БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

БРОВАРЧАНИ ЇДУТЬ В РІО ЗА МЕДАЛЯМИ

Літні Олімпійські ігри без перебільшення – найвагоміша подія 2016 року. Вже завтра, 5 серпня, розпочнеться новий відлік часу і для спортсменів-олімпійців, і для мільйонів вболівальників усього світу. 17 днів у Ріо-де-Жанейро буде спекотно та гаряче, навіть якщо раптом почнеться злива. 10 500 атлетів з різних куточків світу зустрінуться у Бразилії для того, щоб поборотися за 306 комплектів нагород у 42 олімпійських дисциплінах. За даними Національного Олімпійського Комітету, захищати честь України на Олімпійських іграх будуть 206 спортсменів з 27 видів спорту. Представляти Бровари на найграндіознішій спортивній події чотириріччя будуть: Ігор Главан, Катерина Дерун, Дмитро Косинський та Ольга Голодна. Вони вже готові до боротьби і оптимістично налаштовані на високі результати.

 

ІГОР ГЛАВАН: «БУТИ З ТРЕНЕРОМ ЯК ОДНЕ ЦІЛЕ – ОТ ЩО ДІЙСНО ВАЖЛИВО!»

Рух – це життя, а ще – чудова фізична форма, міцне здоров’я та гарантія успіху. Про це не з чуток знає призер Чемпіонату світу зі спортивної ходьби на дистанції 50 км Ігор Главан. Уродженцю с. Назарівка Кіровоградської області – 25. Професійно спортом він займається не так давно – майже 7 років, однак, йому вже є чим похвалитися. Олімпійські ігри (2012, Лондон), Чемпіонат України (2013, Євпаторія), Кубок світу (2014, Китай), Кубок Європи (2015, Мурсія). Це далеко не всі престижні змагання, у яких Ігорю доводилося брати участь. Досягнень у цього легкоатлета дійсно багато, однак найпершим своїм вагомим змаганням Ігор вважає Чемпіонат світу з легкої атлетики 2013 року, що проходив у Москві. Саме там ним було встановлено рекорд України, хоча і зайняв Ігор 4 місце.

Всі думки хлопця, всі його бажання пов’язані зі спортом. Свого часу він мріяв стояти на п’єдесталі і бачити, як на його честь піднімається державний прапор. Тепер бажає, щоб це саме сталося на Олімпійських іграх–2016.

А як же значні навантаження, інтенсивна підготовка – як з усім цим справлятися? «Просто думати про кінцеві результати та ні на що не відволікатися», – ділиться своїм секретом Ігор.

Легкоатлет не звик пасувати перед труднощами. А ще впевнений, що величезне значення для спортсмена має взаємодія та взаєморозуміння з тренером: «Бути з тренером як одне ціле – от що дійсно важливо», – каже Ігор Главан. Заслужений тренер України Анатолій Соломін – повноцінний «співавтор» усіх досягнень та існуючих і майбутніх перемог Ігоря.

Якими будуть кінцеві результати їх співпраці у Ріо-де-Жанейро, дізнаємося вже зовсім скоро.

А поки знайомимося з другою учасницею Олімпійських ігор – Катериною Дерун. Вона спеціалізується на метанні списа.

olimpiada3

КАТЕРИНА ДЕРУН: БОЄЦЬ З ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ

Девіз цієї юної спортсменки – ніколи не здаватися, а головний суперник для неї – вона сама.

«Я маю виграти у себе! Я маю вдосконалити себе!», – каже Катерина Дерун. Зараз їй 22 і у неї за плечима вже неабиякий спортивний досвід.

Юнацькі Олімпійські ігри (2010, Сінгапур), Чемпіонат Європи серед юніорів (2011, Таллінн), Чемпіонат світу серед юніорів (2012, Барселона), Чемпіонат Європи серед молоді (2013, Тампере), Чемпіонат світу (2015, Пекін). Це далеко не всі змагання, у яких Катя брала участь, виходила у фінал чи ставала срібною призеркою. Багато чого встигла пройти, і багато з чим зіткнутися.

Її дорога до отримання ліцензії на Олімпійські ігри-2016 була не з прос тих: «Багато років через травми, сльози, біль йшла до своєї мети. Було надзвичайно важко», – пригадує Катерина. 2013-го у неї дійсно проявилася травма плеча. Дівчині зробили операцію і заборонили тренуватися. Оминаючи рекомендації лікарів, вона продовжувала іти спортивним шляхом до заповітної мрії.

Ця дівчина не звикла опускати руки: «Мої перші спроби метання спису були невдалими, але мені подобалося це з дитинства. Свого часу сама попросилася на тренування. Спочатку метала диск, багато бігала і стрибала. А одного разу почула: дивись, у когось виходить, а в тебе ні! Ці слова я дуже серйозно сприйняла і буквально за годину навчилася метати спис», – розповідає свою історію Катерина.

Ця дівчина всього добивається сама. Тренується до 7–8 годин на день, однак, не спортом єдиним цікавиться в повсякденному житті. Катя – особистість різностороння та творча. У вільний час пише пісні та вірші. Також працює над автобіографічною книжкою і вчиться грати на гітарі.

Секрет успіху дівчини – у вірі в себе: «Життя не закінчується на чомусь одному. Воно продовжується! Щоб не сталося, кажіть: я зможу…», – ділиться рецептом внутрішньої сили Катерина Дерун. Ось так – у парі з дійсно елегантним і жіночним видом спорту дівчина і рухається вперед.

Але не тільки дівчатам вдається досягати високих результатів у цій змагальній дисципліні. Дмитро Косинський також пробує себе у метанні спису і разом з іншими відправляється цього року на Олімпійські ігри.

olimpiada2

ДМИТРО КОСИНСЬКИЙ: ВПЕВНЕНИЙ РУХ ДО ВИСОКОЇ МЕТИ

Ще один учасник Олімпійських ігор-2016 метанням спису займається дванадцятий рік. Він також ніколи не здається та повністю віддається своїй справі: «Якщо ти вже почав чимось займатися – заглиблюйся у це повністю та впевнено іди до своєї мети», – каже Дмитро Косинський.

Зараз спортсмену – 27 і йому є що пригадати. Чемпіонат Європи (2010, Барселона), зимовий Кубок Європи серед молоді (2011, Болгарія) та Літні чемпіонати України позаминулого, минулого та цього років, де він ставав першим. Ліцензію на Олімпійські ігри Дмитро виборов на змаганнях в Конча-Заспі. Спортсмен метнув спис на дистанцію 83,12 м: «Було складно, але перед останньою спробою згадав двох маленьких синочків (Арсенія та Савелія) і саме ця спроба виявилася переможною», – розповідає легкоатлет. Весь свій час Діма присвячує спорту, а коли видається можливість відпочити, може сходити на рибалку чи пограти в боулінг або більярд.

Захоплення та відпочинок у житті спортсменів дійсно мають значення. Не все ж їм змагатися. Іноді і відволіктися від тренувань не завадить. Дізнаємося, як у перервах між штовханням ядра це робить ще одна учасниця Олімпійських ігор – Ольга Голодна.

olimpiada1

ОЛЬГА ГОЛОДНА: «НА ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ ХОЧУ ВИКЛАСТИСЯ ПО МАКСИМУМУ І ВСТАНОВИТИ ОСОБИСТИЙ РЕКОРД»

Спорт чи музика? Музика чи спорт? Питання вибору ніколи не було актуальним для Ольги Голодної. Свого часу дівчина займалася у музичній школі і навіть не думала про те, що колись стане однією з найперспективніших українок у штовханні ядра. Долю Олі вирішив випадок. Одного разу її з подружкою запросили у гурток з легкої атлетики і почалося: «Пробувала штовхати ядро, метати спис, диск. Довго вагалася між диском та ядром і обрала те, що краще виходило…», – розповіла «ГР» Ольга.

Спортом дівчина займається вже 10 років і за цей час встигла досягти непоганих результатів. Стала першою у молодіжному Чемпіонаті Європи з легкої атлетики (2013 р., Тампере), зайняла 4 місце на Кубку Європи серед дорослих (2014, Швейцарія), виступала на Чемпіонаті Європи (2016, Амстердам). Ліцензію ж на Олімпійські ігри отримала цього року у Києві.

Формула успіху цієї спортсменки – щоденні тренування. «Суперники не дрімають. Також щоденно тренуються…», – з усмішкою каже Ольга.

На Олімпійські ігри-2016 покладає великі надії: «Цей старт повинен стати кращим у сезоні, адже готувалася до нього 4 роки. Місця не загадую. Хочу викластися по максимуму і встановити особистий рекорд…», – ділиться планами на найближче майбутнє легкоатлетка.

Як і інші спортсмени перед змаганнями, хвилюється, але має свій рецепт боротьби з хвилюванням. Каже: «Треба абстрагуватися і перетворити мандраж у змагальний кураж». Непогана порада, правда! До речі, у Олі є не тільки рекомендації.

Кумиром та прикладом для наслідування для Ольги є Наталія Лісовська – легендарна особистість та рекордсменка світу. Саме вона нагороджувала броварчанку на Чемпіонаті Європи (2013, Тампере). Така зустріч – безперечно додатковий стимул для подальших звершень.

Втім, досягнення Ольга Голодна має не лише у спорті. Дівчина отримує ступінь магістра, навчаючись на факультеті менеджменту та маркетингу Київського націо нального університету фізичної культури та спорту. А у вільний від тренувань та навчання час має хобі – робить подружкам манікюр. Не «для галочки» ж закінчувала курси з нігтьової естетики. Уявляєте, як поталанило дівчатам – манікюр від олімпійської надії України!

olimpiada

Такі вони, наші спортсмени – різносторонні, талановиті, цілеспрямовані. Кожен з них – боєць. Кожен знає, як важко здобувати перемогу, і як часом буває важко та навіть боляче. Кожен – вже переможець та видатна особистість. Редакція “ГР” бажає кожному з них вдачі, успіхів та високих результатів на літніх Олімпійських іграх-2016.

Продемонструйте у Бразилії свої найкращі здібності, покажіть, на що здатна Україна!

Анна Антонова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ