БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

«ПОВІТРЯНА КОВДРА» НАД БРОВАРАМИ

Починаючи з понеділка, весь пристоличний регіон вкрила незвідана димка, що вже встигла стати «зіркою» інтернету. Мало хто не згадав це неприємне явище на сторінках соціальних мереж та не висунув свою версію її виникнення. Мешканці Броварів також почали бити на сполох. До редакції «Ревізору» надійшло кілька дзвінків від схвильованих мешканців. Тому наші жур-алісти вирішили звернутися за коментарями до спеціалістів, аби пролити світло на цю таємничу ситуацію

ЯКА ПРИРОДА ЗАГАДКОВОГО ЯВИЩА

Вже декілька днів поспіль мешканці Київсь кої області висувають свої версії щодо загадкової задимленості, що від початку тижня огорнула столицю та прилеглі райони. Деякі схиляються до думки, що горять торф’яники, які минулого року не давали вільно дихати. Інші ж звинувачують у тому, що відбувається, пожежі у зоні відчуження поблизу ЧАЕС. Пояснюють свою позицію просто: 15 гектарів, що палають – це надзвичайно велика територія, тому може завдати таких наслідків.

У той же час фахівці намагаються заспокоїти – поблизу Києва нічого не палає.

Начальник Броварського відділу головного управління ДСНС України в Київській області Микола Семиног розповів, що 3 дні назад, коли тільки з’явилась димка, губернатор Київської області Максим Мельничук зібрав усіх голів адміністрацій. На нараді були присутні і співробітники Державної служби із надзвичайних ситуацій.

Максим Мельничук поставив задачу провести моніторинг всіх торф’яників по Броварському району. У результаті перевірок не було виявлено жодних палаючих осередків, проте спеціалісти продовжують тримати руку на пульсі: «Загорань у нас зараз нема ніяких на даний час. Ні торфів, ні лісових. Щодо димки, то це може бути спричинено температурними умовами», – пояснює Микола Семиног.

Світло на справжні причини такого рідкісного явища пролив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан. Він пояснює, що загадковий туман над Київщиною – результат так званої температурної інверсії, коли нижні шари атмосфери не потрапляють у верхні через відсутність вітру і тримаються на позначці 50 і більше метрів над землею.

Таке явище трапляється, коли вдень та вночі температура повітря майже однакова. У народі ж таке я вище зветься просто – «повіт ряна ковдра».

Еколог Олександр Соколенко також запевняє, що біла димка – нормальне природне явище. «Нещодавно були інтенсивні дощі, ґрунт зволожений. А зараз поверхня інтенсивно прогрівається, тому що погода стала спекотною, сонячною. Волога, яка накопичилась в ґрунті, випаровується, але так як вітру немає, ця волога нікуди не дівається – вона накопичується в приземному шарі. Як наслідок – підвищується вологість і утворюється звичайний, слабенький водяний туман. Власне та сама димка», – заспокоює експерт.

Фахівці також додають, що це явище типове для великих мегаполісів, зокрема Лондона, Пекіна, Чикаго. Виходом у такій ситуації може стати лише час – потрібно чекати, поки настане вітряна погода і смог розсіється.

pokruvalo1

ЯКІ РИЗИКИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Фахівці стверджують, що біла димка сама по собі не несе загрози для здоров’я людини. Але до того моменту, поки в ній не накопичаться шкідливі домішки і вона не перетвориться на смог.

Якщо температура повітря буде і надалі утримувати високі позначки, то смог може ущільнюватися, а рівень його забруднення буде зростати.

«Через відсутність природного змішування слоїв атмосфери в столиці та на околицях у місцях скупчення автотранспорту спостерігається підвищена концентрація шкідливих речовин у повітрі», – повідомив Олег Рубан.

Станом на 25 липня у деяких районах столиці вже можна спостерігати дещо підвищений рівень забруднюючих речовин. Наводимо висновки, зроблені Держпродспоживслужбою. Рівень забруднення перевищує середньодобові гранично допустимі концентрації: діоксиду азоту – в 2,75–3,25 рази на всіх постах, крім району Гідропарку; формальдегіду в 1,0–1,3 рази на проспекті Перемоги, в районі Бесарабської та Московської площі.

В Держпродспоживслужбі попереджують, що подібні метеорологічні умови підвищують ризик загострення хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів, легень, серцево-судинної системи, сприяють появі алергічних проявів, в тому числі приступів бронхіальної астми.

Медики кажуть, що в першу чергу задимленість впливає на здоров’я людей, які довго знаходяться або працюють на відкритому повітрі. Також в групі ризику – вагітні жінки та діти.

pokruvalo

«Громадський ревізор» звернувся за інформацією до броварських медиків, які нас запевнили, що ситуація цілком контрольована.

«На даний час немає причин для паніки. Поки що люди не зверталися зі скаргами на погане самопочуття через задимленість. Якщо ви дійсно бачите димку, то обов’язково закривайте вік на, щоб дим не потрапляв до оселі. Якщо у людини є хронічні захворювання легень, то намагайтеся менше виходити на вулицю», – консультує Ігор Кравцов, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Дещо покращити ситуацію можна зменшивши вплив хімічних речовин на людський організм за допомогою щоденного поливу автошляхів, прибудинкових територій і зелених зон біля будинків у ранкові і вечірні години.

Також рекомендується обмежити перебування на відкритому повітрі у денні години. Під час підвищеної сонячної активності – з 12-ї до 15-ї години – краще зовсім утриматися від прогулянок.

Але якщо ви таки чутливі до димки, або ж маєте хвороби, на які впливає дим, ось ще декілька порад, як зменшити їх вплив на організм.

1. Якомога частіше проводити вологе прибирання в житлових та офісних приміщеннях. Можна навіть залишати ємність з водою, що допоможе зволожити повітря.

2. Споживайте більше рідини. Близько 2-х чи 3-х літрів щоденно. Ідеальний варіант-якщо це проста вода, а не сік чи газовані солодкі напої.

3. У разі появи ознак задишки, кашлю, безсоння, алергічних проявів – слід звернутися до лікаря.

В цілому, як бачимо, серйозних причин для паніки немає. Потрібно просто перечекати, поки погодні умови стануть більш лояльними – в результаті цього димка зникне самостійно. А чекати залишилось недовго. За прогнозами Гідрометцентру, спекотна погода та слабкий вітер протримаються до 3 серпня.

Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ