БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.72

Європа починається з кожного з нас

У ці травневі дні європейське співтовариство відзначає День Європи. Він став символом початку нового вільного та успішного шляху. У Броварах, як і по всій державі, урочисто підняли прапор Євросоюзу. Як це було, бачив «ГР»

Історична довідка

9 травня 1950 р. міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив план виходу Європи з післявоєнної кризи. Цей документ отримав назву Декларація Шумана. Першим кроком на шляху до практичної реалізації ідеї створення єдиної Європи він запропонував об’єднання вугільної та сталеливарної промисловості, що призвело до появи у липні 1952 року першої з трьох європейських інституцій, на основі яких створено Європейський Союз – Європейського Співтовариства вугілля та сталі.
Рішення ж стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на саміті ЄС у Мілані. Відтоді це свято відзначається кожного року 9 травня. В Україні з 2003 року День Європи відзначається в третю суботу травня.
На сьогодні поряд з єдиною євро­пейсь­кою валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок, та гімном ЄС День Європи є політичним символом та офіційним атрибутом Європейського Союзу.
Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в краї­нах ЄС є поширення ідеї європейсь­кої ідентичності серед громадян Європейсь­кого Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи в країнах-членах ЄС у попередні роки (1985–1998) мали переважно культурно-мистецьку спрямованість.
З 1997–98 рр. до святкування Дня Європи залучилися країни-кандидати на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи, які проходять у рамках Дня Європи, вже мають певне політичне забарвлення і спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до Європейсь­кого Союзу. Головною подією в рамках святкування Дня Європи у більшості країн є культурно-розважальна програма, яка в різних країнах має форму художнього шоу, гала-концерту або карнавалу і проходить на центральній вулиці або столиці. Участь у концертних заходах беруть як місцеві художні колективи та актори, так і запрошені з країн-членів ЄС. Державні органи влади, громадські та не­урядові організації надають сприяння у проведенні Дня Європи.

Україна – це Європа

11 травня в Україні Урочистою церемонією підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу відзначається ухвалення рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України.
Відомо, що церемонія підписання рішення про безвізовий режим для України президентом ЄП та представником головування у Раді ЄС відбудеться 17 травня. Фактично безвіз набуде чинності через 20 днів після публікації в офіційному віснику ЄС – орієнтовно 11 червня.
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
У Броварах урочиста церемонія стала міськрайонною подією, об’єднавши мешканців міста та району. Міський голова Ігор Сапожко, його заступники, керівництво Броварської районної адміністрації та райради, працівники міськвиконкому та апарату районної адміністрації разом з депутатами міської ради, які саме цього дня зібралися на чергове сесійне засідання, о 12 годині взяли участь в урочистостях.
Почесне право підняти Державний Прапор України та Прапор Європейського Союзу надано Броварському міському голові Ігорю Сапожку, голові Броварської РДА Миколі Клименку, голові Броварської районної ради Сергію Гришку та ветеранам АТО Анатолію Фатєєву та Станіславу Мальцю. Під урочисті звуки Державного Гімну України, стяги піднімаються та гордо майорять над містом.
«Цей день – визначна подія для кожного громадянина України. Рада міністрів ЄС прийняла рішення щодо безвізового режиму. Питання безвізового режиму – це визнання нації, визнання держави, визнання кожного європейсь­кого україн­­ця. Україна географічно знаходиться на теренах Європи, вектор європейського розвитку наші громадяни обрали вже давно. Ми рухаємось у напрямку Європи, переймаючи демократичні приклади західних держав. І сьогодні це визнання, це визнання нашої держави європейським суспільством», – сказав у вітальному слові міський голова Ігор Сапожко.

e day2


Голова Броварської РДА Микола Клименко також відзначив: «Приємно сьогодні бачити поряд з прапором України прапор Євросоюзу. Декілька десятиліть наша держава знаходилася на межі між Сходом і Заходом, була форпостом для Європи. Через три роки після Революції Гідності Європа визнає наш про європейський рух, визнає нас, як європейців, як цивілізовану країну. Тому вітаючи вас, я закликаю, щоб кожен з нас цих цінностей дотримувався заради розбудови нашої країни України».
Сьогодні всі ми – діти сучасної незалежної України, які мають бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбуття своєї держави. Ми хочемо відкрити для себе Європу та пізнати новий, незвіданий простір. Попереду нас чекає велика робота, яка вимагає об’єднання зусиль, політичної волі та високого професіоналізму і водночас відповідальності. Тому давайте сьогодні побажаємо собі терпіння та рішучості у справі становлення України в якості дійсно європейської держави!

Віталій Грабовський

e day4

e day1

e day3

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ