Станом на 25 січня епіде­міологічний поріг, нормативним показником якого є 98 осіб на 10 тисяч населення, перевищено. Наразі ми маємо зафіксованих 145 випадків ГРВІ та грипу», - каже головний лікар Броварської санепідемстанції Олександра Вакарчук.

В таких умовах кожна з ланок розгалуженої міської системи охорони здоров’я працює з потрійним навантаженням, про це говорять головні лікарі і Цен­тральної районної лікарні, і центру первинної медико-санітарної допомоги.

Первинна медицина працює зі значним перевантаженням та у режимі «до останнього пацієнта».

«За минулий тиждень ми при­йняли 5260 дорослих, з них у 910 діагностовано ГРВІ, у 76 грип та 16 осіб захворіли на пневмонію, серед них 4 вагітних. Три особи госпіталізовано. Дітей ми при­йняли 1684, 710 з гострими рес­піраторними захворюваннями, дві дитини з грипом, дві з запаленням легень. Одна дитинка госпіталізо­вана», - озвучує статистику голо­вний лікар первинної медицини Ігор Кравцов.

За словами Ігоря Кравцова, первинна медицина повністю забезпечена ліками, транспорт на ходу, проблем немає.

Більш-менш поступово , незважаючи на перетнутий епід­поріг, стабілізується ситуація в центральній районній лікарні. Так,і за даними СЕС рівень захво­рюваності поступово знижується. 21 січня було зареєстровано 319 звернень до лікарів, наступного дня – 274, на 23 січня зареєстро­вано вже 121 хворий на грип та ГРВІ.

«За вихідні не поступило жод­ного пацієнта з важкою пневмо­нією. Зараз в реанімаційному від­діленні знаходяться два чоловіки на апаратах «штучного дихання». Динаміка в обох позитивна», - повідомляє Валентин Багнюк, головний лікар Броварської ЦРЛ.

І хоча у понеділок кількість звернень знову перетнула межу 400, наступного дня «крива» від­відувачів амбулаторій сімейної медицини знову «поповзла» вниз.

РЯТУВАЛЬНИЙ КАРАНТИН

Головний санепідеміолог Олександра Вакарчук також повідомляє, що 712 осіб серед тих, що захворіли - діти. Однак, лікарі відзначають, що порівняно з минулими роками, дітей хворіє вдвічі менше.

«Як правило, діти становлять 70% тих, що хворіють. У нас же наразі відсоткова кількість серед дітей становить 42%», - каже Олександра Вакарчук.

Лікарі сходяться на тому, що такий позитивний результат дало запровадження карантину в школах ще до початку епідемії. Якби вимушені канікули не було запроваджено, епідпоріг Бровари перетнули б набагато раніше.

При перших натяках на епідемію аби убезпечити найбільш враз­ливу категорію населення – дітей, в школах Броварів з 18 січня було запроваджено карантин.

«Оскільки захворюваність на той час почала стрімко зростати, було прийнято рішення про про­довження канікул у навчальних закладах міста з метою уне­можливлення розповсюдження вірусу серед дітей», - згадують мотивацію двотижневої давності в управлінні освіти.

Зважаючи на рекомендації лікарів та враховуючи офіційне визнання епідемії грипу у Броварах, карантин у школах знову продовжено. Спочатку датою виходу на навчання було 28 січня, однак, після засідання комісії з надзвичайних ситуацій та оприлюднених лікарями даних, було прийнято рішення продовжити карантин до початку наступного тижня, тобто до 1 лютого. І не факт, що це останній термін. Медики попереджають, що стрімка відлига, яку прогно­зують на найближчий час, може спровокувати розповсюдження вірусних захворювань. Однак, тримаючи «руку на пульсі» епід­ситуації, будемо сподіватися, що з понеділка школи вже запрацюють на повну потужність, а захворю­ваність піде на спад.

Дитячі садочки працюють у звичному режимі, щоправда при посилених профілактичних заходах. Прибирання з дезінфіку­ючими засобами, провітрювання, по можливості кварцування приміщень, а ще групова ізо­ляція – тобто дітей не «зводять» з декількох груп – дають непогані результати. Тільки 8% малюків наразі захворіли на простудні захворювання.

ПРОФІЛАКТИКУ НІХТО НЕ ВІДМІНЯВ

Незважаючи на стабілізацію ситуації, медики, а разом з ними і міська влада не перестають нага­дувати людям про необхідність бути уважним та не нехтувати елементарними правилами про­філактики. Кожен керівник підпри­ємства, організації чи відділу має відповідально ставитися до свого колективу і по можливості орга­нізувати дотримання масочного режиму, особливо в тих місцях, де постійно перебуває багато людей.

«Не стільки страшний сам вірус скільки його скупчення», - кажуть епідеміологи. Тому рекомендують як можна частіше проводити провітрювання приміщень та убезпечувати себе, одягаючи марлеву пов’язку або маску при спілкуванні з людьми.

«Так багато говорять про епі­демію, але чому жодного касира чи продавця в магазині немає в масці? Навіть в «Терміналі»,, де така кількість народу обертається! От в Києві касири в масках сидять, невже в них свідомості більше, ніж у наших? » - здивовано запитує броварчанка Валентина.

Більш того, піклування про власне здоров’я та застосування маски у громадських місцях, зокрема і у міській раді, деким сприймається «на глум». Якщо свідомі депутати одягають маску на засіданні комісії, вони стають об’єктами жартів. А дарма. Про­філактику ніхто не відміняв.

Тож будемо сподіватися, що період активного грипування дуже скоро закінчиться і про епідемію-2016 залишаться тільки неприємні згадки. Дотримуйтеся правил та будьте здорові.

Олена Марченко

grip

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 30 березня 2021, 15:21
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ