БРОВАРИ +1
НБУ USD 28.26

Андрій Гайдай: «Котельні “Фелікса” працюють з дотриманням усіх санітарних норм!»

Впровадження альтернативних видів палива вже давно не тільки нагальна необхідність, але й загальнодержавна економічна стратегія. Дотримуватися нормативних чинників, забезпечувати містян дешевшою тепловою енергією і при цьому не викликати нарікань з боку тих же самих городян, виявляється, не так вже й просто. У ексклюзивному інтерв’ю для «ГР» про це та багато іншого говорить директор з розвитку ТОВ «Фелікс Енерджи Груп» Андрій Гайдай

«ГР»: Ваше підприємство вже протягом трьох років працює на енергоринку Броварів. Як часто до вас з питаннями, скаргами, запитами звертаються броварчани?

Андрій Гайдай: Дійсно, звернення надходять. На початку нашої діяльності їх було більше, зараз маємо декілька депутатських звернень, що стосуються структури тарифів та складу палива, яке ми використовуємо. На всі запити та звернення нами надаються вичерпні відповіді. Після ініційованої депутатами міської ради перевірки нашого підприємства, ми маємо офіційний висновок комісії про те, що об’єкти працюють пов­ністю у законному полі, жодних відхилень чи перевищень показників, а тим паче якихось шкідливих для життя та здоров’я людини речовин, не зафіксовано.
Ми працюємо з дерев’яною щепою, яка надходить до нас вже готова до використання, сировина сертифікована, має певні технічні параметри, це чиста деревина, вона не змішується ні з якими хімічними речовинами. Ми працюємо у правовому полі, інакше просто не може бути.

«На момент перевірки на території котельні виявлено паливо – соснова дерев’яна щепа. Жодних видів шкідливого палива, гуми, пластмаси, ПВХ, картону, фарбованих дощок та іншого не виявлено. Крім того, обладнаний котел не призначений для спалювання таких матеріалів.
За інформацією, наданою Броварсь­ким районним відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ», вміст вуглецю діоксину, азоту діоксину, пилу неорганічного та ангідриду сірчистого не перевищують гранично-допустиму концентрацію (ГДП), згідно ДСП 201-97 «Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць».
Висновок комісійного обстеження твердопаливної котельні по вул. Героїв Небесної Сотні, 13 від 01.03.2017 р.


«ГР»: До Вас звертаються з запитами і пересічні громадяни, чи тільки представники певних політичних сил та громадські активісти?

А. Г.: У політичних процесах ми участі не беремо, ми просто чесно робимо свою роботу, провадимо комерційну діяльність. Але недаремно кажуть, що ви можете не цікавитися політикою, політика все одно зацікавиться вами. За три роки, які ми працюємо у Броварах, скарги та звернення від громадян практично зійшли нанівець після заходів з енергоефективності та модернізації наших котелень, які ми провели. Ті запити та скарги, які в нас є, належать певній групі депутатів, які, я так підозрюю, просто вирішили «зіграти» на вигідній екологічній тематиці і готують таким чином піар-акції, аби показати свою діяльність. Я ні від кого не ховаюсь, я відкрита людина, як і наше підприємство. Декілька раз я вже наголошував – якщо є бажання подивитися, що відбувається у нас на об’єктах, чим ми опалюємо, в якому стані перебуває сировина і виробництво – будь-ласка, приходьте, вас проведуть і покажуть все виробництво. Знайти мій особистий номер телефону теж не так важко і якщо у депутатів або громадян є бажання поспілкуватися, я готовий і відкритий до конструктивного діалогу. Тому ті закиди в статті на одному з інтернет-ресурсів, начебто неможливо знайти контакти, ми не йдемо на контакт, це абсолютна неправда. До речі, було декілька перевірок, які влаштовували не тільки офіційні контролюючі органи, але й громадські активісти, приходили, дивилися, вимірювали рівень радіації, я показував дозвільні документи, ми спілкувалися з громадою і питання відразу знімалося.
Якщо вже почали говорити про претензії, то хотілося б поставити акцент на декілька аспектів, висвітлених в останній статті про наше підприємство. По-перше, вказані абсолютно недостовірні дані про мене особисто. Я хочу заявити, що я не адвокат, не голова комітету з питань екологічної безпеки Києво-Святошинської РДА, не маю жодного відношення до партії «Зелений тризуб» та ВГО з однойменною назвою. Я не доктор філософії у галузі права, не професор і не заслужений працівник освіти України. В принципі, після такої характеристики, далі вже було ясно, наскільки «правдиві» факти викладені в даній статті. Все, що написано далі – повна нісенітниця та бездоказові звинувачення. Тому ми готуємо позов до видання з вимогою спростувати надану недостовірну інформацію. Я маю обґрунтовані та підтверджені документально відповіді на всі претензії, викладені у статті, тому, напевно, наші коментарі даному виданню і не були потрібні.

«ГР»: Днями мешканці ЖК «Купава» провели збір підписів щодо чергової перевірки вашої котельні. Як ви прокоментуєте їх наміри?

А. Г.: Маю абсолютно спокійну реакцію. У нас немає шкідливих викидів, їх бути не може. Дерев’яна щепа – це один з видів біомаси та відноситься до відновлювальних джерел енергії, це один з найпоширеніших видів альтернативних видів палива. Щепа є СО-нейтральною. При спалюванні деревини баланс вуглецю в повітрі зберігається, на відміну від інших видів природного палива, того ж газу.
Якщо порівнювати газ і деревину, то остання, звичайно, має запах, від цього нікуди не дінешся. На сьогодні не існує технологій, які дозволять повністю прибрати «аромат» від процесу горіння деревини. Я спілкувався з колегами з Австрії, країн Прибалтики стосовно того, як у них реагують на запах диму. Так ось, абсолютно адекватно, адже в країнах Європи давно працюють просвітницькі державні програми і люди добре розуміють переваги застосування альтернативних джерел енергії.
Україна теж розробляє енергетичну стратегію подальшого розвитку, підписані Паризькі угоди та інші законодавчі акти, які зобов’язують нас поступово переходити на альтернативні види отримання енергії.
Якщо говорити про досвід Європи, то найбільша частка використання відновлювальних джерел енергії належить саме біомасі (дерев’яна щепа, солома, відходи сільськогосподарських культур, тощо) та твердим побутовим відходам. Для прикладу, питома вага ВДЕ саме цього виду становить в Естонії – 93,8%, в Литві – 92,1%, у Польщі – 90,1%, у Чехії – 88,6%, в Угорщині – 88,1%.

«ГР»: З нашим комунальним підприємст­вом «Броваритепловодоенергія» у вас партнерські відносини чи це все-таки конкуренція?

А. Г.: Я б сказав, що ми співпрацюємо. Повністю забрати на себе забезпечення міста ми, звичайно, не можемо. Кожен з нас працює у своєму сегменті. Ми відшкодовуємо КП кошти за користування їхніми мережами, також є інші компенсаційні механізми. Оскільки зараз йде розмова про те, що тарифи на газ фактично урівняються для населення і бюджетної сфери, то не можна сказати, що ми «відбираємо хліб» у «Броваритепловодоенергії». Стосовно об’ємів виробленої теплової енергії, то у КП за минулий рік вони становлять 327 тис. Гкал, тоді як наші об’єкти виробляють 17 тис. Гкал. Різниця очевидна. Тому мова йде тільки про партнерство. З іншого боку, законодавством передбачена чесна конкуренція. Саме тому й проводяться тендери. Ми виграли торги офіційно на поставку теплової енергії. Ціна у нас нижча, за рахунок цього з’являється економія бюджетних коштів для міста. Наприклад, якби така різниця в цінах залишилася б до кінця поточного року, а саме 1321 грн. за 1 Гкал, ми б зекономили для міста 1 млн. 360 тис. грн. Хтось скаже – копійки, але ж ці кошти залишилися в бюджеті, вони пішли на розвиток міста. Крім того, хочу наголосити, що Президентом підписано законопроект №4334 зі змінами до закону «Про теплопостачання», який передбачає фіксовану знижку для виробників теплової енергії з альтернативного палива у порівнянні з «газовим тарифом» в розмірі 10%. Нашим підприємством найближчими днями будуть підготовлені та подані на затвердження виконкому нові тарифи, які відрізнятимуться від газових у бік зменшення відповідно до зазначеного Закону.

Бесіду провела Ярина Вишневецька

felixtep

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ