БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Обіцяного 10 років чекають: «заморожений» довгобуд завершать в 2020 році

Про недобудований багатоквартирний будинок на Симона Петлюри (Черняховського), 21-Б знає чи не кожен броварчанин. Більше 10 років інвестори, які вклали свої кревні, оббивали пороги правоохоронних органів, пройшли всі судові інстанції і нарешті отримали шанс заселитись у власне помешкання. «Громадський ревізор» розібрався в цій довгограючій історії та готовий поділитись з читачами.

БЕЗ ГРОШЕЙ І БЕЗ КВАРТИРИ

Новий будинок у Броварах вирішили збудувати ще у 2006 році. За планом це мали бути три 16-ти поверхові секції по сто квартир в кожній. Забудовником була компанія «Броварипромжитлобуд» - знане у місті підприємство. Тому, протягом 2006-2007 років 104 інвестори без сумніву вклали 25 мільйонів гривень (значна частина вкладників сплатила 100% вартості квартири). У першому півріччі 2009 року будинок мав бути вже готовий. Проте, не так сталося, як гадалося. На етапі фундаменту в забудовника закінчуються гроші.

Вже в серпні 2007-го року вже інша компанія «Північзахітрансбуд» бере на себе забов´язання закінчити будівництво. Новий забудовник укладає з інвесторами додаткові угоди, а строки введення в експлуатацію переносяться на друге півріччя 2009-го року.

Інвестори довіряються забудовнику і несуть йому ще 26.5 мільйонів гривень (залучають і нових інвесторів). Проте, цих коштів вистачає, аби побудувати 8 поверхів першої та другої секції і на цьому будівництво знову завмирає у травні 2008 року. Криза. В 2009 році виникає третій забудовник – «Т-Фактор», але ситуація не змінилась. Будинок на Черняховського приєднався до сотень «заморожених» будинків, які внесені до реєстру проблемних забудов України.

dovgobud 2

РОКИ ПОНЕВІРЯНЬ

Ошукані інвестори неодноразово зверталися і до судових інстанцій, і до генеральної прокуратури, і до КОДА і навіть до Адміністрації Президента. Та вирішення ситуації не просувалось ні на крок. Основна проблема – відсутність законодавчої бази для захисту інвесторів від недобросовісних забудовників.

Перша маленька перемога була здобута в 2013 році, коли до комунальної власності повернули землю, на якій розташована недобудова. Згодом міські чиновники запропонували прийняти в комунальну власність і саму недобудову.

Цей процес тривав більше року і в жовтні 2015 року Броварська міська рада приймає врешті рішення «Про безоплатне прийняття у комунальну власність територіальної громади м. Бровари об’єкту незавершеного будівництва - будинку № 21-б по вул. Черняховського в м. Бровари». Далі були судові процеси. Остаточну крапку Феміда поставила лише в цьому році.

ВИХІД З ГЛУХОГО КУТА

Після цього розпочались активні пошуки інвестора. До цього процесу долучився особисто мер Броварів Ігор Сапожко. Він запропонував провести інвестиційний конкурс на комплексну забудову однієї з земельних ділянок в міста і передбачити обов’язкову умову - добудова житлового будинку на Симона Петлюри, 21-Б.

Земельна ділянка, право на забудову якої виставлялось на інвестконкурс, була визначена в межах вулиць Петлюри Симона, Металургів, Проектна 1, Проектна 2.

Оскільки на даній території на сьогоднішній день розташовані теплиці, то ще однією обов’язковою умовою конкурсу стало перенесення тепличного господарства на територію КП «Бровари-Благоустрій».

Аби інвестори знов не залишились без житла, або не чекали його роками, поки Переможець не збудує новий житловий комплекс на отриманій землі, місцеві чиновники прописали в конкурсній документації певні запобіжники. Зокрема, визначили, що першочергово переможцем конкурсу мають бути проведні роботи по будівництву за здачі в експлуатацію об'єкта незавершенного багатоквартирного житлового будинку по вулиці Петлюри, 21-Б. Більше того, прописали, що до здачі в експлуатацію даного об’єкта новий забудовник не має права на будівництво та організацію будівельних робіт по забудові основної Земельної ділянки.

До початку виконання підготовчих робіт має також бути виконане будівництво нових теплиць.

За результатами засідання конкурсної комісії, 16 серпня було обрано переможця – ПАТ «Виробнича проектно-будівельна фірма «Атлант».

dovgobud 3

НАДІЯ НА ВЛАСНЕ ЖИТЛО

ПАТ «ВПБФ «Атлант» досить знаний в місті забудовник, який має багаторічний успішний досвід в будівельній галузі та незаплямовану репутацію.

8 листопада керівництво «Атланту» запросило безпосередньо на будівельний майданчик представників влади та інвесторів, щоб обговорити найближчі плани робіт та проектні рішення.

Громадський ревізор також побував на будівництві і разом з присутніми пересвідчився, що роботи на об’єкті проводяться досить активно. Одразу кинулось в око, що третя секція будинку так і не була розпочата, на її місці лише величезний котлован. Натомість дві секції мають ступінь готовності близько 50-60%. Це враховуючи, що «коробка» майже готова, але немає жодних інженерних мереж та комунікацій.

«Обмануті були більше 180 вкладників, які заплатили за житло. Ми не могли бути осторонь цієї ситуації. Спільними зусиллями інвесторів, Броварської міської ради і нового забудовника ми розпочали добудову даного будинку. Було проведено інвестиційний конкурс і за його результатами всі фінансові витрати по добудові об’єкту бере на себе переможець з подальшою передачею оплачених квадратних метрів інвесторам», - розповів Ігор Сапожко.

Мер також зауважив, що ПАТ «ВПБФ «Атлант» в своїх конкурсних пропозиціях взяло на себе додаткове зобов’язання по будівництву дитячого садочка в межах земельної ділянки, яка відведена по вул. Петлюри - вул. Металургів. Таким чином, місто, окрім завершення багатостраждального довгобуду та нових теплиць, також отримає ще один дошкільний навчальний заклад.

dovgobud 1

Говорили і про терміни завершення будівництва. Це питання чи не найбільше хвилювало інвесторів. Адже відсвяткувати новосілля більшість з них планувала ще 10 років тому, в 2009 році.

«Ми пообіцяли в договорах, які підписані за результатами конкурсу про те, що дві секції, ми плануємо ввести в експлуатацію в ІІІ кварталі наступного 2020 року, а секцію, де лише котлован ми взяли на себе зобов’язання збудувати в 2021 році», - запевнив Володимир Бондаренко, генеральний директор ПАТ «ВПБФ «Атлант».

Судячи з темпів виконання робіт, хочеться вірити, що всі плани та графіки їх виконання забудовник дотримає, а інвестори, які роками чекали на власне помешкання, зможуть нарешті отримати ключі від омріяної квартири.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ