БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Бровари підтримали заборону торгівлі з Росією. Депутати від БПП так і не визначилися

Початок тижня для депутатів міської ради розпочався з позачергового зібрання. Цього разу приводом для зустрічі стало вирішення декількох політичних рішень. Зокрема, розгляд звернень до посадових осіб найвищого ешелону влади – Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра – щодо заборони економічних відносин з Російською Федерацією

«Російській слід» у броварській міськраді

Третього квітня 26 з 36 броварських народних обранців зійшлися до малої сесійної зали, щоб заявити про незадоволення діями Президента та уряду з ряду питань, які останнім часом отримали чималий розголос та резонанс в українському суспільстві.
Мова йде про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра з приводу бізнес-відносин між Україної та Російською Федерацією.
Як зазначили у пояснювальній записці броварсь­кі «свободівці», які виступили ініціаторами та підготували текст даного звернення, необхідними та нагальними кроками подальшого розвитку країни вважають заборону торгівлі товарами країни-агресора на території України, позбавлення ліцензій та права працювати в Україні банки Росії, обмеження роботи російських платіжних систем з наступним припиненням їх роботи.
Також у зверненні засуджується застосування силових методів до учасників економічної блокади та вимагається створити тимчасову слідчу комісію ВРУ, а винних у протистоянні осіб притягнути до відповідальності.
Серед вимог – ухвалення закону «Про тимчасово окуповані території», а також прийняття законопроекту «Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України».
Обурення місцевих обранців викликало також систематичне порушення деякими депутатами Верховної Ради ухвалених планів законодавчої діяльності, відсутність депутатів на пленарних засіданнях ВР, порушення трудової дисципліни, у тому числі і нардепами урядової коаліції, які зобов’язані ухвалювати закони для забезпечення роботи Уряду.
Обговорення звернення було швидше спокійним, аніж напруженим. Власне, відразу відчувалося, що більшість депутатів повністю згодні з усіма пунктами звернення, однак…
Хоча депутати броварської ячейки Блоку Петра Порошенка напряму та безапеляційно підтримати звернення не відмовились, один з лідерів місцевого БПП «Солідарність», екс-претендент на посаду міського голови Євген Гредунов вважає, що у ситуації в країні винна не тільки влада, але й патріоти. «У цьому винна і влада, яка не створила умови для розвитку економіки і підтримки свого виробника, і наші патріоти, які не запропонували жодної економічної альтернативи, – сказав він.
В результаті за звернення проголосували 22 з 26 депутатів. Четверо депутатів від БПП, а саме – Веремчук Ірина, Гредунов Євгеній, Іваненко Валерій та Негода Галина – вирішили за краще не голосувати взагалі.
Знову ж таки, згадується історія дворічної давнини, коли народний депутат від Броварів, також представник БПП, Павло Різаненко теж не голосував за визнання Росії країною-агресором. «Совпаденіє? Не думаю» (с).

Більше звернень, гарних та різних!

Однак, єдиним фронтом виступили депутати у розгляді наступного звернення, яке оприлюднив «укропівець» Володимир Біло­кінь. У адресованому Кабміну та НКРЕП зверненні вимагається скасування для підприємств попередньої проплати за електричну енергію. Сьогодні обл­енерго може відключити від електропостачання будь-яке підприємство бюджетної сфери – школи, садочки, лікарню, пенсійний фонд. Причина – абсолютна монополія енергетичної компанії. Тому депутати не тільки одноголосно підтримали дане звернення, але й домовилися на наступну сесію розробити пропозиції щодо висловлення недовіри Нацкомісії та повернення обленерго і облгазу у державну власність.
Звернення від «Батьківщини» обговорювали чи не найбільш емоційно. У документі, який зачитав Борис Дудко, депутатам пропонується підтримати вимогу продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель на 10 років та не допустити його скасування.
Думки у процесі обговорення висловлювалися різні. Лідія Сенько («Єдність») навела приклад сусідньої Чернігівщини, де земля розпайована та здається людьми в оренду. Це і додаткова копійка власникам, і земля не пустує, відпрацьовується, засівається. Спритні ж орендарі вже пропонують людям продавати паї, тоді прості селяни залишаться взагалі без нічого. Володимир Білокінь («Укроп») вважає, що мораторій – не досить правильний на даному етапі захід. Правильно було б відпрацювати механізм реалізації землі. Представник «Самопомочі» Юрій Скотніков взагалі вважає, що метою мораторію зараз є доведення населення до зубожіння та потім можливість за безцінь скупити родючі українсь­кі землі. Без Всеукраїнсь­кого референдуму не обійтися – вважає депутат.
Всі бажаючі мали змогу висловитися. «За» продовження мораторію проголосувало знову 22 народні обранці. Мабуть варто казати, що знову ж таки без власної позиції залишились представники БПП. Тенденція однако…
І наостанок одноголосно було підтримано запит «свободівців» до міського голови та звернення «радикалів» до перших осіб держави щодо намірів ввести з 1 квітня поточного року щомісячної абонплати за підключення до системи газопостачання. Як стало відомо пізніше, дане питання розглядатиметься на засіданні НКРЕП і поки що введення абонплати призупинено.

Звернення до Президента України Петра Порошенка,
Голови Верховної Ради України Андрія Парубія,
Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана

Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про звернення Верховної ради України до ООН, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою – агресором», Закону України «Про запобігання та протидію легалізації відмиванню доходів,одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення»вимагаємо від Президента України Петра Порошенка,Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана:

1. Заборонити торгівлю товарами російського виробництва в Україні.

2. Позбавити банки Російської Федерації ліцензій та права працювати на території України, обмежити роботу російських платіжних систем, з наступним припиненням роботи.

3. Засуджуємо застосування силових методів до учасників блокади, і вимагаємо від МВС України та Антитерористичного центру СБУ утриматися від силового протистояння всередині країни.

4. У зв’язку з подіями, що відбулися 13.03.2017 року біля залізничної станції у Донецькій області, висловлюємо своє занепокоєння силовим вирішенням даної ситуації, і вимагаємо створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України та детально розслідувати її причини. Винних посадових осіб притягнути до відповідальності.

5. Вимагаємо від депутатів Верховної ради України прийняти законопроект «Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України».

6. Невідкладно звільнити затриманих під час розгону учасників блокади окупованих районів Донецької та Луганської областей, які не скоїли тяжких кримінальних правопорушень.

7. Ухвалити закон України «Про тимчасово окуповані території України».
8. Висловлюємо своє обурення та вимагаємо від депутатів Верховної Ради України плідної праці, відповідно до ухвалених планів законодавчої діяльності. Вважати неприпустимим відсутність депутатів на пленарних засіданнях Верховної ради України, порушення трудової дисципліни, невиконання плану законодавчої діяльності, у тому числі депутатами урядової коаліції, які зобов’язані ухвалювати закони для забезпечення роботи Уряду України.

Депутати Броварської міської ради Київської області VII скликання

 

Віталій Грабовський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ