БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Юрій Мавродієв: «Ми готові облаштувати сучасний парк на площі понад 4 га. Потрібні політична воля та суспільний діалог»

Врятувати парк IV житлового району! Саме під такими гаслами цього тижня мешканці «Зеленого кварталу» вийшли проти встановлення будівельного паркану вздовж вул. Симоненка. Головна вимога – не допустити знищення зеленої зони під багатоквартирну забудову. Соціальні мережі рясніють закликами, думками та припущеннями. Депутати вимагають позачергової сесії з цього питання. Але що ж відбувається насправді? Аби достеменно розібратися з ситуацією, «ГР» зустрівся з представником генпідрядника нашумілої забудови – директором компанії «Алекса Груп» Юрієм Мавродієвим

«ГР»: Юрію Івановичу, що саме планується збудувати на розі Чорновола-Симоненка і що відбудеться з зеленою зоною у цьому місці?

Юрій Мавродієв: Спершу про будівницт­во. Відразу зазначу – лідери «народного опору» чи то навмисно, чи то спеціально вводять мешканців в оману, оперуючи проектом забудови, якого вже не існує. Дійс­но, у першому проекті забудови житлового масиву по вул. Симоненка передбачалося будівництво шести секцій по 25 поверхів, які знаходилися б посеред масиву зелених насаджень. Однак, саме значна кількість дерев, яка йшла «під зріз» (близько 200 штук) викликала негативну реакцію місцевої влади. Тому на сьогодні ми маємо абсолютно новий проект забудови, який «активісти» ховають від громади. За новим проектом будинки розміщено рівно вздовж Чорновіла та Симоненка, щоб зберегти зелений масив. Зменшена висотність забудови – це переважно 12-ти поверхові будинки. Тобто, про 25 поверхів за новим проектом мова вже не йде. За рахунок пониження поверховості, ми зменшили кількість та щільність населення в даному мікрорайоні. На сьогодні на всій території житлової забудови, яка займає 1,8 га, передбачається будівництво 522 квартир, що знач­но менше, ніж у тих забудовників, які працюють на прилеглих територіях. Окрім цього, передбачається будівництво 4-поверхового паркінгу, який вирішить питання паркування авто власників квартир в даному житловому комплексі. Паркінг буде розміщено на території, де взагалі відсутні зелені насадження і при його будівництві не потрібно буде проводити зріз дерев.

«ГР»: Тобто зелена зона на Симоненка буде збережена?

Ю. М.: Тепер про головне – зелені насадження. Загалом на території забудови знаходиться близько 300 дерев. Ми навмисно не оцінюємо стан цих зелених насаджень, щоб не було спекуляцій на тему, чи були там «сторічні» сосни, чи лише чагарники. Так от, в першій черзі зріз дерев має бути у кількості не більше 28–36 одиниць. Ми плануємо ті дерева, які можна буде пересадити, котрі мають поки що незнач­ну кореневу систему та невелику крону, перенести на територію парку по вул. Симоненка і таким чином їх зберегти. Якою буде кількість, зможемо визначити тільки в  процесі пересадки.
В другій черзі в зону будівництва потрап­ляє 30–35 дерев, в третій – близько 60. Усього кількість одиниць, яка може бути зрізана – 127. Хотілося б відзначити, що нами авансом вже проведено проплату відновлювальної вартості зелених насаджень. Сума складає понад 300 тисяч гривень. Окрім того, як уже було сказано, ми намагатимемось по можливості пересадити молоді дерева з зони забудови до паркової зони.
Після закінчення будівництва ми плануємо висадку ще 200 одиниць для озеленення даного житлового мікрорайону. До того ж, на сьогодні вже висаджено 207 дерев на території «Зеленого кварталу» та 202 з 354 запланованих у «Лісовому кварталі». Загальна кількість запланованих зелених насаджень – 561 одиниця.
Під час зустрічі з мешканцями, було озвучено інформацію, що забудовники вже почали проводити вирубку дерев. Хочу заявити та наголосити – на сьогодні жодне дерево не було зрізано. Ми повністю дотримуємося тих домовленостей, які було досягнуто у процесі діалогу з мешканцями.

«ГР»: Це та ділянка, на якій буде здійснюватися будівництво. А що буде з територією між забудовою до приватних будинків на Купаві?

Ю. М.: Новий житловий комплекс заплановано розмістити на території 1,8 га. Та ділянка, про яку Ви питаєте – це перша черга території парку. Її розмір становить 1,6 га. Ми вже кілька місяців назад заявили про створення тут повноцінного парку. На сьогодні ситуація по даному проекту складається наступним чином. Проект ми запропонували реалізувати в комплексі з реконструкцією і завершенням будівництва вулиці Симоненка. Це розширення дороги, формування дорожнього полотна, облаштування бортового каменя, а також пішохідної зони, яка проходитиме вздовж вул. Симоненка. В зоні парку буде передбачено розширена «кишеня» для парковки.
У самому парку, який ми плануємо створити в пам’ять загиблої Небесної Сот­ні, ми передбачили зони для громадсь­ких заходів. Обов’язково буде облаш­то­­вано територію для меморіального каменя чи пам’ятного знака на честь Героїв Небесної Сотні.
Всередині парку в місцях з найменшою кількістю зелених насаджень буде розміщено спортивні майданчики – як ігрові, так і зі спортивними вуличними тренажерами. Обов’язково буде розміщено сучасний дитячий майданчик для відпочинку малюків та канатне містечко для дітей старшого віку та молоді. До речі, проект цього парку з візуалізацією всі мали можливість побачити на спеціальних інформаційних стендах по вулиці Симоненка.

«ГР»: Тобто, буде ще й друга черга парку? Досі мова йшла тільки про ділянку у 1,6 га.

Ю. М.: Так, буде і друга черга. Вона розміститься на площі 0,7 га вздовж вулиці Сос­нової до території Радіопередавального центру. Її проект ще не розроб­лений, але до закінчення першої черги він вже буде сформований остаточно.
Крім того, до другої черги парку прилягає значна ділянка (між «Зеленим кварталом» та Радіопередавальним центром), де зараз теж ростуть дерева та кущі. Ця земля у власності міста. Деякі активісти стверджують, що там теж заплановано багатоквартирна забудова. Наскільки мені відомо, жодної забудови там не планується. Більше того, після закінчення будівництва першої та другої черги парку за умови погодження з міською владою, ми можемо взяти на себе зобов’язання створити там третю чергу паркової зони. Загалом, ми готові облаштувати сучасний парк на площі більше 4 га. Потрібні лише політична воля та суспільний діалог.
Вже зараз ми виконали досить значні обсяги робіт з розчищенню та благо­устрою території майбутнього парку. Нами було проведено декілька суботників, тільки за останній тиждень вивезено близько 60 кубометрів сміття, яке активно скидається городянами на цій ділянці.

«ГР»: Інвестором будівництва даного мікро­району є компанія «Альянс Новобуд». Підприємство відоме як своїми соціальними проектами, так і співпрацею з місцевими організаціями та підприємст­вами.

Ю. М.: Дійсно, компанія «Альянс Новобуд» не тільки будує житло, але й активно розвиває міську інфраструктуру. Розуміючи, що не всі завдання місто може вирішити самостійно, «Альянс Новобуд» здійснив фінансування по реконструкції очисних споруд та напірного колектора, проводиться будівництво та облаштування вуличної мережі в даному мікрорайоні. Днями відбудеться передача місту дитячого садочка «Казка». Окрім того, планується будівництво школи на 660 учнів та ще одного садочка на 180 місць. Розташування цих об’єктів погоджується з місцевою владою.
Що стосується підтримки саме броварсь­ких підприємств, то хочу сказати, що протягом двох років наша фірма максимально співпрацює з місцевими забудовниками та підрядниками. У списку підприємств та організацій – понад 20 місцевих компаній. Ми забезпечуємо роботу на наших об’єктах та достатньо високий рівень оплати праці, товарів та послуг.
Попередньо вже можна сказати, що нами заплановано близько 116 млн. грн., які зможуть отримати броварські компанії за умови подальшого житлового та паркового будівництва в районі вул Симоненка.

«ГР»: З наданої Вами інформації видно, що робота вже пророблена колосальна, не менш значні, вочевидь, і кошти, вже вкладені в проект. Зараз деякі депутати пропонують повернути дану земельну ділянку у місто, виплативши певну компенсацію. Про яку суму може йти мова?

Ю. М.: Не готовий зараз оперувати точними цифрами, адже ми зацікавлені знайти компромісний варіант. Однак, навіть якщо приблизно порахувати, цифри будуть досить вагомі. Вартість першого проекту, від якого ми відмовилися, становила приблизно 6 млн. грн.
Другий проект, який ми виконали, вже обійшовся нам у 25–26 млн. грн., адже проектна документація готова на 100%, стадія робочої документації вже практично готова на 70%. Додайте відновлювальну вартість зелених насаджень – 300 тис. грн., проходження експертизи – приблизно півмільйона грн. До того ж, починаючи з 2007 року, за земельну ділянку вносилась оплата до бюджету Броварів.
Тобто, якщо говорити про загальну суму, то це близько мільйона доларів. Всі суми підтверджені відповідними документами.
Однак, я не думаю, що розумно було б втрачати таку суму з місцевого бюджету заради забезпечення індивідуальних планів та бажання представників деяких політичних сил.

«ГР»: Чи можете Ви сказати, яких домовленостей наразі досягнуто у процесі переговорів з ініціативною групою?

Ю. М.: По-перше, хочу наголосити, що з моменту проведення акції ми не проводимо жодних дій на території можливого будівництва. У свою чергу мешканці пообіцяли не проводити ніяких вандальних дій по демонтажу вже встановленого нами паркану. Для досягнення компромісних рішень та ведення конструктивного діалогу ми попросили створити ініціативну групу, яка могла б висловлювати сформовану єдину думку, а також скласти список питань, на які громада хотіла б отримати відповідь. Ми готові надати копії усіх дозвільних документів, ми відкриті до спілкування. Однак, на сьогодні ми не отримали від ініціативної групи жодного питання! Тому хочемо через ваше видання нагадати – ми чекаємо питань та готові надати на них відповіді. Даний конфлікт, на нашу думку, має у більшій мірі політичний, аніж суспільний характер.
Ми хочемо досягнути компромісу, який піде на користь не тільки мешканцям уже існуючих кварталів, але й тим, хто хоче придбати житло в будинках нової забудови, а також з думкою про інтереси усіх броварчан, які зможуть у майбутньому відпочивати у зеленому та ошатному міському парку Небесної Сотні по вул. Симоненка.

Коментар мера

mer1

На зустрічах з мешканцями «Зеленого кварталу» та Купави прозвучала дуже цікава пропозиція – влаштувати парк на всій території від Симоненка вздовж вулиці Соснової до території Радіопередавального центру та «Зеленого кварталу».

Забудовники виявили готовність взяти участ в облаштуванні такої рекреаційної зони.

На першому етапі буде потрібно внести зміни до детального плану цієї території та закріпити цю паркову зону (а це майже 4 га) за обслуговуючим комунальним підприємством (наприклад, КП «Бровари-Благоустрій»).

Це чудова можливість створити унікальну зону відпочинку не тільки для мешканців IV житлового району, а й для всіх броварчан.

Безумовно, такі ініціативи треба підтримувати! І вже найближчим часом, після вивчення цього питання з фахівцями земельного відділу, ми зможем винести це питання на обговорення громади та депутатського корпусу.

Ігор Сапожко

Ольга Підлісна

Plan1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ