БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Олександр Горган: «У надзвичайній ситуації спрацювали оперативно»

Найважливіше, що є у людини – це здоров’я, найважливіше в житті для батьків – здоров’я їхніх дітей. Ситуація, що днями сталася в Хмельницькій області, поставила під удар здоров’я та життя 56 людей, більшість з яких – діти. Обставини, причини, наслідки та висновки – у розслідуванні «ГР»

Небезпечний зірковий фестиваль

З 19 по21 листопада Кам’янець-Подільський приймав Всеукраїнський дитячо-моло­діжний фестиваль-конкурс мистецтв «Перлина Кам’янця». З’їхалися конкурсанти з 19 областей, 36 міст і 2 селищ міського типу.
Уславлений Народний хореографічний ансамбль «Галатея» також взяв участь в цьому фестивалі. Вихованки Наталії Олександрівни Лисохмари посіли три найвищі сходинки на конкурсі, однак, і місто, і область, і навіть усю Україну схвилювали, на жаль, не перемоги юних танцюристок.
В останній день конкурсу, 20 листопада, діти разом з супроводжуючими їх батьками повечеряли у ресторані готельного комплексу «Ксенія». В інтернеті ми знайшли багато гарних картинок номерів готелю, басейну, розкішного фойе, однак, відгуки батьків були діаметрально протилежними.
«Умови були просто жахливі. Антисанітарія, бруд, дуже холодно. Для того, щоб дійти від номера до ресторану, де ми харчувалися, доводилося одягати верхній одяг. Приміщення, де мали виступати діти, також не опалювалося», – розповідає мама вихованки «Галатеї».
Та може й це б нічого, радість від перемоги зігрівала краще, ніж готельна «гостинність». Але…

Довга дорога додому

21 листопада зранку соцмережі наповнилися тривожними повідомленнями. Близько 6:30 на центральний залізничний вокзал Києва прибув потяг, який зустрічали 12 бригад екстреної допомоги. На пероні – губернатор Київщини Олександр Горган, мер Броварів Ігор Сапожко, головний лікар Броварської станції екстреної допомоги Олеся Олексяк. Причина – масове отруєння дітей, декілька – у вкрай важкому стані.
Надвечір 20 листопада у деяких дітей вже з’явилися перші ознаки гострого отруєння, двоє за погодженням з батьками залишилися у місцевій лікарні, де їм було надано першу медичну допомогу. Решту батьки все-таки ризикнули везти додому, хоча ситуація з кожною годиною ставала все більш важкою. Батьки попросили направити з ними до Києва лікарів, тож два медпрацівники, яким батьки висловлюють величезну вдячність, прямо з добового чергування поїхали з дітьми у вагоні до столиці. Що й казати, ніч була дуже важкою. З 27 дітей та 15 дорослих, ознаки отруєння проявилися у 18-ти. Висока температура, біль, нудота… Лікарі робили все можливе.
«З нами зв’язалися медичні працівники, що їхали в цьому потязі і повідомили про ситуацію. Відразу підключилися усі наші карети «швидкої допомоги», також «Нодус» та первинна медицина надали автомобілі. З Броварів було 5 машин», – розповідає головний лікар Броварської станції екстреної допомоги Олеся Олексяк.
Мер Броварів повідомив про ситуацію губернатора. Відразу було повідомлено про надзвичайну ситуацію керівництво медичних закладів, які знаходилися на шляху пересування поїзда, а також Укрзалізниці та центрального залізничного вокзалу.
У Хмільнику, Козятині, Фастові на пероні стояли «швидкі», щоб, у разі необхідності, доправити до лікарень найбільш «важких» дітей. Начальники станцій в екстреному порядку вивільняли колію саме там, де було зручно при необхідності знімати та транспортувати дітей.
Потяг прибув із запізненням на півтори години, але це сталося саме тому, що на великих станціях затримувалися, щоб лікарі могли оглянути постраждалих та надати необхідні медикаменти.
Негайно після прибуття дітей та супроводжуючих було доправлено до медичних закладів, де їх вже чекали лікарі. Лікарі та медперсонал інфекційних відділень Броварів у повному складі були на чергуванні та чекали маленьких і дорослих пацієнтів. Фактично, уся область спрацювала у режимі надзвичайної ситуації.

Чітко, злагоджено, без паніки

Троє дітей було доправлено до медичних закладів Києва, ще 11 відразу доставлено до інфекційного відділення Броварської дитячої лікарні, у декількох батьків також проявилися симптоми отруєння. На ранок вівторка 8 дітей та одна мама з Броварів, а також 2 дітей з Шостки, які також повертались з фестивалю, знаходилися у Броварських інфекційних відділеннях, троє дітей – у Київсь­ких медичних закладах. Зранку середи, 23 листопада, в «інфекціонці» знаходилося вже 16 дітей та дві мами.
«У ще однієї мами проявилися ознаки отруєння вночі, також батьки забрали з Києва двох дівчаток для подальшого лікування. У нас було двоє діток з Шостки, які також їхали з Кам’янця, хлопчика вже забрали додому, а дівчинка лікується у нас», – розповідає завідуюча інфекційним відділенням дитячої лікарні Наталія Карась.
Після проведеного комплексу лікувальних заходів дітям набагато краще, стан відразу стабілізувався, діти активні, лікування буде продовжено протягом тижня. Зараз всі на «суворій» дієті – каші на воді, супи теж без жодного натяку на жир, чай. Не можна м’яса, фруктів, молочних продуктів, соків.
«Ми повністю забезпечені усіма медикаментами, дякуючи міській владі. Причому все найкраще, найсучасніше. З харчуванням теж жодних проблем», – каже Наталія Карась.

reakcia2


Розуміючи стан хворих, мер тримав на контролі стан справ, але особисто завітав до лікарні зранку у середу. Губернатор Київщини Олександр Горган саме в цей час також неочікувано приїхав в Бровари, щоб відвідати юних танцюристок. Вони обійшли усі палати, поспілкувалися з мамами та дів­чатками, побажали кожній якнайшвидшого одужання, а керівник області пообіцяв обов’язково завітати на найближчий виступ «Галатеї». Нам же розповів наступне.
«Вважав за необхідне особисто пересвідчитись в тому, що у дітей все гаразд, тому й заїхав у Бровари. По цій ситуації скажу так. Перш за все дуже вдячний Ігорю Васильовичу за те, що він оперативно ініціював всі заходи по координації, що дало змогу вчасно мобілізувати усі необхідні засоби та сили. Ми спрацювали дуже оперативно та своєчасно. Я вважаю, що ця ситуація є надзвичайно показовою у позитивному плані», – відзначив Олександр Горган.
Також Олександр Любомирович повідомив, що особисто зустрічався з міністром внутрішніх справ України і розслідування цієї справи знаходиться на особистому контролі Арсена Авакова.
«Ми розуміємо, що зараз підприємці можуть намагатися вступити в корупційну змову з правоохоронцями у Кам’янець-Подільському, адже порушено кримінальне провадження по ч. 1 статті 352. Тому міністр особисто контролюватиме хід розслідування. Всі винні особи будуть встановлені та притягнуті до відповідальності», – наголосив губернатор Київщини Олександр Горган.
Про остаточний діагноз лікарі повідом­лять після проведення усіх ретельних лабораторних досліджень, кажуть, днів за два, максимум три.

Ольга Підлісна

reakcia3

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ