БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

ДОСТУПНО ПРО «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Немає в житті людини нічого більш важливого, ніж власне здоров’я та здоров’я близьких. Якщо підступна хвороба все-таки атакує, розраховувати на безкоштовне лікування не доводиться. Однак, віднедавна в Україні розпочала працювати державна програма «Доступні ліки». Невже справді можна буде отримати лікарські препарати безкоштовно? Про це та багато іншого дізнавався «ГР»

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Державна програма реімбурсації (тобто відшкодування вартості ліків) з 1 квітня поточного року повноцінно запрацювала в Україні. Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.
Механізм відшкодування поширюється на серцевосудинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Як зазначають медики, пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя.
Смертність від серцевосудинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення в Україні. Відповідно до статистичних даних, на діабет ІІ типу страждає понад один мільйон осіб. Це у 6 разів більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежні).
Хворих на бронхіальну астму у державі зареєстровано понад 210 тис. Здебільшого, це діти та молодь.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Аптеки на добровільних умовах підписують договір з місцевими органами влади і таким чином стають учасниками програми. У Броварах таких аптечних закладів налічується на сьогодні 15 одиниць. З повним переліком аптек можна ознайомитися на офіційному сайті міської ради, або у минулому номері «ГР» №16 (104) від 11 травня 2017 року. «На відшкодування вартості лікарських препаратів для амбулаторних хворих, що перебувають на «Д»обліку з серцевосудинними захворюваннями, цукровим діабетом та бронхіальною астмою субвенцією з державного бюджету виділено 593 тис. грн», – каже заступник головного лікаря Броварського міського центру первинної медикосанітарної допомоги Наталія Усиченко.
Крім державної програми, у місті працює ряд програм, на виконання заходів яких виділено вже з місцевого бюджету загалом 5 млн. 838 тис. грн. Зокрема, згідно програми «З турботою про кожного» та програми «З надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям та військовослужбовцям, які брали (беруть) участь в АТО та їх сім’ям» виділено 1 млн. 570 тис. грн.
«Програма «З турботою про кожного» – це забезпечення дітей-інвалідів підгузниками, тест-смужками для виміру цукру крові та голками для введення інсуліну. Відносно другої програми, то нею можуть користуватися демобілізовані військовослужбовці, включаючи інвалідів УБД, їх діти віком до 6 років, члени сімей (чоловік, дружина, батьки) загиблих учасників АТО та їх діти до 18 років», – каже Наталія Усиченко.
Також у місті діє Програма лікування серцево-судинних захворювань, фінансування якої складає 600 тис. грн. на рік.
На Програми «Забезпечення безоплатного відпуску ліків хворим, що перенесли операції на серці», «Забезпечення лікарсь­кими засобами для хіміотерапії онкологічних хворих та надання паліативної допомоги» та «Забезпечення груп населення тих категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно або на пільгових умовах згідно постанови КМУ №1303 від 17 серпня 1998 року», виділено 3 млн. 668 тис. грн.

НЕ ВСЕ ГЛАДКО

З одного боку, наче все гаразд, стільки програм – і державні, і місцеві, всі з досить немалим бюджетом. Здається, хворіти не так вже й страшно. Але це тільки на перший погляд.
Не тільки наші читачі, але й дописувачі соцмереж стверджують – програма «Доступні ліки» не завжди виправдовує свою оптимістичну назву. Звертаючись до аптечних закладів, які працюють за державною програмою, не факт, що гарантовано отримаєш саме той препарат, який тобі потрібен. Фармацевти кажуть – забезпечення ліками дійсно «з прогалинами». Тому й доводиться відмовляти хворим, які мають повне право отримати препарат безкоштовно, або ж з частковою доплатою. Ліки, які задекларовані у відповідній програмі допомоги онкохворим у Броварах, придбати взагалі неможливо, потрібно їхати до столиці. Окрім того, навіть там залишилася усього одна аптека, яка відпускає ці життєво необхідні препарати. Такі ось реалії життя. Залишається тільки побажати броварчанам міцного здоров’я та сподіватися на те, що усі негаразди в кінці кінців залишаться в минулому.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ