БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

Омріяні перспективи: стадіон «Спартак» отримав надію на нове життя

База олімпійської та паралімпійської підготовки стадіон «Спартак». Звучить гордо і велично. Та лише для тих, хто ніколи не був у Броварах та не бачив цю спортивну руїну в центрі міста. Тут переважно тренуються поодинокі спортсмени, іноді проходять змагання з футболу та випускні вечори. Тож чи є шанс у «Спартака» перетворитись на справжню олімпійську базу?

Реалії сьогодення

Ями на футбольному полі, обшарпані трибуни, напівзруйноване адміністративне приміщення – таким ми бачимо наш стадіон в реальності.
Починаючи з 80-х років минулого століття, «Спартак» перебуває у власності Київської обласної ради. Це одна з голов­них причин такого плачевного стану спортивного об’єкта.
«Стадіон «Спартак» перебуває на балансі комунального закладу обласної ради «Київська обласна школа вищої спортивної майстерності». Хоча територіально він розміщений у Броварах, але ми не має жодного впливу на стан справ», – каже Дмитро Рожков, начальник відділу молоді та спорту.
І хоча питання про передачу стадіону на баланс міста порушувались неодноразово – звертались з офіційними листами до обласної ради, приймали рішення на сесії міської ради, але поки це не призвело до конкретних дій.
Поки чиновники зволікають, стадіон продовжує занепадати…

stadion

Грандіозні плани

Та наприкінці цього року зажевріла надія, що стадіон отримає друге життя. Причому це буде не просто капітальний ремонт, а грандіозний проект, що включає в себе реконструкцію існуючих та будівництво додаткових спортивних об’єктів.
«Зараз ми працюємо над проектом. До нового року він вже має бути готовий на 90%. Ми дуже сподіваємося, що все втілиться в життя і ми матимемо дійсно достойний об’єкт», – розповідає Лариса Шарай, керівник Київської обласної ШВСМ.
Обсяг робіт доволі значний. І цей факт є зрозумілим, бо до цього «Спартак» довго не знав ремонту.
Наразі робота над проектом йде повним ходом. До його виготовлення залучили Державне підприємство «Київоблбудінвест» та Департамент капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації. І хоча працювати над ним почали зовсім нещодавно, 17 листопада вже презентували перші ескізні плани майбутньої олімпійсь­кої бази. Тож, загальна картина вже вимальовується.
«Плануємо створити ціле спортивне містечко. Ми хочемо максимально задіяти всю земельну ділянку, щоб територія не гуляла, а була ефективно використана. У планах дійсно багато різноманітних об’єктів», – ділиться планами Лариса Шарай.
У майбутньому до комплексу входитиме не лише футбольне поле та баскетбольний майданчик, а й декілька майданчиків для тенісу та гри у «сквош». Також тут планують облаштувати сектор штовхання ядра, метання спису, молота та диска, сектор міні-футболу, стрибків у довжину та сектор стрибків з жердиною.
Для того, щоб спортсмени могли більш ефективно проводити тренувальні підготовки, у спортивному містечку збудують готель.
До речі, за проектом ще далеких 90-х років, міні-готель мав розташовуватись у недобудованій адміністративній будівлі для обслуговування стадіону. Там планувалися й роздягальні. Але не так склалося, як гадалося.
«Адміністративне приміщення, що знаходиться на стадіоні, вже не підлягає ремонту, тому було вирішено його знести. У спортивному містечку буде побудовано окремий готель. Як я вже говорила – обов’язково з’являться спортивні майданчики. Ну і звичайно, куди ж без легкоатлетичного ядра стадіону – доріжок, поділених на сектори», – розповідає Людмила Анатоліївна.
Загалом проектом передбачено будівництво 17-тьох об’єктів, що об’єднаються у єдину, загальну картину. Таке собі «спортивне містечко», яке дійсно може претендувати на звання бази олімпійської та пара­лімпійської підготовки.
«Ми почали розробляти проект наприкінці жовтня. Проект оплачується з обласного бюджету. Замовником виступає департамент капітального будівництва КОДА. Поки ми не можемо сказати, скільки коштуватимуть роботи. Для цього потрібно завершити архітектурну частину, а вже потім рахувати, складати кошториси», – розповідає Лариса Шарай.
Перша візуалізація масштабних планів вражає, та сподіваємося, що на цьому процес не зупиниться і всі наступні етапи будуть подолані так само швидко та успішно!

Слава Одинець

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ