БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

СПРОБА №5 АБО ЯК НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ПЕНСІЇ УРІЗАЛИ

Гроші, кредит, МВФ, бюджет… Останнім часом саме ці слова найбільш вживані в лексиконі урядовців. Чого ж не вистачає в цьому ланцюжку? Відповідь дуже проста – всі забули про народ. А ще якихось півроку тому тодішні кандидати на мандат наввипередки обіцяли надати пільги та субсидії незахищеним верствам населення, вгамувати інфляцію та й взагалі підвищити соціальні стандарти до європейського рівня.

ПОКРАЩЕННЯ ПО-НОВОМУ

Досягнути європейських стандартів життя – кожен працю­ючий, не економлячи на харчах та одязі, на місячну зарплату зможе купити холодильник або пральну машину; пересічна сім’я протягом 3 років матиме змогу придбати автомобіль, протягом 10 – житло у місцевості про­живання. Скидається на жарт? Ні. Це – передвиборчі обіцянки одного з народних депутатів.

Нині це смішно. Щойно цей обранець разом з колегами зайняв м’які крісла в залі під куполом, поповзли в гору комунальні тарифи. Потім «відпустили» національну валюту, яка за офі­ційним курсом досягла 30 гривен за долар. Ще був бюджет, що значно «підрізав» доходи більшої частини населення. Не кажучи вже про ціни. Тепер взялися за пенсіонерів!

ПЕНСІОНЕРИ НАГОДУЮТЬ КРАЇНУ!

У понеділок, 2 березня, депу­тати Верховної Ради зібралися на позачергове засідання, щоб прийняти низку урядових зако­нів. Серед них – законопроект №2212 про внесення змін до пен­сійного законодавства.

Отож, що підготував Уряд «незламним» пенсіонерам.

По-перше, працюючим пен­сіонерам пенсії таки уріжуть – їх виплачуватимуть в розмірі 85% від призначеної пенсії. Пораху­вали, що зарплата + пенсія – для старих це занадто.

По-друге, пенсії працюючим на «спецпосадах» не випла­чуватимуть взагалі. Під повне «обрізання» кревно зароблених потрапляють не лише ненависні судді, прокурори та народні депутати, а й наукові працівники, судові експерти, державні служ­бовці та особи, прирівняні до них.

По-третє, на 5 років підви­щили стаж для працівників, які мають право на пільгову пенсію. Головно це стосується працю­ючих у шкідливих та особливо шкідливих умовах. Змінилось і призначення пенсії за вислугу років. На 5 років підвищиться спеціальний стаж для чоловіків і жінок, зайнятих на залізниці та в метрополітені, а також для водіїв‑вантажників, що працю­ють на шахтах і кар’єрах.

Не зупинила депутатів навіть сумна статистика, що більшість працівників, зайнятих на підземних та гірничих роботах, в металургії і рудній промисло­вості, не доживає до пенсії. Тому пільгова пенсія мабуть взагалі виявиться незатребуваною!

На фоні загального зубожіння населення, рішення парла­ментарів просто цинічне. Вони вирішили, що саме старше поко­ління, яке давно живе за межею бідності, може поділитись своїми грошима з державою.

ПАРЛАМЕНТАРИЗМ ПО-УКРАЇНСЬКИ

Окремо варто сказати про те, як приймався цей закон. Жоден з 238 народних обранців не може достеменно відповісти за що він врешті віддав свій голос. Уряд знов підготував «кота в мішку». Процедура голосування, мабуть, увійде в історію. Те, що Закон було прийнято лише з 5 спроби – уже багато про що каже. Спікера Володимира Гройсмана можна назвати справжнім віртуозом… по нехтуванню регламентом.

Така «наполегливість» голо­вуючого заслуговує на краще застосування. Після кожної невдалої спроби спікер знов і знов повертав законопроект на переголосування. І так чотири рази! І тільки після півгодинної перерви довгоочікувані голоси «знайшлись». З п’ятої спроби законопроект прийняли! І це при тому, що за ці 30 хвилин в доку­менті навіть кому не змінили.

ЧИ БУЛА АЛЬТЕРНАТИВА?

Як-то кажуть, вибір є завжди. Та 2 березня у народних депутатів він був дуже нелегкий. Адже, коли на шальках терезів опиня­ються власні інтереси та інтереси народу, погодьтесь – складно.

Хоча окремі депутати висту­пали проти збалансування бюджету за рахунок зменшення злиденних пенсій. Зокрема, Юлія Тимошенко запропонувала конкретний альтернативний крок: «Збалансувати бюджет можна введенням податку на дивіденди, введенням інших податків на заможних людей. Але не за рахунок зменшення пенсій працюючим пенсіонерам».

В результаті, перемогли інтер­еси «шкурні», адже своя кишеня ближче і ділитись податками з бюджетом ой як не хочеться. Тож, за прийняття урядового законопроекту №2212 проголо­сували 238 депутатів. Серед них – народний депутат від Броварів Павло Олександрович Різаненко!

ЯК ЖИТИ ДАЛІ?

Дуже хотілося б закінчити цю коротеньку розповідь на мажорній ноті. Сказати, що завдяки нашим працюючим пенсіонерам ми отримаємо кредит МФВ і вирішимо всі свої проблеми. Проте щось підказує, що кредитні гроші швидко закінчаться, валютні запаси знов схуднуть і Уряд в чергове запро­понує нардепам «реанімаційний пакет» для отримання чергового траншу. І навіть страшно предста­вити, які сюрпризи ми знайдемо в ньому! Проте вже риторичним стає питання: коли ж ми поба­чимо справжні реформи? Коли почнеться справжня перебудова олігархічної української системи? Коли на політичну сцену при­йдуть справжні державні люди, які стануть працювати для народу, а не випробувати його на міцність. Чи доживемо?

pensii

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ