БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Готуємось до Масляної або як змінилися ціни на продукти у новому році

Напередодні свята «Громадський Ревізор» відправився до супермаркетів міста, щоб закупити необхідні продукти на святковий стіл. І був неприємно вражений загальною сумою на касі. Вдома ми вирішили порівняти ціни з чеками, що залишились від підготовки до новорічного святкування і дійсно, майже всі товари додали в ціні, а деякі позиції здорожчали особливо помітно

Масляна – одне з традиційних українських свят, що відзначається протягом тижня перед Великим постом. І хоча вважається язичницьким, християнська церква вже давно включила його в свій календар. Закінчується Масляна Прощеною неділею. У цей день прийнято просити одне у одного пробачення, щоб вступити у Великій піст з чистою душею.
Головним частуванням на Масляну звичайно є млинці. З м’ясом чи куркою, сиром або грибами, неодмінно политі сметаною чи вершками. Хто ж з нас не отримував від бабусі ложкою по руках, під час намагання поцупити, ще гарячий, щойно з пательні, такий бажаний млинець.
В останній день Масляної на Прощену неділю, коли зазвичай влаштовують масові гуляння з різноманітними забавами, частуваннями та обов’язковим спалюванням опудала «Масляної», прийнято ходити до рідних і знайомих «прощатися» — просити прощення за «кривди» чи «гріхи», заподіяні протягом цілого року.
Окрім різноманітних млинців, які звичайно будуть головними на застіллі, господарі намагаються накрити дійсно святковий стіл, аби не дати приводу гостям до нових образ. Перелік страв, а відповідно, і продуктів, використаних для його приготування, виходить далеко за рамки звичайного споживчого кошика. Не вдаючись в подробиці меню, ми склали свій перелік продуктів, з яких кожен зміг би приготувати багато особливих святкових страв.
Молочна продукція, як і протягом всього минулого року, показує хоча і незнач­ний, але стабільний ріст. Неприємним сюрпризом із цієї групи продуктів виділяються сири фета, які піднялися в ціні майже на 10 гривень або 32%.
Консервовані продукти можна було б назвати найбільш стабільною групою, оскільки відразу три позиції в ній не змінили своєї ціни. Та скоріш за все, лише майонез поки не піднявся в ціні, на полицях була продукція із старого «завозу», що і пояснює відсутність здорожчання. І якщо ріст імпортних товарів, як то оливки і маслини, ще якось можна пояснити, то підвищення ціни зеленого горошку на 32,5% відверто дивує.
На диво, найбільш лояльною групою продуктів є м’ясна. І завдячити цьому вона має птиці. Невже рік вогняного півня так надихнув виробників і спонукав знизити ціни на товари? Особливо радує зниження майже на чверть вартості на курячі яйця. А от безпосередньо м’ясо підтримує тенденцію минулого року і продовжує рости в ціні.
Овочево-фруктова група вийшла найбільш безкомпромісною. На тлі незначного підвищення імпортних бананів і мандаринів, виділимо відсутність росту та падіння у таких звичних для нас помідорів та огірків відповідно. Мабуть, на останні впливає наближення весни, яка вже «не за горами», і «підхід» перших весняних урожаїв в теплицях українсь­ких фермерів.
Ну, а лідерство одноосібно посідає риба. Продукція цієї галузі показала найбільше зростання вартості на полицях магазинів. А здорожчання більше, ніж на 50% ціни на червону рибу просто шокує. Якщо така тенденція спостерігатиметься протягом всього року, то на його кінець матимемо підвищення у 2–3 рази, і це за найскромнішими прогнозам.
Загальний результат маємо на рівні 10%, що з одного боку начебто і не так багато, але все одно відчутно б’є по нашій кишені. При цьому алкогольна продукція, яка не була нами розглянута, бо не показала зростання, найближчим часом теж істотно подорожчає, коли почнуть діяти нові акцизи.

Борис Білецький

spisok

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ