БРОВАРИ +20
НБУ USD 27.76

Латка на латці або приватний сектор дочекався!

Таке враження, що календарна весна цьогоріч навіть трохи забарилася, адже перші теплі дні розпочалися вже у лютому. Значна кількість снігу, що горами височіла обабіч доріг та тротуарів, поступово перетворилася на струмки та калюжі. Разом зі снігом з доріг зійшов і… асфальт

У «павутинні» та дірках

Щоправда не всюди, однак переважна більшість доріг Броварів густо вкрилися «павутинами» тріщин та проваллями вибоїн. Досить холодна зима з великою кількістю опадів, а потім відлига та наполегливі струмочки води зробили свою справу – роботи на дорогах міста аж ніяк не поменшало. І якщо з дрібним ремонтом вже почали вправлятися працівники КП «Бровари-Благоустрій», а саме «нарізати» ямки та ставити невеликі «пломби», які потім виглядають, як латочки на загальному полотні дороги, то вагомі капітальні ремонти ще у більшості своїй перебувають на стадії проектування.
У одному з минулих випусків «ГР» (№5(93) від 16 лютого 2017 р.), ми вже пуб­лікували перелік доріг, яким цього року поталанило потрапити до списку майбутніх капітально відремонтованих. Давайте коротко про­аналізуємо кожен з об’єктів, аби мати хоч приблизне уявлення коли ж очікувати такий бажаний асфальт.

На двох місцевих роздоріжжях

Розпочнемо з двох перехресть, де мають проводитися капітальні зміни. На Гагаріна–Героїв Небесної Сотні планують провести ремонт зі зміною схеми руху, перенести на перехрестя світлофор та перемістити зупинку від «Варуса» аж до магазину «Ватсонс».
«Проект на цей об’єкт вже розроблено, готуємо на подачу до державної експертизи. Сподіваємося, що до кінця березня ми отримаємо позитивний висновок і будемо готові оголошувати тендер на проведення робіт. В міській програмі заплановано поки що 72 тис. грн. на даний об’єкт», – каже начальник міського управління житлово-комунального господарства Галина Плотнікова.

vylici


На іншому насиченому рухом перехресті Гагаріна-Київська-Чорновола має взагалі з’явитися ще одна швидкісна «розгонна» смуга на правому повороті з Гагаріна на Київську.
Також буде проведено капітальний ремонт відрізку вулиці Київської від Гагаріна до Лісової, фактично до виїзду з міста в сторону Чернігова.
«Проект на ці роботи було зроблено ще в 2015 році і на сьогодні він потребує коригування. На наступному тижні ми виходимо на топозйомку даного об’єкту, а за два тижні повинні зробити коригування та пройти експертизу», – каже Галина Плотнікова.

vylici10

Далі у квітні буде оголошено тендер і до кінця травня буде підписано договір на виконання робіт. В УЖКГ сподіваються, що за умови позитивних висновків та оперативного проходження процедури на «Прозорро», у червні на Київській вже кипітиме робота. До того ж, в місцевій програмі вже заплановано 15 млн. 695 тис. грн. на цей об’єкт. В даному випадку, кажуть в управлінні житлово-комунального господарства, навіть зважаючи на значні обсяги робіт, мова йде саме про ремонт, а не будівництво чи реконструкцію вулиці. Адже на даному відрізку вулиця Київська має чотири смуги руху і не потребує розширення.

До речі, у зв’язку з тим, що цьогоріч буде продовжено роботи з реконструкції вулиці Київської, а саме другої черги від Розвилки до перехрестя з вул. Гагаріна, виник­ла ідея розпочати роботи не від площі Шевченка, а від перехрестя. Тобто, піти одночасно у двох напрямках – УЖКГ до Лісової, ВКБ – до Розвилки. Таке рішення виглядає цілком логічно, адже якщо доведеться на якийсь час обмежувати рух через перехрестя, то хай вже за одним разом, а не двічі.
«Оскільки у ВКБ вже навіть проведений тендер та визначений підрядник, ми зараз якомога оперативніше намагаємося провести свої дозвільні процедури, щоб до того, як ВКБ почне асфальтування своєї частини, у нас уже був договір з підрядником, який зміг би одночасно вийти на роботи по нашій ділянці вулиці Київської», – каже начальник УЖКГ.

Можемо значно зекономити

Вулиці Зазимський Шлях та Залізнична були включені в перелік капітальних ремонтів у міській програмі, але одночасно ці об’єкти було подано на розгляд для внесення у програму Київської області. За попередніми даними, кажуть в УЖГК, броварські вулиці мають велику вірогідність потрапити під обласне фінансування. Результати – чи буде кап­ремонт за місцевий, чи за обласний кошт, мають оприлюднити в середині березня. «Якщо ми потрапимо в обласну програму, то зможемо таким чином зекономити 5 млн. з місцевого бюджету і швидко перекинути ці гроші на виконання робіт по вулицях, які зараз знаходяться на проектуванні», – сподівається Галина Плотнікова.

vylici5


І справді – було б непогано, адже тоді і виділення коштів, і тендерна процедура буде проводитися обласними чиновниками, а у наших з’явиться і додатковий фінансовий ресурс, та й зекономиться час для оформлення усієї паперової документації.
Щодо робіт, то капітальний ремонт даних вулиць передбачає не тільки вирівнювання та асфальтне покриття вулиць, але й частково облаштування тротуарів, а на вул. Залізничній ще й зливоприймальної системи.

vylici4

 

Чекати зовсім недовго

Наступна вулиця – Василя Кириченка, у минулому Ватутіна. Усі дозвільні процедури, експертизи, тендер було проведено ще в 2016 році. Договір на проведення робіт з підрядником також підписано, навіть розпочато певні підготовчі роботи, але оскільки погодні умови не дозволили повноцінно провести ремонт у минулому році, чекали сприятливого тепла.

vylici9


«З понеділка, тобто 6 березня, підрядники виходять на вул. Кириченка і продовжать виконання робіт. Вулиця складна, на частині взагалі відсутнє асфальтне покриття, інші відрізки дуже зруйновані, тому фактично капремонт буде проведено від вул. Антоніни Дворянець (Чубаря) до вул. Гоголя», – пояснює керівник УЖКГ.
За 366 тисяч бюджетних гривень підрядники мають не тільки покласти асфальт, але й частково облаштувати тротуари та встановити у передбачених проектом місцях бортовий камінь.
Що стосується інших вулиць, які є у переліку капітальних ремонтів, а це, нагадаємо – вул. Київської Русі (виділено 62 тис. грн.), вул. Радистів (на проект з водовідведенням виділено 80 тис. грн.), вул. Петропавлівська також з водовідведенням (142 тис. грн.), вул. Михайла Мельника (65 тис. грн.), вул. Старченка (67 тис. грн.), вул. Блока (62 тис. грн.), то тут дорожні роботи розпочнуться не завтра.
«Весь цей перелік об’єктів у нас знаходиться у процесі проектування. У зв’язку з погодними умовами ми поки що не можемо зробити повноцінну топозйомку пооб’єктно, саме тоді будуть визначені конкретні обсяги робіт по кожній вулиці. Кошти ми маємо поки що тільки на проекти», – пояснює Галина Плотнікова.
Але, погодьтеся, одна справа прочитати, інша – побачити на власні очі масштаби запланованого. Отож, «ГР» вирішив самостійно провести ревізію вулиць, які в 2017 році планують відремонтувати після чого вони мають змінитися невпізнанно. Що ж, сподіваємося, що в такому вигляді ці об’єкти мешканці вже ніколи не побачать.

Ольга Підлісна

vylici8

vylici7

vylici2

vylici3

 

vylici1

vylici6

Коментарі   

0 # Олександр Агеєнко 02.03.2017, 21:05
Дуже прошу Вас звернути увагу на провулок Пирогова, що знаходиться в районі Розвилки. Він асфальту не бачив з часів царя Гороха. З приходом весни суцільне болото...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 30 березня 2021, 15:21
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ