БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Комунальна паніка.Чи врятують субсидії від «драконівських» тарифів?

З наближенням опалювального сезону кількість родин, які бажають отримати субсидію, збільшилась в рази. Особливо заквапились громадяни, коли побачили у своїх поштових скриньках бланки заяв та декларацій. Щоб позбавити зайвих клопотів як самих броварчан, так і чиновників, «ГР» розбирався в цьогорічних особливостях оформлення державної допомоги

Субсидія для кого

Нагадаємо, що допомогу держави може отримати родина, у якої комунальні витрати перевищують 15% щомісячного сукупного доходу. Слід зазначити, що субсидія розраховується, виходячи з сукупного доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб і оформлюється на будь-кого з членів сім’ї. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на призначення субсидії та не може бути підставою для відмови.
У Броварах своїм правом на отримання допомоги від держави скористались уже 12 775 домогосподарств і це не межа. В Управлінні соціального захисту населення Броварської міської ради у вересні вже встигли відчути масовий наплив громадян.
«Зараз, дійсно, люди почали звертатися набагато активніше, ніж влітку.Також ми вже робимо попередній запис на жовтень, щоб подивитись, яке буде навантаження і щоб заздалегідь розподілити по спеціалістах і розвантажити чергу. Буває, що за день ми обробляємо і 30–40 заяв», – розповідає Алла Петренко, начальник управління соціального захисту населення.
І справді, чергу можна запримітити одразу, щоправда деякі з громадян стоять, на жаль, даремно, адже вже оформили документи та отримували субсидію раніше.
«Хто вже отримав субсидію у період 2015–2016 року, їм звертатися повторно до нас не потрібно. Тільки якщо субсидія була нульова. А щодо тих, хто до цього отримував субсидію, незалежно від її розміру, ми робимо автоматичний розрахунок на наступні 12 місяців.Ми самі збираємо довідки, підтягуємо доходи за 2015-й рік і розраховуємо субсидію вже на період 2016–2017-го років», – розповідає Алла Петренко.
Більшість з тих, хто прийшов повторно, пояснює, що їх збили з пантелику заяви, які надійшли поштою. Мовляв, якщо надіслали, то потрібно і принести ще раз. Виявляється, що ні. Тому, не витрачайте свій дорогоцінний час.

Не слід піддаватись паніці

Звертаємо увагу, що може трапитись випадок, коли ви раніше подали документи на призначення субсидії, вам їх погодили, але влітку на так званий неопалювальний період вам так нічого і не призначили. Такі ситуації не поодинокі. Та, як заявляють фахівці, причин для хвилювання немає. Розрахунок розміру субсидій на опалювальний період 2016–2017 рр. проводитиметься після початку опалювального сезону.
«Розрахунок проводиться окремо  неопалювальний період і окремо на опалювальний. Якщо комусь не вийшла субсидія на неопалювальний період, панікувати не варто. Таким родинам у жовтні буде здійснено автоматичний перерахунок на опалювальний період. Жодних додаткових документів подавати не потрібно, система здійснить перерахунок автоматично з урахуванням оплати за опалення – централізоване або індивідуальне», – заявив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

В перший раз в перший клас

Якщо ж ваша родина до цього часу розраховувала лише на власні сили, а цього року грошей на комуналку не вистачає, оформити субсидію можна з легкістю. Вам варто лише принести заяву та декларацію про доходи до управління соцзахисту.
«Цей пакет документів є базовим, якщо у людини немає жодних додаткових обставин і вона не йде на комісію. Тому що, бувають випадки, коли людина хоче отримати, наприклад, субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише на тих, що проживають. У цьому випадку потрібно надавати ще довідки, які підтверджують проживання зареєстрованих осіб в іншому місці», – роз’яснює Алла Іванівна.
Випадком, коли особі можуть відмовити у наданні субсидії, може стати покупка вартістю більше, ніж 50 тисяч гривень.
«В основному, це покупка земельної ділянки чи квартири. Але тут теж є свої нюанси. Адже бувають випадки, коли особа продала, наприклад, земельну ділянку. І ця ділянка знаходилась у віддаленому районі. А особа отримала за неї кошти, додала частину своїх і купила квартиру у Броварах. Такого роду випадків багато і їх всі розглядають та обговорюють на комісії», – розповідає Алла Петренко.

Позитивні зрушення у Броварах

Кілька тижнів тому мер Броварів надав доручення пропрацювати можливість з оформленням субсидії по районам міста. Це означає, що буде створено ще декілька додаткових пунктів обслуговування громадян, де можна буде оформити державну допомогу.
Таке ноу-хау планують запровадити задля того, щоб спростити життя броварчанам, адже не всім зручно щоразу їздити в центр міста та ще й вистоювати величезні черги.
«Ігор Васильович дав таке доручення для того, щоб можна було прийняти людей, які мешкають у більш віддалених районах, у комфортніших умовах. Ми будемо обговорювати ще варіанти, але зараз можливо відкрити одразу 2 пункти. Один ми хочемо зробити в районі Торгмашу, а інший – в Старому місті. Плануємо виділити спеціалістів, обладнаємо їм робоче місце і вони будуть також займатися субсидіями», – розповідає Алла Петренко.

Оформлення субсидій через Інтернет

У час комп’ютерних технологій та розвит­ку інтернету з’являється безліч можливостей для отримання послуг, не виходячи з дому. В цьому році питання отримання субсидій не є винятком із правил. Сьогодні можна заповнити заяву та декларацію в онлайн режимі на сайті Мінсоцполітики.
«Ми вже давно практикуємо такого роду роботу з громадянами. Щоправда, користуються такою послугою далеко не всі. Якщо це, наприклад, бабуся, то вона навряд чи розбереться, що до чого. Люди похилого віку приходять до нас і ми вже їм докладно пояснюємо як правильно заповнювти, що куди вписувати і яку інформацію вказувати. А от молоді громадяни з легкістю справляються із електрон­ною системою заповнення. Бувають дні, коли надходить і більше десятка інтернет-заяв», – розповідає Алла Петренко.
Звертаємо вашу увагу, що на веб-сторінці послуги попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії є застереження, що заявник може заповнити та роздрукувати документи для призначення субсидії, а також спрямувати документи для призначення субсидії в електронному вигляді на поперед­ній розгляд. Але у будь-якому разі необхідна подача належним чином оформлених документів у паперовій формі.

Хороші новини і для тих, хто орендує житло

Держава зробила крок назустріч і тим людям, які орендують житло. Такі сім’ї, на підставі договору найму (оренди) житла, теж можуть оформити субсидію і знач­но менше платити за комунальні послуги. Громадяни України, які не змогли оформити субсидію через відсутність так званої офіційної «прописки», мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту, оформивши договір оренди житла у довільній формі.
«Якщо людина не змогла оформити субсидію через відсутність прописки в даному помешканні, але там проживає і сплачує рахунки за тепло, газ, світло й воду, держава забезпечила їй можливість скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла. Рішенням Уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів – власника житла та орендаря», – розповідає Андрій Рева.
Отож, субсидії залишаються саме тим «рятівним колом», яке тримає «на плаву» більшість українських сімей. Якщо ви своїм правом на допомогу ще не скористались, поспішайте – опалювальний сезон не за горами.


Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ