БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

НОВИЙ РІК – НОВИЙ ГРИП ЧИ НАСПРАВДІ БРОВАРАМ ЗАГРОЖУЄ ЕПІДЕМІЯ?

Броварами поширюється паніка. Мовляв, до України повернулася епідемія грипу, що вирував у 2009 році, названого «свинячим». «Громадський Ревізор» вирішив не піддаватися загальному настрою та дізнатися достовірну інформацію з перших вуст

Сухий кашель, нежить, різке підвищення температури, голо­вний біль чи слабкість? Все це симптоми небезпечного вірусу, що з’явився в Україні наприкінці 2015 року, а заразом і звичайного ОРВІ чи застуди. То як же визна­чити що у вас - звичайне сезонне захворювання чи жахливий вірус, що за лічені дні перетворюється на пневмонію?

«Нажаль, самостійно виявити з яким вірусом маємо справу ми не можемо. Цим займається вірусологічна лабораторія, що знаходиться в області. Зараз ліку­ємо пацієнтів ледве не наосліп», - розводить руками головний лікар Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк.

ТАК І ДО ЕПІДЕМІЇ НЕДАЛЕКО

За три тижні в Одесі від грипу та його ускладнень померло 15 чоловік, у Вінницькій області – 7, а у Краматорську – 17. І це лише офіційні дані, які зазвичай дуже відрізняються від реальних цифр. У Броварах, станом на 13 січня, не зафіксовано жодного смер­тельного випадку від пневмонії чи грипу.

«Епідпоріг ми ще не перейшли. Людей звертається багато, але лікуємо власними силами, на госпіталізацію направляємо лише вагітних та пацієнтів, що мають хронічні захворювання, які можуть дати додаткові усклад­нення, або у критичному стані, якщо є прямі підозри на пнев­монію», - повідомляє Людмила Темченко, завідуюча амбулаторії сімейної медицини №2.

На думку лікарів, найбільша проблема в тому, що вони до кінця не знають що за вірус прийшов до нашої країни на цей раз. За своєю симптоматикою він дуже схожий до «свинячого» грипу H1N1, але сказати точно без висновку вірусологічної лабораторії неможливо.

На жаль, у броварської сані­тарно-епідеміологічної станції немає необхідного обладнання для визначення штаму, але зразок був направлений до обласної лабораторії ще в перші дні спа­лаху. Вірусологічна експертиза триває щонайменше 21 день, тому на сьогодні її результати ще й досі залишаються невідомими.

ПОПЕРЕДЖЕНИЙ, ЗНАЧИТЬ ОЗБРОЄНИЙ

Та броварські лікарі закликають не вішати носа і не піддаватися необґрунтованій паніці. Чесно кажучи, наші журналісти, при під­готовці матеріалу, виявили в себе майже всі симптоми невідомого вірусу, дякувати Богу, помилкові.

«Головна ознака вірусу – висока температура тіла, яку дуже важко збити», - пояснює Людмила Тем­ченко, а заразом і розвіює всі наші побоювання.

Окрім підвищеної температури до ознак грипу відносять:

- Озноб;

- Біль у суглобах;

- Сухий кашель;

- Нежить;

- Сильні головні болі;

- Нудоту.

У разі виявлення в себе одного чи декількох симптомів треба терміново звернутися до лікаря і ні в якому разі не займатися самолікуванням. Як повідомляють лікарі, важче за все вилікувати пацієнта, що вже декілька днів намагався боротися з вірусом власними силами.

«Золоте правило: захворів – сиди вдома. А у нас же люди як? Піднялась температура – випили якийсь «фервекс» та й побігли зранку на роботу. А цього робити ні в якому разі не можна! І собі шкоди завдають і колег на небез­пеку наражають», - попереджає Людмила Темченко.

Головна небезпека нового вірусу в тому, що він дуже швидко поширюється. Вже за 2-3 години після потрапляння в організм, у пацієнтів підвищується темпера­тура. А при відсутності належного лікування на 3-4 день виявляють перші ознаки пневмонії.

На сьогоднішній день, у Брова­рах госпіталізовано 44 дорослих та 25 дітей, двоє дорослих зна­ходяться в реанімації в тяжкому стані. В лікарні введено карантин та масочний режим.

ПАНІКЕРІВ ПРОСИМО ВИЙТИ

Попри такі запобіжні заходи в закладах охорони здоров’я, ситуація в місті далека від кри­тичної. Вже майже тиждень у ДНЗ проводять вологі прибирання із дезінфікуючими засобами та кварцують приміщення.

«У нас кількість дітей, що від­відують групи, не зменшилася. Та й випадків захворювання не виявлено. Працюємо у звичай­ному режимі», - повідомляє Галина Сундук, завідуюча ДНЗ «Теремки».

Школярі ж на цьому тижні ще знаходяться на канікулах і, як повідомляють в управлінні освіти, подовжувати їх не збираються.

«Аби закрити школи на карантин необхідна вагома підстава. Такою підставою може бути або лист із СЕС, або постанова Кабінету Міністрів. Наразі такої підстави ми не маємо, ситуація стабільна і до епідемії нам ще далеко», - пози­тивно налаштований Володимир Онищенко, начальник управління освіти.

Наостанок нагадаємо прості правила, що зможуть уберегти вас та ваших близьких від неба­жаного захворювання. Отже, аби не захворіти треба:

- Ретельно дотримуватися правил особистої гігієни;

- Уникати скупчень людей;

- Провітрювати приміщення;

- Перед виходом на вулицю змащувати носа оксоліновою маззю;

- Тепло одягатися;

- Вживати достатню кількість вітамінів (зокрема вітаміну С) та «противірусних» продуктів (часник та цибуля).

Будьте здорові!

Кристина Славінська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ