БРОВАРИ +4
НБУ USD 27.95

БРОВАРСЬКІ ДИТСАДКИ ЯКІ ПРОБЛЕМИ НЕ ДАЮТЬ СПОКОЮ МАТУСЯМ?

Квітень – саме час задуматись про те, в який дитсадок записати свою дитину на наступний навчальний рік. Кожна мати прагне, щоб її чадо потрапило до найкращого закладу, проте, як правильно його обрати? «Громадський ревізор» з’ясував, які проблеми сьогодні найбільше хвилюють «бувалих» матусь, проаналізував відгуки з різних дитсадків та виділив найбільш «болючі» питання.

ВІЛЬНИХ МІСЦЬ НЕМАЄ

Із року в рік Бровари розбудо­вуються – з’являється все більше нових житлових комплексів, а відтак і нових сімей з дітьми. А от дитсадків більше не стає. Їх всього 19 на все місто – 17 комунальних і 2 приватних. Тому переповненість – це перша проблема, яку ми виділили, аналізуючи скарги батьків. Потрапити в садочок тоді, коли хочеться – проблема, особливо це стосується молодших груп. Про перевантаженість в усіх ДНЗ на форумах згадують без зупину:

«Садок нормальний, але вічно в ньому місць немає і черга на 30–40 чол. в групу. Про ясла взагалі мовчу …У завідуючої одні й ті ж відмовки: «Де я ліжка візьму, де я дітей розміщу», – пише одна з матусь про дитсадок «Червоні вітрила».

Попри це, діти не сплять один в одного на голові – ліжок вистачає, розповідає інша мама. Адже, переповненість лише «на папері». Із 100% записаних в середньому садочок відвідує не більше 60%.

«По наповненню груп – вони під завязку (мабуть, як і всі групи у дитсядках зараз), але шафи і ліжка є для всіх», – пише матуся про «Джерельце».

На нестачу місць жаліються й керівники дошкільних закладів, і представники міської ради. В управлінні освіти нам повідо­мили, що проблема дійсно є, адже окрім місцевих дітей, до броварських ДНЗ ходить 240 дітей-переселенців. Особливо «страждають» немовлята. Кажуть, садків не вистачає, а в пріоритеті п’ятирічки – дер­жава зобов’язала всіх підготувати до школи.

«Тому всі діти п’ятирічного віку влаштовуються, неза­лежно від наповненості груп. Наші групи інколи досягають по 42 дитини у списку», – роз­повідає Лариса Виноградова, заступник міського голови з гуманітарних питань.

ПОБОРИ ТА НЕДОБРОСОВІСНІ ЗАВІДУЮЧІ

Це питання – на другому місці серед найболючіших у батьків-броварчан. Щодо офіційних відрахувань, то в державних садках батьки мають сплачувати 60% вартості за харчування. Однак, існують ще й так звані добро­вільно-примусові «благодійні внески». Мовляв, все на благо дітям – кошти йдуть на ремонт приміщень, закупівлю розви­ваючих іграшок, книжок тощо.

«Ми звертаємось до батьків із великим проханням допомогти. Влада міста виділяє кошти, але тільки на капітальний ремонт. Але ж є потреби, які весь час виникають – кран зламався, двері, чашки б’ються, тарілки б’ються, постіль зношується, рушники, іграшки дітям. Без цього просто не можна обійтись», – розповідає Світлана Булка, завідуюча дошкільного навчального закладу, ясла-садок комбінованого типу «Золотий ключик».

У підтвердження своїх слів завідуюча нам демонструє всі звіти, в яких зазначені суми та куди ці гроші були направлені.

Але чи так воно є насправді? Чи всі броварські дитсадки готові звітувати? Ось який відгук залишила невдоволена мати про один із закладів: «Цього року за вступ до дитячого садку «Віночок» нам оголосили вступну суму – 5000 грн. Заплатите – поступите, ні – до побачення. Гроші на садочок не йдуть – це видно, кілька років тому в цей сад ходив мій племінник. Ремонт, який був, такий і залишився. Платити такі гроші у мене немає можливості», – висловлює своє невдоволення Валентина.

В іншому коментарі читаємо, що сума благодійного внеску мала бути 8000 гривень. Дописувачка додає, що гроші на всілякі дріб­ниці просять щомісяця – «все дітям». Така ж ситуація спостері­гається і в інших дитсадках.

«Тільки кожен місяць 50 грн з людини беруть в садочку «Ялинка». Потім батькам ще складають списки на канцелярію і миючі засоби. А ті гроші куди йдуть? Здирництво!», – пише броварчанка Оксана.

Лариса Виноградова каже, що в броварських дитсадках, дійсно, чимало витрат лежить саме на батьківських плечах. Проте, вимагати гроші, особливо величезні суми, завідуюча не має права. В таких випадках заступ­ник міського голови радить звертатися з письмовою скаргою до виконкому або управління освіти.

«Якщо факт буде підтвердже­ний, завідуюча притягується до адміністративної відповідальності у вигляді догани. Або ж навіть може бути притягнута до кримінальної відповідальності за хабарництво», – уточнює вона.

ГОРЕ-ВИХОВАТЕЛІ ТА НЕЗАДОВІЛЬНА МАТЕРІАЛЬНА БАЗА

Звісно ж, батьки бажають обрати для своєї дитини найкращого вихователя. Це як друга мама для дитини. Проте, в Броварах і з цим є певні проблеми. Принаймні, так розповідають мами. «Вважаю, що ГорОНО (управ­ління освіти – ред.) має серйозно перевіряти садочки. Стежити, в якому стані вихователі дивляться за нашими дітьми (я думаю не тверезій людині Ви свою дитину не довірите), чи про­водяться заняття в групі і який лексикон використовується в спілкуванні у людей з вищою педагогічною освітою», – пише Олена про дитсадок «Ромашка».

Близько 30 подібних відгуків ми нарахували і про інші дитсадки. Пишуть, що в садку «Теремок» не вистачає вихователів, тому діти часто залишаються без нагляду. А от у «Віночку» нестача вузьких спеціалістів: логопеда, психолога, музичного керівника та медсестри. До речі, саме питання медичного персоналу в ДНЗ – стоїть не менш гостро. Матусі жаліються, що деякі без­відповідальні батьки приводять своїх «чихаючих» дітей до садків, а медсестри цей факт ігнорують. І як наслідок в групах часто масово хворіють діти.

Багато негативних відгуків і про матеріальну базу. Проте, якщо в державних садках все можна «списати» на нестачу бюджетних коштів, то в приватних деякі батьки щиро не розуміють, за що вони платять:

«Садок звичайний – навіть у чомусь поступається деяким державним садкам. Вікна в групах старі, майданчики довоєнних часів. Можу порівняти садок «Олександра» і державний садок – повірте, не бачу причини пла­тити дурні гроші», – скаржиться Валерія.

НЕ ВСЕ ТАК ПОГАНО!

Задля справедливості хочеться відмітити, що про всі вище­зазначені заклади є й чимало позитивних відгуків. Багато батьків із розумінням ставляться до благодійних внесків та інших «поборів», адже, кажуть, що «результат на обличчя». Все йде на користь дітей, а оскільки дер­жавних коштів немає, то й іншого виходу, як платити, теж не бачать. Багато позитиву знайшли і про завідуючих та окремих вихова­телів. Є матусі, які задоволені й програмою занять, й вузько­профільними спеціалістами, які працюють в закладах.

Спростовують негативні відгуки і в управлінні освіти. Називають їх суб’єктивними та безпідставними. Отже, як-то кажуть: «Скільки людей, стільки й думок». Саме тому, «Громад­ський ревізор» вирішив особисто провести ревізію броварських дитсадків та перевірити, «хто правий, а хто винуватий». Про результати наших перевірок читайте в наступних випусках.

Катерина Ковальська

Коментарі   

0 # Илона 15.05.2015, 19:11
Проверьте ДНЗ "Калинка".Заведующая хорошая женщина всегда поможет подскажет.Поборы как и везде есть.Воспитатели(тех групп в которые ходят мои дети)умные квалифицырованые люди добрые порядочный всегда подсказывают помогают не когда не отворачивается.Мы не можем на радоваться учителем логопедом Еленой Александровной.Но есть очень большое НО группа 12 мой ребёнок ходит туда 2-й год в групе стоит омерзительный запах канализации с которым якобы невозможно не чего сделать. Перевестись в другую группу нет возможности всё занято менять садик после баснословные добровольных взносов тоже не реально.будем очень вас ждать.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ