БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Броварський стандарт в європейському вимірі

Броварам не звикати приймати гостей найвищого рівня, адже місту є що показати та чим поділитися. 28 березня надзвичайну кількість представників освітянської галузі зібрав Міжнародний конгрес «Освіта Київщини у європейському вимірі»

Сучасна освіта очима міжнародної спільноти

Поважне зібрання, приурочене до 85-річчя утворення столичної області, зібрало під одним дахом представників із 16 країн Європи, Північної Америки та Азії. Зважаючи на велику кількість та високе представництво, ознайомчий представницький форум було проведено у конференц-залі «Терміналу», де зручно розмістилися як понад тисяча освітян, так і немала кількість виставкових експозицій.
Серед почесних гостей – Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, Броварський міський голова Ігор Сапожко, Надзвичайні і Поважні Посли, відповідальні працівники посольств, керівники міжнародних організацій, фондів, освітніх програм, керівники закладів освіти Київщини, лідери учнівського самоврядування столичного регіону та інші.
До початку представницького форуму, учасники конгресу мали унікальну нагоду ознайомитися з різноманітними виставками, які наочно демонстрували високий рівень освітянських здобутків. Навчальна література, інтерактивні засоби навчання, презентовані виробництвами та розробниками, креативні та надзвичайно цікаві моделі одягу, предмети декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, кондитерські вироби – все це можна було не тільки побачити у виставкових залах, але й поспілкуватися з безпосередніми виконавцями – керівниками, майстрами, педагогами, які щедро ділилися досвідом з колегами.
На початку роботи форуму до учасників конгресу з вітальним словом звернувся міський голова Ігор Сапожко.
«Сьогодні освітяни виконують чи не найважливішу місію, без якої важко уявити перемогу та розбудову держави – виховують і навчають впевнену у собі людину, котра вміє робити висновки, є фаховою, вимогливою, перш за все, до себе та відповідальною до обраної справи. Своєю просвітницькою діяльністю та власним прикладом ви закладаєте основи для формування свідомості нинішнього та майбутніх поколінь», – підкреслив Ігор Сапожко.
Коротка інформація щодо розвитку та здобутків освітньої галузі у нашому місті, підтверджена наочною візуалізацією викликала неабияку цікавість в учасників конгресу. Амбітні плани міста щодо розвитку матеріально-технічної бази існуючих та будівництва нових освітніх закладів викликають повагу та достойні найвищих позитивних відгуків, зазначали в кулуарах освітяни Київщини.
У своєму вітальному слові губернатор Київщини Олександр Горган наголосив на тому, що у контексті реформування галузі освіти потрібно не просто насаджувати новітні реформаторські ідеї, зміни мають бути ініційовані самими освітянами. Адже без сучасної освіти, навколо якої будуються усі суспільні галузі, інші реформи приречені на провал.
«Освітня галузь особлива тим, що реформа не може бути успішною, коли у неї не вірять. Ця віра не може бути впроваджена адміністративними принципами. Вона може бути реалізована тільки тоді, коли ця реформа приймається серцем педагога, освітянина», – сказав очільник Київщини.
Тільки педагог може навчити дитину вірити, що у своїй країні можна побудувати «історію свого успіху». Це можна побудувати лише на глибокій компетентній основі.
«І саме новий підхід освіти, який формує дитину як патріота, людину, яка розуміє що таке новації, як за рахунок нових технік можна побудувати свій життєвий успіх, розглядаючи кожне життєве завдання як проект, в якому треба влучно діяти. Коли школа розвиває дитину як особистість, тільки тоді ми розуміємо, що, з одного боку, ми готуємо дитину до життя і, в той самий час, ми готуємо державу для дитини», – переконаний Олександр Горган.
Привітала учасників Міжнародного конгресу також Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. У своєму виступі пані Міністр зупинилася на чотирьох основних блоках освітньої реформи: зміст освіти; вчитель, який має бути відкритим до суспільства та готовим до змін; нове управління в системі освіти, новий менеджмент, автономія школи; нове освітнє середовище.
«Ми зараз працюємо над стандартами Нової української школи. У 2018 році ми запускаємо перший клас за новими стандартами. Але пілотувати ці стандарти ми будемо вже з нового навчального року 2017/2018», – зазначила Лілія Гриневич.
Міністр освіти і науки підняла проблему якості навчання у сільських школах, де зосереджено третину випускників, які недоотримуючи належних знань у старшій школі мають обирати майбутню професію.
«Ми повинні забезпечити нашим українським дітям можливість стати успішними людьми. І не тільки якомусь елітарному прошарку. Суспільство будує загал. Нам потрібно зробити так, щоб кожна дитина, незалежно від того, де вона потім буде навчатись, в якій професії, стала успішною людиною і громадянином цієї країни», – підкреслила Лілія Гриневич.
По закінченні двогодинного представницького форуму,учасники конгресу розпочали роботу у панельних дискусіях різноманітних напрямків.

osvitakuivshchunu2

Висока планка «Броварського стандарту»

Гордість міського позашкілля – новий Палац творчості дітей та юнацтва – віднині став об’єктом хороших «білих» заздрощів для освітян усього столичного регіону. Численна делегація на чолі з губернатором Київщини Олександром Горганом, мером Броварів та його заступницею з гуманітарних питань Ларисою Виноградовою відвідали заклад.
Директор ПТДЮ Валентина Павлученко провела для гостей екскурсію закладом, причому гості оглядали не тільки навчальні кабінети та спілкувалися з вихованцями позашкільного закладу, але й спускалися навіть у технологічні приміщення, показали сучасний тепловий пункт, підсобні приміщення, роздягальні, просторі хореографічні зали.
У найбільшому танцювальному класі міста відбулося спілкування губернатора з представниками учнівського самоврядування області та концертна програма, у якій взяли участь як титуловані, так і молоді колективи ПТДЮ – народний вокальний ансамбль «Калинка», народний хореографічний ансамбль «Галатея», зразковий театр народної пісні «Слов`яночка» та хореографічний ансамбль «Броварчаночка».
«Я тепер навіть не буду довго думати, якщо потрібно буде навести приклад взірцевого позашкільного закладу. Можу навіть назвати вашу діяльність «Броварським стандартом». Це така висока планка, до якої відтепер повинні прагнути усі міські голови», – сказав наостанок губернатор Київщини Олександр Горган.

Ольга Підлісна

osvitakuivshchunuosvitakuivshchunu4osvitakuivshchunu5

osvitakuivshchunu3

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ