БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Яка вода тече з кранів у Броварах?

Вода – це джерело життя. У нашому світі промислового буму все більше розмов ведеться про те, що якість води, яку ми вживаємо, з кожним роком погіршується. До того ж, в Україні система водопроводів настільки застаріла, що навіть чиста джерельна вода може перетворитися на отруту

У Броварах з 2013 року вода знезаражується не хлором, а гіпохлорітом натрію. Як зазначають експерти, ця сполука набагато безпечніша за «хлорку», яку використовували для очищення води ще з радянських часів. Серед переваг гіпохрориту натрію також його менш сильний запах і безпечність при транспортуванні.

У розпорядженні «Громадського ревізора» є результати аналізу якості питної води, які були проведені у хіміко-бактеріологічній лабораторії. Нашому виданню повідомили, що кожну добу відбирається та аналізується близько 200 проб води по 38 показниках. Інженер-лаборант Олена Ісаєва розповіла, що наразі вода у Броварах повністю відповідає нормам.

В лабораторії окремо наголошують на тому, що кожного сезону вода з річки Десна, яку використовують мешканці Броварів, змінює склад. Це пояснюється таненням снігу весною, цвітінням води влітку, або ж опаданням листя осінню. В різні сезони воду очищують різною кількістю речовин, аби до споживачів вона доходила якісною. Зокрема, вміст хлору дозволений нормами від 0,8 до 1,2%. На сьогоднішній день, за словами Олени Ісаєвої, в Броварах використовуються мінімальні дози, і це пояснюється погодними умовами.

КАЧАТНИК НЕ ЗАШКОДИТЬ

У 2012 році смуту в питанні якості води внесли в Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва. Зокрема, експерти інституту поширили інформацію про те, що вміст хлороформу у броварський воді доходить до 300 мг на 1 літр води при нормі у 60 мг. У хіміко-бактеріологічній лабораторії Броварів відкидають цю інформацію. По-перше, забір води експертами Інституту відбувався лише один раз, по-друге – у літній період, коли вода має більше забруднення. І до того ж, аналіз відбувався ще тоді, коли воду в Броварах очищували хлором. На сьогодні вміст хлороформу у питній воді по місту не досягає навіть 30 мг.

В кінці 2014 року колишній депутат Верховної Ради Олександр Бригинець підняв бучу з приводу будівництва у Козелецькому районі 10-мільйонного качатника. Начебто це значно погіршить якість води у річці Десна, з якої воду беруть в тому числі і Бровари. Коментуючи цю інформацію, у компанії «Броваритепловодоенергія» нашому виданню повідомили, що не бачать проблеми та загрози для якості питної води у місті. По-перше, будується цей качатник досить далеко від міста, а по-друге, навіть якщо якість води, яка доходить до броварських водопроводів, погіршиться, вони будуть вдаватися до додаткових заходів по знезараженню.

Оскільки на теперішній момент воду очищують мінімальною кількістю речовин, то цілком допустиме їхнє збільшення. У броварській лабораторії нам також повідомили, що єдина незручність, яку можуть відчути мешканці міста при збільшенні використання дезінфікуючих речовин – це запах. Мережа водопроводу міста досить велика, тому, щоб якісна вода дійшла, наприклад, до садочка «Ялинка», який розташований на межі міста, потрібно додавати більшу кількість дезинфікату. Мешканці ж центральних вулиць можуть відчувати деякий дискомфорт.

ЯКІСТЬ ВОДИ КОНТРОЛЮЄТЬСЯ

Аби забезпечити броварчан якісною питною водою, по місту планують проводити додаткові заходи. Зокрема, один з них – амонізація води. Це робиться, в першу чергу, для усунення неприємних запахів і присмаків. До того ж, амонізація подовжує дії знезаражуючих сполук.

На сьогодні броварчани можуть бути спокійними. Ніякі качатники чи щось подібне не вплине не безпечність питної води, яку вони споживають. А особливо прискіпливі споживачі завжди можуть встановить додаткові фільтри на крани у своїй квартирі. До речі, у місті є новобудови, у яких сам забудовник встановив такі засоби очистки. Тож місто йде в ногу з часом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ