БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Перевізник змінився. Чи зміниться якість?

Протягом останнього тижня нічого не здивувало броварчан? Прибудинкові території не стали чистішими? Сміттєзбиральні майданчики не виблискують чистотою? Якщо ні, то чекати зовсім недовго, стверджують представники ТОВ «Селтік ТБО», які від 15 березня будуть займатися вивозом ТПВ у Броварах.

«А-муссон» здуло весняним циклоном

Про те, що навесні у Броварах зміниться відповідальний за вивіз твердих побутових відходів, «габариту» та ремонтних відходів, а простіше кажучи – сміття, ходили чутки вже давно.
12 березня у міській раді відбувся конкурс з визначення виконавця послуги з вивезення побутових відходів, або простіше – компанії, яка буде займатися вивозом сміття у Броварах. До слова, це вже третій подібний конкурс за останню п’ятирічку. Пам’ятаєте – спочатку був ТОВ «Комунтранс-Бровари», з серпня минулого року – ТОВ «А-муссон Київ», але вже з 15 березня в місті працює новий перевізник ТПВ, оскільки «А-муссон» вважає свою діяльність занадто збитковою і не бажає більше працювати у Броварах. Саме тому було оголошено про конкурс, де мали визначити нового «прибиральника» у місті.
На конкурс подало документацію 5 компаній-претендентів: ТОВ «Селтік-ТБО», ТОВ «Автологістик-комплекс», ТОВ «Крамар-ЕКО», ТОВ «Спецкомунтехніка» та ПП «Авантаж-7». Відкриття конвертів та обговорення пропозицій було відкритим і прозорим. У присутності не тільки членів конкурсної комісії, але й представників громадських організацій, ЗМІ та депутатів міської ради. Кожна з компаній-претендентів оцінювалася за цілим рядом критеріїв, набираючи таким чином від 5 до 0 балів.

Без розгляду ціни на послуги «рейтингова» таблиця виглядала таким чином:
1. ТОВ «Селтік-ТБО» – 43 бали
2. ТОВ «Крамар-ЕКО» – 43 бали
3. ТОВ «Спецкомунтехніка» – 43 бали
4. ПП «Авантаж-7» – 33 бали
5. ТОВ «Автологістик-комплекс» – 24 бали

Отож, головним критерієм визначення переможця стала запропонована ціна на вивіз ТПВ та негабариту. ТОВ «Селтік-ТБО» запропонували вивозити тверді побутові відходи за 74 грн. 78 коп. за кубометр, негабарит – за 89 грн. 74 коп. за куб. Це виявилося найменшою ціною з усіх пропозицій, тому отримавши додаткові 10 балів, ТОВ «Селтік-ТБО» стало недосяжним для своїх конкурентів та було оголошено переможцем конкурсу.
«За результатами розгляду поданих на конкурс матеріалів та з урахуванням вартості вивозу ТПВ та негабаритного сміття переможцем з кількістю 53 бали стає ТОВ «Селтік-ТБО», – оголосив голова конкурсної комісії, заступник міського голови Григорій Голубовський.
Вже наступного дня, 13 березня, на черговому засіданні виконкому було затверджено протокол даної комісії та погоджено тарифи на послуги з вивезення побутових відходів товариству з обмеженою відповідальністю «СЕЛТІК ТБО».
Якщо раніше існувала «градація» тарифу для населення, бюджетної сфери, а також для мешканців приватного сектору, які купували спеціальні пакети у торгівельній мережі або ж могли заключити договір напряму з надавачем послуг, зараз ціна за кубометр ТПВ одна для усіх – 74 грн. 78 коп. Вивіз 1 куб. м великогабаритних та ремонтних відходів, що, до речі, раніше не враховувалося в тарифі, тепер треба буде «викласти» 89 грн. 74 коп.
У міській раді не приховують, що із введенням у дію нових тарифів, зросте і вартість комуналки. Наразі готуються до оприлюднення проекти нових тарифів для ЖЕКів з урахуванням нової вартості за вивіз ТПВ. Для кожної багато­поверхівки буде зроблено свій розрахунок. Десь це може бути 8 коп., десь 15, але середній «приріст» тарифу становитиме 11–12 коп. за 1 кв. м площі. Очікується, що нові тарифи після проходження усіх необхідних процедур вступлять в дію наприкінці квітня.

Rada

Європейські експерименти в приватному секторі

Не секрет, що наше місто досить специфічне у плані організації збору ТПВ. Адже на території Броварів більш-менш мирно «уживаються» і сучасні новобудови-багатоповерхівки, і чималий сегмент приватного сектору. І якщо з ЖЕКами, відомчим житлом и ОСББ все майже просто – приїхали, забрали сміття, повернули контейнери на майданчик, то з «приватниками» все набагато складніше.
Ну, не хочуть наші господарі заключати договори на вивіз сміття. Нащо? Якщо поряд багатоповерхівка, то взагалі питання «нульове» – береш своє сміття і потихеньку підкладаєш, як зозулька яйце, у контейнер. А якщо ні, в машину – і, в кращому випадку – до найближчого, знову ж таки контейнера під висоткою, у гіршому – в мішки і на ліс. А тоді дивуємося – чого ж це у нас прилеглі зелені зони відпочинку такі, м’яко кажучи, брудні та захаращені…
Та не будемо про невтішні реалії, поговоримо про плани нового перевізника. Як повідомили нам представники керівництва «Селтік-ТБО», працювати з приватним сектором будуть декількома шляхами. По-перше, пакетну систему ніхто не відміняє, у торгівельній мережі вже мають з’явитися 60-літрові мішки, при потребі буде розглянуто можливість виготовлення більших, 120-літрових пакетів.

paket


«Ми розуміємо, що у приватному секторі здебільшого проживають люди похилого віку і для них великі пакети, можливо, не настільки актуальні. Але ми готові у разі необхідності, замовити 120-літрові», – каже заступник директора «Селтік-ТБО» Ірина Федорченко.
Ціна одного 60-літрового пакета складатиме приблизно 17–18 грн., у залежності від «націнки», яку поставить магазин. Колір пакетів першої партії чорні, а усі наступні будуть зелені, тому нехай покупців не бентежить зміна «окрасу». Наразі ведуться активні переговори та заключаються договори з магазинами, але поперед­ньо вже можемо надати адреси, де можна придбати пакети (дивись таб­лицю 1).

seltab

Вивозити ТПВ будуть за графіком. Ми вирішили ще раз нагадати мешканцям приватного сектора, у які саме дні варто «виглядати» сміттєвоз, тому публікуємо графік у повному обсязі з усіма адресами (дивись таблицю 2).

Маршрут приватний сектор

ПОНЕДІЛОК

Вулиця Вулиця
вул. Київська вул. Петра Могили
вул. Івана Гонти вул. Пирогова
пр. Тихий вул. Лисенка
вул. Тургенєва вул. Київської Русі
пр. Оболонський вул. Ярослава Мудрого
вул. Оболонська вул. Ігоря Завірюхіна
вул. Шевченка пр. Щасливий
вул. Академіка Амосова вул. Євгена Сверстюка
вул. Винниченка вул. Шолом-Алейхема
вул. Миколаївка вул. Корольова
вул. Миколи Костомарова вул. Гоголя (буд.3-39)
   

ВІВТОРОК

Вулиця Вулиця
вул. Гоголя   (буд.49-87) вул. Чернишевського
вул. В. Кириченка вул. Сєдова
вул. Аркадія Голуба пр. Дарвіна
вул. Герцена вул. Толстого
вул. Антоніни Дворянець вул. Садова
вул. Переяслівський шлях пр. Поштовий
вул. Мічуріна вул. Степана Разіна
пров. Петра Болбочана вул. Леонтовича
вул. Електриків вул. Запорізька
вул. Лугова вул. Куйбишева
вул. Княжицька вул. Євгена Зеленського (буд. 1-12)
вул. Івана Пулюя вул. Стельмаха
вул. Перонна вул. Сєрова
вул. Старотроїцька вул. Дмитра Янченка
пр. Старотроїцький вул. Маяковського
вул. Кобзарська вул. Дорошенка
вул. Заводська вул. Пластунська
вул. Довженка вул. Биківнянська
вул. Лідіце вул. Богунська
вул. Січових Стрільців вул. Армії УНР
вул. Княжа пр. Онезький

 

 

СЕРЕДА

 

Вулиця Вулиця
вул. Виноградна вул. Рокосовського
вул. Ольги Кобилянської вул. Центральної Ради
вул. Ялинкова вул. Підлісна
вул. Січнева вул. Соборна
вул. Проліскова вул. Симоненка
вул. Сонячна вул. Нечуй-Левицького
вул. Тополина вул. Дмитра Русановича
вул. Яблунева вул. Фельдмана
вул. Вереснева вул. Майбороди
вул. Весняна вул. Стефаника
вул. Бузкова вул. Михайла Мельника
вул. Каштанова вул. Євгена Коновальця
вул. Волошкова вул. Вербна
вул. Квітнева вул. Романа Шухевича
вул. Березнева вул. Княгині Ольги
вул. Драгоманова вул. Марії Приймаченко
вул. Злагоди вул. Молодіжна
вул. Зіркова вул. Петропавлівська
вул. Олексія Большеченка пр. Озерний
вул. В’ячеслава Чорновола  

ЧЕТВЕР

Вулиця Вулиця
вул. Степана Бандери вул. Левадівська
вул. Аверкія Гончаренка вул. Прилуцька
вул. Романа Сушка вул. Конощенка
вул. Короленка вул. Богуна
вул. Героїв УПА вул. Воробйова
вул. Холодноярська вул. Миру
вул. Кооперативна вул. Авіаційна
вул. Фонтане-су-Буа вул. Космонавтів
вул. Панаса Мирного вул. Михайла Максимовича
вул. Глінки вул. Зелена
вул. Дніпровська вул. Вишнева
вул. Декабристів вул. Дружби
вул. Старченко вул. Мейса Джеймса
пр. Тракторний вул. Фабрична
вул. Симона Петлюри вул. Русанівська
вул. Чайковського вул. Петра Калнишевського
вул. Устима Кармелюка вул. Броварської сотні
вул. Костири Сафронія вул. Миколи Міхновського
вул. Воїнів- Афганців вул. Павлова
вул. Механізаторів вул. Красилівська
вул. Вокзальна вул. Лермонтова
вул. Ольги Гасин вул. Поповича
вул. Олега Онікієнка вул. Володимира Великого
вул. Богдана Хмельницького вул. Михайла Ружного
вул. Будівельна вул. Гельсинської групи
вул. Покровська вул. Вавилова

П’ЯТНИЦЯ

Вулиця Вулиця
вул. Пушкіна вул. Чехова
вул. Ярмаркова вул. Гайдамацька
вул. Філатова вул. Запорізької січі
вул. О. Білана вул. Є. Зеленського
вул. Ремонтників вул. І.Сірка
пр. Парковий вул. Богомольця академіка
вул. Л.Українки вул. Єсеніна
вул.  Благодатна вул. Фіаловського                          
пр. Благодатний вул. Д. Бідного
вул. Некрасова вул. Франка
пр. О. Удовиченка пров. Коцюбинського
вул. П. Симиренка вул. К. Білокур  
вул. Зазимський шлях вул. Пилипа Орлика
вул. П. Полуботка вул. М. Барбона
вул. Красна пр. Піщаний
пр.Деснянський вул. Ломоносова
вул. Чепурного  

 

Та й це ще не все. Цьогоріч вирішено провести експеримент, суть якого полягає в тому, що в одному з мікрорайонів міста у приватному секторі буде встановлено у кожне домогосподарство по одному 240-літровому пластиковому контейнеру.
Протягом тижня мешканці збирають ТПВ у цей контейнер, а у день, коли по графіку буде збиратися сміття, зранку вивозять з двору. Машина забирає сміття, а контейнер, якщо є можливість відразу, ні – то увечері, знову повертається у двір. Чи підуть на це городяни? Чи буде це зручно? Побачимо.
Де саме буде проводитися експеримент, поки що визначаються. Головне – щоб були зручні під’їзди по вулиці для досить габаритної сміттєзбиральної техніки.

«Старий новий» чи все-таки зовсім інший?

Оскільки компанія з такою назвою – «Селтік», вже працювала у Броварах, багато хто вважає, що це по суті «повернення «Комунтрансу». Однак, як стверджує Ірина Федорченко, наразі броварчани матимуть справу з зовсім новою компанією. Тим не менш, досвід роботи на території Броварів у персоналу та керівництва нової фірми є, і це непогано.
«Ми вже добре знаємо Бровари, знаємо проблемі місця, інфраструктуру, розташування, орієнтуємося у вулицях, мікрорайонах, приватному секторі. Я думаю, що завдяки цьому проблем жодних не повинно бути», – каже пані Ірина.
Місто прибиратиметься виключно вранці, кожен ЖЕК буде обслуговувати своя окрема машина, ще одна – приватний сектор за графіком. Технічний парк, як стверджує пані Ірина, набагато більший та сучасніший, ніж було до цього. Є машини як власні, так і на суборенді, тому у разі термінової потреби замінити технічну одиницю не складе ніякої проблеми.
«Селтік-ТБО» обіцяє досить оперативно запровадити у місті роздільний збір сміття, встановити контейнери, різнокольорові «дзвіночки», як називають їх через куполоподібну форму, у всіх мікрорайонах міста.
Отож, плани та наміри нового перевізника досить амбітні, яким буде виконання, чи зміниться щось у наших дворах та на вулицях, чи стане місто чистішим та охайнішим – покаже час. Але одне вже зараз можна сказати напевно – яким би не був двірник, працівник ЖЕКу чи перевізник ТПВ, якість нашого життя та стан навколишнього світу у більшості залежить і від ставлення та культури самих городян. Тож давайте разом дбати про чистоту та затишок у великому домі – рідних Броварах.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ