БРОВАРИ +15
НБУ USD 28.27

ОДРУЖИТИСЯ ЗА 85 КОПІЙОК

Весною традиційно розпочинається сезон весіль. Отже, враховуючи суспільний інтерес, журналіст «Громадського ревізора» побувала в ролі нареченої та проінспектувала роботу броварського РАГСу.

Як нам вдалося дізнатися, розписатися наречені можуть у будь-якому місті України. Закон не прив’язує вас до місця реєстрації. Якщо ж ви для свого святкового дня вирішили обрати броварський РАГС, то зазначимо, що цей вибір дуже вдалий. Адже його будівля досить нова, її відкрили у 2008 році. Тому ремонт тут свіжий, а зал для урочистостей виглядає дуже гарно. Досить вдалим і зручним є місцерозташування установи.

Та при плануванні найпершого свята для новоствореної сім’ї потрібно задуматися не лише про святкові деталі. Слід також враховувати, що перед визна­чною датою необхідно пройти обов’язкові юридичні процедури. Зокрема подати заяву на реє­страцію шлюбу до РАГСу.

ЯК НЕ НАТРАПИТИ НА ЧЕРГУ?

Коли наш журналіст під видом майбутньої нареченої при­йшла до броварського РАГСу, то не знала багатьох нюансів, тому витратила близько пів­години у черзі тільки для отри­мання консультації.

І це ще пощастило, що вона при­йшла не в понеділок. Виявилося, що цей день тут вихідний. Вже потім стало відомо, що насправді, аби не стояти у чергах, можна записатися на прийом спеціа­ліста онлайн. На сайті Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області є така можливість. Радимо перед цим уважно вивчити розклад роботи РАГСу. Тому що можна випадково натрапити на вихідний день, або ж на обідню перерву.

ДОДАТКОВІ ПЛАТЕЖІ ЗА БАЖАННЯМ

На консультації у спеціаліста ми хотіли дізнатися всю процедуру – від подачі заяви до вартості послуг.

Отож, перший крок до щас­ливого подружнього життя удвох – майбутнім чоловіку та жінці – прийти та заповнити два примірники анкет. Із собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Якщо май­бутній чоловік проходив службу в армії, цю інформацію потрібно обов’язково вказати у заяві. Другий крок – оплата послуг РАГСу. Обов’язковим платежем є лише державне мито. Воно складає 85 копійок. Хоча, скоріше за все, з вас візьмуть кошти за прийом заяви, видачу запрошення (можливо навіть двох) та ламінацію свідоцтва про шлюб. Згідно з установленими розмірами плати по Київській області, вартість одного запро­шення 23 грн, ламінація – 10 грн. Однак за ці кошти розпишуть вас скромно, без урочистостей.

У квитанції ви можете також побачити графу «консультація з питань застосування сімейного та цивільного законодавства». Така послуга коштує 57 гривень.

Тому пам’ятайте, що всі платні послуги надаються виключно зі згоди наречених. Ви маєте право вимагати, щоб перед внесенням у платіжку вам роз’яснили, за що ви платите.

Отже, при бажанні ви можете оформити шлюб всього за 85 копійок.

УРОЧИСТЕ СВЯТО ЗА 145 ГРИВЕНЬ

Якщо ж ви хочете розписатися урочисто, то це вийде дорожче. У броварському РАГСі нам повідо­мили, що доведеться заплатити 145 гривень.

Ця сума включає такі послуги: вартість самої урочистої цере­монії (102 грн), державне мито (0,85 грн), одне запрошення (23 грн), ламінація свідоцтва (10 грн) та послуги банку (при­близно 10 грн).

При цьому на запитання, де оплачувати квитанцію, працівник РАГСу нам повідомила, що можна у банку, а можна і прямо на місці. Аби зекономити час і не шукати найближче відділення банку, у більшості випадків люди погоджуються платити напряму співробітнику РАГСу. Броварський РАГС окремо надає послуги нині модної виїз­ної церемонії. Коштує це, згідно із затвердженими розмірами плати, від 205 до 512 гривень, в залежності від обряду. Проте для оформлення документів все одно доведеться заздалегідь навідатися до офіційної установи.

ПЛЮСИ БРОВАРСЬКОГО РАГСУ

Ми також запитали, чи є можли­вість у РАГСу надати фотографа та оператора. Усміхнена жінка нам повідомила, що таких послуг тут немає, проте одразу ж дала візитку з номером телефону того, хто може нам допомогти.

Великим плюсом бровар­ського РАГСу є його задній двір. Там можна і міні-фуршет для гостей влаштувати, і гарне фото на згадку зробити.

Цікаво, що наречені заходять в урочисту залу зі входу, який розташований у дворі, а виходять з центрального – на вулицю Київську. Адже повертатись назад – це погана прикмета.

НЕЩІЛЬНИЙ ГРАФІК

Повернемось до юридичних моментів. Слід пам’ятати, що заява на реєстрацію шлюбу подається за один місяць до бажаної дати весілля. В окремих випадках це можна зробити за менший термін, проте такі виключення передбачені для вагітних наречених або ж для тих, кому це потрібно за станом здоров’я. В обох випадках необхідна довідка від лікаря.

Окремо спростуємо міф про те, що графік весіль розписаний на декілька місяців вперед. Це не відповідає дійсності. Ми озна­йомилися з календарем і поба­чили, що принаймні до кінця липня у броварському РАГСі є вільні дати та час у достатній кількості. Найпопулярнішим днем є субота. Окремо ми від­мітили дату 6.06. – цього дня графік розписаний до вечора. Проте і ньому можна знайти вільні півгодини. Саме стільки триває офіційна церемонія.

Тож якщо ви обрали для свого одруження РАГС у Броварах, сподіваємося наші поради допоможуть зробити ваше свято менш клопітним.

Анна Межова

zaks1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ