БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Чисте місто – справа спільна: Сезон великого прибирання розпочато

Весна прийшла у наше місто, як завжди, не лише теплими сонячними днями, а й купою сміття та бруду, які стали «окрасою» Броварів вже після першого танення снігу. Тож, традиційно, наприкінці березня, міська влада оголосила початок двомісячника благоустрою, який триватиме до 18 травня
Судячи з масштабу забруднення, нашим комунальникам, керівникам підприємств, балансоутримувачам і власникам житлових будинків, а також тимчасових споруд доведеться добряче потрудитись, аби все прибрати. Які роботи в пріоритеті та з чим доведеться зіткнутися під час двомісячника, читайте у нашому матеріалі

У рамках оголошеного двомісячника обсяг запланованих комунальниками робіт, насправді, досить масштабний:

• поточний і капітальний ремонт доріг, шляхопроводів, переходів, тротуарів, світлофорів, мереж зовнішнього освітлення, зупинок;
• прибирання сміття на прибудинкових територіях, дитячих, спортивних та господарських майданчиках, на зелених зонах та прилеглих територіях, територіях шкіл та дитячих садків, парків, алей, скверів та лісосмуг уздовж доріг;
• ремонт огорож, вхідних дверей у під’їздах житлових будинків, козирків, лавочок, скління віконних рам;
• забезпечення наявності та належного технічного стану покажчиків (назв вулиць, будинків, під’їздів);
• проведення санітарної очистки міських кладовищ, ремонт пам’ятників, обелісків, меморіальних дощок, братських та одиноких могил, місць почесних поховань;
• звільнення території загального користування від побутового сміття та будівельних матеріалів, а також ліквідація стихійних сміттєзвалищ;
Саме з останнього пункту плану робіт, мабуть, і варто почати, адже чи не найбільшою проб­лемою, на жаль, не перший рік у місті є сміття.

Сміттєзвалища: весна іде – сміття несе…

Ліквідація стихійних сміттєзвалищ після зими – вже звична історія для наших комунальних служб. Вони скрізь: вздовж залізничних колій, у лісосмугах, парках. Не виняток іноді і прибудинкові території у приватному секторі. А ще наші мешканці полюб­ляють старі меблі чи будівельне сміття лишати просто перед сміттєвими баками або вивозити на території загального користування чи у ліс. Мовляв, головне – подалі від моєї оселі.

Garbidge Osmaka

І, на превеликий жаль, з кожним роком рівень свідомості броварчан знижується, а купи сміття пропорційно зростають.
Одними з найяскравіших прикладів у Броварах є стихійні звалища відходів в районі вул. Княжицької, вул. Осьмака, вул. Бандери, вул. Броварсь­кої сотні, вул. Геологів та вздовж залізничних колій.

Garbidge Geolohiv

Ну і, звісно, лідер по засміченню – «броварський» ліс, що насправді до Броварів має опосередковане відношення, адже належить до Дарницького лісопаркового господарства.
Те, що нам вдалось побачити – це сміття не тільки після відпочинку несумлінних відпочивальників, ні.
Броварчани з прилеглих будинків навмисно виносять сюди увесь свій непотріб, цілеспрямовано створюючи звалище. Причини різні – хтось не хоче платити за вивіз сміття, а комусь до вподоби «зручна» думка, що його все рівно рано чи пізно вивезуть.
Як зазначив начальник відділу контролю за станом благоустрою Михайло Черняк, сміття – дійс­но одна з найбільш масштабних проблем у післязимовий період, і для того, аби привести в належний стан парки і сквери, очистити від сміття та металобрухту лісосмугу вздовж доріг та території загального користування від побутового сміття та будівельних матеріалів, двох місяців іноді мало.

Garbidge Knyazhytska

Достатньо проблемним, за словами Махайла Черняка, є і приватний сектор: «Враження – 50 на 50. Є люди, які дійсно прибирають і слідкують за своєю присадибною територією, є й такі, яким постійно надаємо приписи. Так, однією з найбільш проблемних є, наприклад, вул. Ялинкова, де багато будівельного сміття, або ж вул. Чорновола. У будь-якому разі, прибирати біля своїх будинків у приватному секторі повинні власники, а не комунальники».
Що стосується прибудинкових територій багатоквартирних будинків, то там ситуація значно краща.
«ЖЕКи, як правило, виконують свою роботу і щодо прибирання листя, і щодо сміття, тому до них питань майже немає. Так само слідкують за порядком ОСББ. Навіть, якщо ми бачимо порушення правил благоустрою та надаємо припис, то ЖЕКи і ОСББ швидко виправляють недоліки та звітують про усунення порушення. Натомість, стихійні сміттєзвалища на територіях загального користування ліквідувати на 100% досі не вдавалося, тому це одна з наших основних проблем і задач», – зазначив Михайло Черняк.

Garbidge Forest2

«Ех, дороги…»

Інший важливий напрямок діяльності під час весняного двомісячника – поточний ремонт асфальт­ного покриття доріг. У даному випадку мова йде про так званий «ямковий» ремонт, яким займається КП «Бровари-Благоустрій».

chistemisto

Найбільший об’єм робіт, за словами Михайла Черняка, планується по вул. Грушевського, бульв. Незалежності та вул. Переяславський шлях.
Також, до початку цьогорічного двомісячника чиновниками з відділу контролю за станом благоустрою було зроблено ще одну велику роботу – підготовлено перелік адрес, де залишились незаасфальтованими ділянки доріг після проведення аварійних робіт КП «Бровари­тепловодоенергія» (вул. Симона Петлюри, район за СШ№5, вул. Ярослава Мудрого).

Garbidge School

Garbidge Mudroho

У Табл. 2 вказані адреси, за якими тепломережа, ліквідувавши аварійну ситуацію, розрила асфальт на дорозі чи міжбудинковий проїзд і так і залишила після себе. Як бачимо, адрес дуже багато і два місяці для приведення доріг у належний стан точно замало, однак плани намічені і чиновники обіцяють контролювати їх виконання.

chistemisto1

Взагалі, весняний двомісячник, за словами Михайла Черняка, це швидше формальність і зрозуміло, що ніхто не чекає, доки він почнеться: як тільки сніг зійшов – усі дружно починають прибирати.
«Зрозуміло, що наші комунальні підприємства щодня виконують якусь роботу і весняний двомісячник благо­устрою – це просто період, коли такі роботи виконуються більш масштабно. До того ж, саме цей період є найбільш сприятливим для, наприк­лад, висадки дерев, асфальтування чи фарбування», – зауважив Михайло Черняк.

Garbidge Nezalezhnosti

Окрім того, за словами Михайла Васильовича, усі заплановані роботи виконати повністю не вдавалося ніколи: «Планку ми завжди ставимо максимальну, але на превеликий жаль, вона з тих чи інших причин ніколи не сягає 100%. Хочеться вірити, що колись це зміниться, як і культура та відношення наших мешканців до чистоти у місті».
І пам’ятайте хоч і банальну, але все більш актуальну фразу – чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Garbidge Grushevskogo

13 квітня броварчан запрошують на «суботник»

Чисте місто – справа рук його мешканців і з цим, погодьтеся, важко сперечатися. Саме тому вже вкотре для нашого міста стало гарною традицією напередодні Великодня влаштовувати загальноміську толоку, або так званий «суботник», який пройде 13 квітня. Разом з броварчанами, які виявлять бажання навести порядок у Броварах, за граблі і лопати, підтримуючи стару традицію, візьмуться і наші міські чиновники.
Власне, під час такого «суботнику», за словами Михайла Черняка, мешканці мають прибирати те, що самі викинули.
А от приводити в належний санітарний та естетичний стан під час загальноміської толоки будуть парки «Перемога» та «Приозерний», вул. Олега Онікієнка, вул. Сергія Москаленка, а також вул. Броварської Сотні.
Тож, якщо маєте бажання долучитися, обов’язково приходьте – будемо робити наше місто чистішим разом.

Катерина Ставицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ