БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

ЧИ СТАНЕ ВУЛИЦЯ ЛЕНІНА БЛАГОДАТНОЮ? ДЕКОМУНІЗАЦІЯ НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО БРОВАРІВ

Багато вулиць у Броварах так чи інакше мають відношення до Радянського Союзу. З прийняттям закону про декомунізацію всі вони повинні бути перейменованими. Наскільки клопітка ця справа та чи на часі вона? Спробуємо розібратися.

15 травня Президент підписав Закон «Про засудження комуніс­тичного та націонал-соціалістич­ного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Тож тепер органи місцевого само­врядування повинні за півроку провести перейменування вулиць, скверів, мостів та інших об’єктів топоніміки.

Деякі міста за власною ініціати­вою вже почати займатися цим питанням. От і до міської ради Броварів звернувся старший науковий співробітник Інституту історії Академії наук України, кан­дидат історичних наук В’ячеслав Станіславський з пропозицією проаналізувати назви вулиць.

«Ми беремо сумнівні назви. Далі ми аналізуємо це і робимо довідку історичну. Довідку не на порож­ньому місці, не з Вікіпедії, а з яки­хось авторитетних джерел. Тобто це аргументація для місь­кої влади та для громадськості. Щодо нових назв, то тут уже буде комплексний підхід», – зазначає він.

БРОВАРЧАНИ РОЗДІЛИЛИСЬ У ДУМКАХ

«Громадський ревізор» про­вів невеличке опитування серед мешканців Броварів на предмет їхнього ставлення до перейме­нування вулиць. Як ми й припус­кали, думки розділилися.

«Я за зміну назв, які ображають український народ. Хто такий Постишев чи Петровський? Це ж кати українського народу. Мені соромно жити на вулиці Пости­шева», – говорить програміст Микола.

Варто зазначити, що молодь у більшості за перейменування назв вулиць. Хоча деякі і визна­ють, що як не крути, а наша країна була частиною Радян­ського Союзу і від цього нікуди не втечеш.

Пенсіонери – більш категоричні у своїх висловлюваннях. Тому вони ображаються, що до їхньої думки не дослухаються.

«Якщо назвали вулицю іменем визначної людини, значить вона зробила щось важливе. Я колиш­ній член Комуністичної партії і голосую постійно за комуністів. Хто мене спитає, як називати вулиці?», – емоційно відповідає пенсіонер Василь.Визнають проблему з урахуван­ням думки більшості і в міській владі. «Питання в тому, що до цього потрібно підходити дуже зважено. У молоді своя точка зору, у пенсіонерів, а їх на сьогодні 40–45% – інша. Треба враховувати всі думки», – вважає заступник міського голови з питань ЖКГ Григорій Голубовський.

ДОКУМЕНТИ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗМІНЮВАТИ

В перейменуванні вулиць варто враховувати не тільки емоційні моменти, а й суто бюрократичні. По-перше, для міського бюджету це досить затратно. Адже потрібно буде замінити таблички з назвами на всіх будинках пере­йменованих вулиць. Також це сто­сується покажчиків на дорогах. Якщо одна найдешевша адресна табличка коштує 150 гривень, то перейменування, наприклад, вулиці Леніна, на якій близько 170 будинків, буде коштувати чимало.Броварачанам це теж додасть певних незручностей. Першза все, потрібно буде поставити штамп у паспорті про те, що адреса реєстрації змінена. А це вистоювання черги у паспорт­ному столі та додаткові затрати.

Для юридичних осіб це ще більший головний біль. Спочатку потрібно внести зміни до статуту та завірити у нотаріуса. Потім вистояти чергу, аби змінити дані у реєстрі фізичних осіб-під­приємців та юридичних осіб. Далі необхідно буде отримати нове свідоцтво з відділу статис­тики, адже змінюється юридична адреса. А все це час та нерви.

ЯКИМИ БУДУТЬ НОВІ НАЗВИ?

Не менш важливе питання, на які назви змінять вулиці героїв Радянського Союзу. На думку заступника міського голови з гуманітарних питань Лариси Виноградової, слід давати нейтральну назву, аби не виникло необхідності в новому перейменуванні через певний проміжок часу. «В свій час вулиця Леніна була Благодатна,вулиця Кирпоноса – Польова. Я би взагалі вибирала щось таке толерантне. Є ж мікрорайон Зеленої галявини – Абрикосова, Вереснева, Ялинкова. Моя думка, що потрібно знайти золоту середину», – говорить заступник мера.

В Інституті історії вважають, що на сьогодні в Броварах не дуже багато сумнівних назв. При цьому є достатній резерв істо­ричних постатей, якими можна і потрібно називати вулиці. «Дуже багато назв, які стосуються козацького періоду – Богуна, Виговського, Дорошенка і так далі… Мене здивувало, що немає назв, пов’язаних з князівським періодом. Це обов’язково має бути. Щодо сучасності, то… тут все врахувати потрібно. З нинішнього конфлікту з Росією будуть поставати нові герої. », – виражає свою думку В’ячеслав Станіславський.

Враховуючи, те, що перейме­нувати вулиці потрібно за най­ближчі шість місяців, то часу залишилось обмаль. І хочеться сподіватися, що нові назви будуть такими, які влаштують і сучасну молодь, і не будуть ображати почуття літніх людей.

Анна Межова

vyl1

Коментарі   

0 # Галина 21.05.2015, 13:42
Доброго дня!
Пані Анно, мене дуже збентежила неправдива інформація подана Вами в цій статті стосовно заміни документів фізичними та юридичним особами при зміні назви вулиці. Чому ви не уточнили що заміна документів та штампи в паспорті є НЕОБОВ"ЯЗКОВИМИ при зміні назви вулиці? Мене це дуже здивувало, тому хочу порадити Вам ознайомитись з законами та постановами щодо перейменування вулиць. Вся підбірка дуже зручно представлена Інститутом Націаонально Пам"яті за посиланням http://www.memory.gov.ua/publication/yak-pereimenuvati-vulitsyu

Також було б чудово подавати в своїх матеріалах якісь реальні ціни на виготовлення, наприклад, адресних покажчиків. Ви пишете, що найдешевша табличка коштує від 150 грн, а я чомусь легко знайшла в інтернеті ціну на виготовлення табличок від 500 шт по 60-65 грн, а це погодьтесь суттєва економія для міського бюджету Броварів.

З нетерпінням чекатиму на Вашу відповідь!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ