БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

РІК ЗМАРНОВАНИХ НАДІЙ ЧИМ ЗАПАМ’ЯТАВСЯ БРОВАРЧАНАМ РІК РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ?

У грудні виповнюється рівно рік з початку роботи Верховної Ради України поточного VIII скликання. Рік тому українці обрали перший після Революції Гідності склад Парламенту, який на думку багатьох повинен був стати дійсно народним, гідним ідеалів Майдану та пам’яті героїв Небесної Сотні. Чи сталося так, як бажалося? Настав час підбити попередні підсумки. Тож «Гро­мадський Ревізор» вирішив дати свою оцінку діяльності народних депутатів на прикладі нашого міста. А заодно поцікавитись думкою самих броварчан з цього приводу.

 

«Кожен працюючий, не еко­номлячи на харчах та одязі, на місячну зарплату зможе купити холодильник або пральну машину; пересічна сім’я протягом 3 років матиме змогу придбати автомобіль, протягом 10 – житло у місце­вості проживання».

П.Різаненко

Одна з найяскравіших перед­виборчих обіцянок народного депутата від Броварів Павла Різаненка. Ще одне гасло з його ж передвиборчої програми – досягти європейських стандартів життя. Дійсно, асоціація з Європою - і нарешті європейський рівень життя. Саме це прагнення під­штовхнуло свідомість громадян до Євромайдану. Що ж у підсумку? Нові «старі» можновладці про­довжують в кращих традиціях «попередників» опинятися в центрі корупційних скандалів. Телеканали відверто демонстру­ють «хатинки» нових «чесних» чиновників.

Українські реалії далекі від європейського рівня, як ніколи. Можливо, чесними та бідними залишаються самі народні обранці? Годі й мріяти. Наприклад, родина Павла Різаненка в 2014 році збільшила свої статки у… 35 разів! Депутат та його близькі обзавелися новими автівками та депозитами у банках. За даними реєстру прав на нерухомість за депутатом рахуються 3(!) квар­тири на південному березі оку­пованого Криму біля Ялти. Непо­ганий результат для молодого та перспективного парламентаря! З огляду на це дуже символічним виглядає його передвиборча обі­цянка, винесена у підзаголовок. В Броварах жартують, що Павло Різаненко у цьому напрямку за рік виконав свою передвиборчу програму на 1000%!

«Хто людям допомагає, той марно витрачає час!»

Пісенька Шапокляк з м/ф «Кро­кодил Гена та Чебурашка»

Ні, це не чергова теза з перед­виборчої програми нардепа. Принаймні, ніхто не скаже про це в голос. Але цей рядок з дитячої пісеньки чи не найкраще характе­ризує модель поведінки пересіч­ного депутата. Він чудово розуміє, що робити реальні справи для свого округу, для людей, які його обрали – це важко, дорого та безперспективно. Краще винайти собі якийсь образ і «розкручу­вати» його у соціальних мережах, газетах та на телебаченні. Павло Різаненко знайшов собі декілька таких.

Один з них - «засмучений борець з незаконною при­ватизацією». Цілий рік Павло Олександрович б’ється за змен­шення кворуму загальних зборів в господарських товариствах з державною долею у статутному капіталі. За словами самого депу­тата, такий законопроект надає можливість повернути державі контроль над Запорізьким Титано-Магнієвим Комбінатом (ЗТМК), який зараз контролюється «командою Фірташа». За останній рік Різаненко подав до парла­менту аж 4 законопроекти з цієї тематики. От тільки практичних результатів повернення чогось кудись від когось за рік немає.

Ще одна «фішка» Різаненка – образ «заклопотаного фінан­систа». Він начебто бореться за права банківських вкладників та ініціює законодавче обмеження повернення вкладів до закінчення строків, на які вони оформлені. От тільки реальні проблеми бровар­ських вкладників, постраждалих внаслідок банківської кризи, його не стосуються. Люди місяцями намагалися хоча б потрапити на прийом до депутата. Марно. Мабуть, депутатські справи виявились важливішими. Ось так відбувається підміна понять, коли вирішенням абстрактних дер­жавних проблем прикривається відверте небажання зробити хоч щось реальне для міста та його мешканців, які довірили депу­тату представляти броварську громаду в парламенті.

Тому все частіше зараз зву­чить питання, що саме зробив народний депутат Різаненко для Броварів? Можливо, ініціював державну підтримку для вирі­шення проблеми підтоплення «старого міста»? Чи запропонував виділення бюджетної субвенції для проведення реконструкції очисних споруд в 100-тисячному місті? На жаль, ні. Лише слова, слова, слова…

rzn1

«Громадяни на референдумі зможуть скасовувати рішення органів влади, відкликати ман­дат депутата будь-якого рівня, відправляти у відставку голову місцевої держадміністрації, керівника міліції і податкової, прокурора, суддю.»

П. Різаненко

І знову красивий міф. Чи не на першому засіданні нової Верхо­вної Ради депутат Різаненко разом з іншими обранцями зареєстрував законопроект щодо реалізації права законодавчої ініціативи, в якому ані слова не сказано про народну ініціативу у прийнятті законів чи вирішенні проблем місцевої громади. Натомість всі права законодавчої ініціативи пропонувалось остаточно закрі­пити за владними інститутами. І більше жодних коментарів з цього приводу. Як і жодних законопро­ектів про позбавлення депутат­ської недоторканості, скасування пільг та привілеїв для народних депутатів. І це на тлі постійного зниження рівня життя українців, економічної кризи, масштаби якої вже мабуть ніхто не може до кінця оцінити.

«…в наш дім прийшла Вітчизняна війна. Ми воюємо проти окупантів – зовнішнього московського та внутрішнього чиновницько-олігархічного»

П. Різаненко

Так починається передвиборча програма депутата Різаненка. «Відсутній» - так висловив свою позицію Різаненко, коли у Верховінй Раді голосували за визнання Російської Федерації державою-агресором. Чому? Все дуже просто. З самого початку нової каденції тактика «бути не «за», не «проти», а «відсутнім» стала «візитівкою» голосування пана Різаненка.

Так не був проголосований ним закон про нові повноваження РНБО. Варіант «Відсутній» був використаний під час голосу­вання законопроекту про зняття депутатської недоторканості. Така ж схема спрацювала під час голосування «безвізових» законопроектів.

І тут не треба шукати якогось глибинного змісту. Просто для Різаненка такі голосування не цікаві. Вони не вписуються в його образ. Нагадаємо, він – «борець» з приватизацією та фінансист «високого польоту». А все, що поза темою – це просто «дрібниці» для сірої маси електорату. До того ж, не забуваємо про яскраве росій­ське минуле Різаненка, яке він, мабуть, згадує з великою тепло­тою. А тому поняття «країна-агре­сор» та «країна-годувальниця» ну ніяк не можуть бути для поєднані для броварського нардепа.

«Залучення інвестицій для відродження підприємств Броварського промвузла…»

П. Різаненко

Як у кожного шоумена, у депутата Різаненка є свій хіт. Це – нескінченна мелодрама під назвою «Благородна боротьба доблесного лицаря з неви­димим ворогом за броварську землю». Головний лейтмотив сценарію – 95 га земель колишнього Радіопереда­вального центру, які Різаненко вже четвертий рік намагається відсудити у «поганого інвестора» та віддати «хорошому власнику». Суди він поки що здебільшого програє, проте легенда про добрі вчинки передається крізь покоління! Подейкують, ці 95 га благо­родний нардеп відбере та подарує всім стражденним. Але виявилось, все набагато простіше.

За висловлюваннями самого Різаненка у соцмережах він не проти розміщення на цих гектарах якогось торгівельного підприємства (наприклад, шведського супермаркету меблів IKEA – відомого виробника меблів в Європі). Щоправда, одразу після таких висловлювань, IKEA поквапилась остудити запал та зробила офіційну заяву, що група компаній, яка розвиває одну з найбільших мереж меблевих торгових центрів у світі, на сьогодні не планує розвиток на ринку України. От і виявляється, що сама боротьба за землю потрібна Різаненку лише заради самої боротьби.

Піде «поганий власник», прийде «хороший»… Потім все це повториться. Броварчани будуть уважно стежити за цією «земельною мелодрамою». А передвиборчі міфи про інвестиції як були, так і залишаться на папері. Адже на питання скільки саме інвесторів та який обсяг інвестицій залучив у Бровари народний депутат Різаненко, відповідь може бути тільки риторична.

«Чиновник – це найманий праців­ник громади…»

П. Різаненко

rzn2

Цілком логічно, що цей найманий працівник повинен бути цілком працьовитим та старанним. Інакше його просто звільнять! Відносно Павла Різа­ненка причин для такого «звільнення» вистачає. Щоб не бути звинуваченими у суб’єктивності, наведемо висновки незалежної оцінки його діяльності. За даними інформаційного агентства «Слово і Діло» народний депутат від Броварів Павло Різаненко отримав «бронзу» у рейтингу безвідповідальних депутатів. Член фракції «Блоку Петра Порошенка», член комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та бан­ківської діяльності Павло Різаненко має лише 1 виконану обіцянку з 12 тез передвиборчої програми. Народний депутат обіцяв скасувати персональні пенсії та пільги для чиновників, ство­рити державні квоти на робочі місця для молоді, але за весь час так і не зареєстрував у Верховній Раді жодного законопроекту.

І така картина спостерігається не тільки в Броварах. Загальне відношення громадян України до Верховної Ради дуже яскраво ілюструє опитування громадської думки, проведене Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олексан­дра Разумкова.

Так, 56,9% опитаних не підтримують діяльність Верховної Ради, 32,6% підтри­мують окремі заходи, 3,9% підтримують повністю, а 6,9% не змогли відповісти. Цифри вражають! Навіть «непопуляр­ний» Кабмін, на який в народі нарікають за підвищення тарифів на тепло та елек­трику, має більший рівень підтримки! Згадується пояснення такого феномену з боку пересічного мешканця Броварів: «Ті (Кабмін – прим. ред.) хоча б щось роблять, а ці у Верховній Раді – одна балаканина і ніяких реальних справ».

І наостанок, декілька висловлювань пересічних мешканців Броварів. Ми попросили наших співрозмовників дати свою оцінку року роботи Верховної Ради загалом та депутата Різаненка зокрема.

Матвій К., 42 роки

«Відчуття, що усі гілки влади взагалі не мають єдиного напрямку, мети, що робити, куди йти. До Європи – це не може бути самоціллю, а тим паче національною ідеєю. В цьому і причина. Тому великий скепсис є і у ставленні до Верховної Ради. Ніякого справжнього законодавчого органу я зараз не бачу. Голосувати по п’ять разів одне й те саме питання – це смішно!»

Андрій Валентинович, 78 років

«Це сором та ганьба. Хтось з цих депутатів спробував би прожити на мою пенсію та платити за квартиру по нових тарифах. Цей Різаненко зможе прожити? Хай він приїде в Бровари та поспілкується з людьми. Вони там всі десь за хмарами літають. Вони живуть за іншими правилами. Ситий голодного не зрозуміє ніколи».

Галина Олександрівна, 76 років

«Я навіть не знаю, хто в Броварах депутати. Але те, що по телебаченню показують, це справжній цирк. Вони там у Києві кожен робить, що хоче. Вже не соромляться. Де це може бути у Європі, щоб один одного ногами лупцював. А про корупцію… Та мабуть ще гірше стало, ніж раніше. Ніякого порядку, ніякої міліції. Ця війна їм на руку. Все під неї спишуть».

Марія П., 23 роки

«Не вірю жодному політику! В політику у нас йдуть тільки для збагачення. Або матеріального, або морального. Мов­ляв, дивись, скільки в мене влади тепер, я – великий! Павло Різаненко відверто розчарував. Він став одним з них. Як і всі грає в політичні ігри, будує інтриги якісь. Я уявляла, що це людина з досвідом, з прогресивними думками. А насправді все це мішура. Не пригадаю жодної доброї справи від нього в масштабах держави. Для Броварів взагалі повний нуль».

Захар Макінтош

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ