БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

БРОВАРСЬКІ ІНВЕСТИЦІЇ ЯК МІСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ ЗМІНЮЮТЬ МІСТО НА КРАЩЕ

Коли кажуть про необхідність залучення інвестицій в Бровари, здебільшого очікують, що інвестор не тільки отримуватиме прибутки, але і візьме активну участь в розбудові самого міста. І це справедливо. Адже крім законодавчих обов’язків створювати нові робочі місця та поповнювати бюджет податками, є ще й моральна сторона діяльності будь-якого бізнесмена, а саме – участь в житті міста, підтримка загальноміських програм та соціальних проектів. Згадайте найвідоміших підприємців минулого. Відомий київський цукрозаводчик Терещенко витрачав колосальні кошти на розвиток Києва, будував лікарні та інститути. Впевнені, що робив він це абсолютно свідомо без будь-якого тиску з боку влади. Тому що розумів – він робить майбутнє свого міста.

В Броварах теж є достойні при­клади меценатства або, краще сказати, «муніципальної спів­праці» міста та бізнесу. «Громад­ський Ревізор» вирішив довести, що навіть попри прагматизм та цинічність, в бізнесовому житті завжди є місце для добрих справ.

ПЕРШИЙ У БІЗНЕСІ – ПЕРШИЙ У ВСЬОМУ!

Продукція компанії «Орієнтир-Буделемент» відома далеко за межами Броварів. Сьогодні це незамінний будівельний матеріал, який використовують і приватні забудовники, і великі будівельні компанії. Газобетонні блоки «Стоунлайт» - візитівка підприємства! Без цих практич­них та зручних замінників цегли сьогодні не можна уявити жодний будівельний майданчик в Україні. «Гроші ніколи не повинні ставати самоціллю справи. Повинна бути загальна ідея, яка виправдовує цей марафонський забіг під назвою бізнес. Я не уявляю про­цвітання окремо взятого підпри­ємства без розвитку міста, в якому ти живеш та працюєш», - каже директор «Орієнтир-Буделемент» Дмитро Жуков. Це той випадок, коли слова не розходяться з ділом. Підприємство завжди активно допомагало розвивати загальноміські програми. Саме керівник «Орієнтир-Буделементу» виступив ініціатором реконструк­ції вул. Щолківської. Ця вулиця сім років тому існувала лише на папері. Фактично ж – цілковита цілина, відсутність тротуарів та будь-яких місць для стоянки. Проект підтримали у мерії. «Орієн­тир-Буделемент» профінансував розробку проектної документації по реконструкції (капітальному ремонту) та взяв участь в його реалізації, проклавши комунікації та виконавши заміну зливової каналізаційної мережі до початку робіт. «Орієнтир-Буделемент» наполягав на влаштуванні тро­туарів для пішоходів та місць для паркування автомашин», - згадує Дмитро Жуков. Тепер завдяки наполегливості підприємця, Щолківська – одна з головних «вантажних» транспортних артерій міста. Разом з реконстру­йованою вулицею Лісовою вони повністю «розвантажили» потік вантажівок по Черняховського. Крім того, із застосуванням сучасних технологій виконано дорожню розмітку холодним пластиком перехрестя вулиць Лісова-Щолківська. «Щолківською-Лісовою зараз із задоволенням користуються всі броварчани», - зазначає Дмитро Георгійович. За участі «Орієнтир-Буделе­менту» відбулося фінансування проектних робіт першої, другої та третьої черги реконструкції вулиці Київської та вулиці місце­вого значення вул. Фельдмана. «Для мене цілком зрозумілою є ситуація, коли підприємець хоче навести лад навколо свого об’єкту. Не можна всі проблеми спускати на міські служби. Потрібна співпраця», - продовжує Дмитро Георгійович. Каже, що колись сам запропонував меру заасфальту­вати відрізок по бульвару Неза­лежності від заводу «Пластмас» до Алюмінієвого заводу. Знайшлись однодумці. Разом з відомим броварським забудовником – компанією «Альянс Новобуд» - здійснили асфальтування «під ключ». Загальна вартість робіт склала близько 2,5 млн. грн. Тепер виробник газоблоків «Орієнтир-Буделемент» за власної ініціативи утримує цілу виробничу дільницю з 10 чоловік, в обов’язки якої входить прибирання та благоустрій території вздовж Щолківської, Лісової та Незалежності біля підприємства. «Самі прибираємо сміття, опікуємось газонами, чистимо стоки», - зазначає директор.

alians

На початку цього року, коли країна відчула реальний дефіцит енергоно­сіїв, а тарифи на тепло для населення почали стрімко зростати, для міста надактуальною проблемою стало стовідсоткове забезпечення житлового фонду приладами обліку теплової енергії. Не чекаючи на офіційні звер­нення з боку міської влади, виробник газоблоків «Орієнтир-Буделемент» сам запропонував фінансову підтримку програми енергозбереження.

До цільового фонду міського бюджету було перераховано 1 млн. грн. Цього вистачило, щоб забезпечити теплолі­чильниками 25 житлових будинків в місті, що дало можливість їх мешканцям сплачувати за реально спожите тепло. «Зараз як ніколи всім разом потрібно об’єднати зусилля. Влада повинна створити позитивний мікроклімат для бізнесу. А бізнес повинен підтримати розвиток всіх міських програм попри економічні негаразди», - підсумовує пан Жуков.

БРОВАРСЬКІ ЗАБУДОВНИКИ–ЛОКОМОТИВ РУХУ ВПЕРЕД!

Бровари завжди були «містом буді­вельників». Ці традиції беруть початок ще в далекому радянському минулому. Тоді був збудований житловий фонд, що складає основу центральної частини міста, були закладені основні інженерні комунікації та мережі, які місто використовує і сьогодні. Але зараз житлове будівництво в Броварах переживає справжній «бум»! Будуються не тільки нові будинки, виростають цілі мікрорайони. Це потребує створення повністю нової інженерно-транспортної інфраструктури, прокладку нових кому­нікацій, проектування нових вулиць та будівництво доріг. Це перше, з чого повинен розпочати забудовник, який заходить на забудову нового мікрора­йону. Але іноді ситуація ускладнюється, як це було у випадку з IV мікрорайоном в місті Бровари. Корінні мешканці пам’ятають цей пустир напроти Поро­шинки, який за довгі роки без догляду перетворився на звалище сміття для мешканців приватного сектору та на притулок асоціальних елементів з усього міста. Коли «Епіцентр» починав будівництво свого гіпермаркету на Київській, довелося вивозити тисячі тон сміття, яке накопичувалось на цьому місці роками! Але найважче випало на долю головного забудовника цього мікрорайону – компанії «Альянс Новобуд». Отримані технічні умови на будівництво передбачали прокладання фактично нових водопровідних та кана­лізаційних мереж. Водопровідна труба діаметром 500 мм, яка прокладена компанією «Альянс Новобуд» від вулиці Короленка до вулиці Чорновола, на другому етапі з’єднає вулицю Шевченка, що створить другу гілку водогону. Це дозволить покращити тиск у мережі та забезпечить якісне водопостачання у стару частину міста. Нові забудовники, які будуть долучатися до забудови мікрорайону, також зможуть викорис­товувати існуючі потужні мережі. Крім того, «Альянс Новобуд» взяв на себе зобов’язання прокласти мережі зливо­вої каналізації по вулиці Чорновола. На черзі – реконструкція каналізаційних очисних споруд, розташованих на землях Красилівської сільради в Броварському районі. Результатом стане збільшення потужності системи з 22000 куб. м до 37000 кубометрів на добу, тобто більше,ніж в 1,5 рази! Це не тільки створить можливість для підключення нових споживачів, але й суттєво модернізує існуючі потужності. Адже не секрет, що очисні споруди Броварів вже давно потребують капі­тального ремонту. Загальна вартість проекту складає майже 135 млн. грн. Разом з «Альянс Новобуд» до реалізації проекту долучився ще один забудовник IV мікрорайону – компанія «БЗБК». Станом на сьогодні вже розроблений та профінансований спільний про­ект, отримано експертний висновок. В планах «БЗБК» будівництво нової каналізаційно-насосної станції. А вже зараз ця компанія займається розбу­довою вулиці Чубинського, яка з’єднає мікрорайон з вулицею Черняховського.

bi2

Крім інженерних систем, особлива увага приділяється створенню ком­фортної соціальної інфраструктури. Броварам конче необхідні нові школи та дошкільні заклади. На виконання умов конкурсу по забудові IV мікрорайону, «Альянс Новобуд» вже добудовує садо­чок «Лісова казка» на 120 місць. Здача в експлуатацію дошкільного навчального закладу запланована вже на 2016 рік. Окрім того, компанією «Альянс Ново­буд» розпочато проектування нової школи на 600 місць. Компанія ж «БЗБК» в 2016 році почне будувати дитячий садочок на території своєї забудови.

«Початковою метою для «Альянс Новобуд» було створення сучасних житлових комплексів високого класу із продуманою до дрібниць концепцією, в якій враховані усі вимоги найви­багливіших клієнтів щодо надійності, безпеки, екологічності житла, а також наявності усіх необхідних для повноцінного та комфортного життя об’єктів соціально-побутової інфраструктури», - говорить директор компанії Сергій Караванський. Разом з новобудовами місто отримало дві нові вулиці – Симоненка та Чорновола. Проектування та будівництво взяв на себе та успішно реалізував «Альянс Новобуд». В комплексі з освітленням проект вимагав колосальної суми у 7 млн. грн. «Соціальна відповідальність – це така ж запорука статусу компанії, як і якість побудованого житла. Тому міські програми для нас завжди в пріоритеті», - запевняє Сергій Георгійович. Це під­тверджують і цифри. Так, за рахунок ТОВ «Альянс Новобуд» в Броварах на території Броварської загальноос­вітньої школи №9 був облаштований спортивний майданчик (футбольне поле), бігові доріжки та зроблене облаштування дорожнього покриття. Також силами цього ж забудовника були виконані роботи по благоустрою вулиці Драгоманова та спільно з ТОВ «Орієнтир-Буделемент» поточний ремонт бульв. Незалежності. За даними ТОВ «Альянс Новобуд», загальна сума коштів, витрачених на потреби міста, вже сягнула 10 млн. грн. І це ще не все.

Завдяки тісній співпраці ТОВ «Альянс Новобуд» з міською владою, 24 бровар­ські родини отримали безкоштовне житло в рамках існуючої житлової черги. Серед безкоштовних квартир 7 двокімнатних та 16 трикімнатних. Ще одна трикімнатна квартира – подарунок ТОВ «Альянс Новобуд» родині учасника АТО.

«Альянс Новобуд» - постійний спон­сор культурних подій та соціальних проектів, які відбуваються в місті. В цьому році саме «Альянс Новобуд» став головним партнером Дня міста Бровари. Броварчани отримали неза­бутній та феєричний BABYBOOMFEST, який претендує на титул «Подія року» за опитуванням нашої газети. «В наших найближчих планах - облаштувати зелену зону і побудувати сквер по вулиці Василя Симоненка. Площа май­бутнього скверу складе понад 25 тис. кв.м і включає в себе освітлені пішохідні доріжки, зручні лавочки для приємного відпочинку і проведення часу. Загальна вартість проекту складе близько 2 млн. грн.», - доповідає про «соціальні» плани «Альянс Новобуду» його керівник.

Ось так відбувається «муніципальна співпраця» бізнесу та влади в Броварах. З’являються люди, які творять майбутнє міста. Звичайно, рамки цієї публікації не дозволяють перерахувати всіх під­приємців, хто власними коштами під­тримував та підтримує розвиток нашого міста. Тому ми обов’язково продовжимо знайомити вас з тими, хто турбується про долю нашого міста. Не на словах, а реальними справами!

Вікторія Майстренко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ