БРОВАРИ +2
НБУ USD 27.76

З ТУРБОТОЮ ПРО КОЖНОГО БРОВАРЧАНИНА

В умовах складної суспільно-політичної ситуації держава заощаджує, як може. У Міністерст ві соціальної політики України давно замислюються над тим, що громадянам замість пільг доцільніше видавати певну кількість грошей. При цьому враховуючи сукупний дохід родини. Але чи вистачить їх на покриття всіх нагальних потреб?

Ліки, одяг, продукти, комунальні послуги… Ціни на ці елементарні речі часом дивують, а часом нагадують номер телефону. Тож виникає цілком логічне питання: як в сучасних умовах виживати найбільш вразливим категоріям броварчан.

Враховуючи це, «ГР» вирішив провести ревізію міських соціальних програм «З турботою про кожного» та Міської програми з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям та військовослужбовцям, які брали (беруть) участь в антитерористичній операції, та їх сім’ям на 2016 рік. Говорити будемо, звичайно, про пільги.

ВЕТЕРАНИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ

До цієї категорії пільговиків відносяться учасники бойових дій, інваліди та учасники війни. Всі вони мають право на безкоштовне санаторно-курортне лікування, першо чергове безоплатне зубопротезування (крім протезування із дорогоцінних матеріалів) в стоматологічній поліклініці цент ральної районної лікарні.

Крім того, інваліди та учасники бойових дій ВВВ можуть розраховувати на безкоштовний відпуск ліків.

Учасники бойових дій ВВВ щорічно отримують одноразову грошову допомогу до Дня Перемоги.

ЧОРНОБИЛЬЦІ

Особам, які віднесені до І та ІІ категорії, надаються державні гарантії та пільги. Зокрема, вони можуть розраховувати на 50-відсот кову пільгу на оплату житлово-комунальних послуг, безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів у аптеках цент ральної районної лікарні, безоплатне позачергове зубопротезування в стоматологічній поліклініці центральної районної лікарні.

Також на забезпечення продуктами харчування за медичними нормами.

Для чорнобильців І категорії додатково передбачено безкоштовне санаторно-курортне лікування. Наприклад, у травні 2016-го до управління соцзахисту надійшло 69 путівок в Моршин, Трускавець, Закарпаття та південний куточок України – Одеську область.

ІНВАЛІДИ

В рамках програми «З турботою про кожного» наступні категорії інвалідів мають можливість отримати пільги з оплати житлово-комунальних послуг у межах норм, передбачених законодавством:

• інваліди I групи всіх причин захворювання – 50%;

• інваліди II групи по зору – 40%;

• сім’ї, у яких двоє чи більше інвалідів по зору – 50%.

Інваліди загального захворювання та діти-інваліди можуть претендувати на безкоштовний відпуск ліків за рецептом та виробів медичного призначення в аптечних закладах ЦРЛ. Зокрема, підгузків (лежачим хворим), тест-смужок для виміру цукру в крові та голок для введення інсуліну.

Для інваліди І групи всіх причин захворювання на оплату ліків передбачена 50-відсоткова знижка.

Крім того, щорічно до Міжнародного дня інвалідів з міського бюджету виплачується одноразова грошова допомога інвалідам І групи всіх причин захворювання та сім’ям, де виховуються діти-інваліди.

Ще одним бонусом міської програми є пункт про проведення безоплатного капітального і поточного ремонту сім’ям, які складаються лише з інвалідів.

ІНШІ КАТЕГОРІЇ ПІЛЬГОВИКІВ

Не забувають у Броварах і про інші категорії громадян. Зокрема в місті проводять щомісячну доплату до пенсії громадянам, які досягли 95-річного віку. Почесні громадяни міста можуть претендувати на 100% оплати житлово-комунальних послуг та за користування стаціонарним телефоном.

У міській програмі «З турботою для кожного» передбачена компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Ветерани праці можуть розраховувати на безкоштовне санаторно-курортне лікування.

А всі без виключення пільговики-броварчани мають можливість безкоштовно їздити в пасажирському транспорті по місту та до Києва.

Крім того, кожен броварчанин, що опинився у скрутних фінансових умовах, може розраховувати на безкоштовну заміну газових плит та газових колонок, які стали непридатними та на адресну матеріальну допомогу.

ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

В рамках соціальної політики міста з місцевого бюджету фінансується та утримується Терцентр, який обслуговує самотніх громадян, серед яких і ветерани війни та праці, одинокі пенсіонери. Вони можуть безкош товно отримати дрібний ремонт одягу, ремонт меблів, перукарські послуги, прокат технічних засобів реабілітації, банк одягу, цілий спектр соціально-медичних послуг, фізіотерапевтичні послуги, масаж за призначенням лікаря, виконання ін’єкцій, заняття ЛФК, надання, щоденні гарячі обіди та навіть доставка до помешкань тих, хто не може самостійно пересуватися.

У рамках тісної співпраці з Організацією Червоного Хреста проводиться забезпечення підопічних центру та багатодітних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах овочами на зимовий період.

Гордість центру – чудова організація дозвілля для людей поважного віку.

Всі соціальні послуги у Територіальному центрі надаються безкоштовно, однак надаються і платні послуги, які передбачені для громадян похилого віку, інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд та допомогу.

УЧАСНИКИ АТО

Враховуючи, що для мобілізованих і демобілізованих військовослужбовців розроблена спеціальна програма, пільг у них значно більше, ніж у інших категорій пільговиків. Один з бонусів – право на отримання земельної ділянки. Також має місце адресна грошова допомога.

Для мобілізованих вона дорівнює одному прожитковому мінімуму. Для демобілізованих – двом прожитковим мінімумам.

Крім цього, військовослужбовці мають право на отримання позачергової безоплатної правової, психологічної та медичної допомоги. Зокрема, безкоштовний медичний огляд, безкоштовне стаціонарне лікування, безкоштовний відпуск ліків та безкоштовне зубопротезування.

Учасникам АТО, членам їх сімей та члени сімей загиблих (померлих) – 50% пільга на оплату житлово-комунальних послуг.

Серед інших пільг військовослужбовцям, виокремимо:

• безкоштовне харчування у комунальних навчальних закладах міста;

• безкоштовне навчання у комунальних закладах позашкільної освіти;

• надання одноразової матеріальної допомоги від Київської обласної державної адміністрації;

• санаторно-курортне лікування;

• оздоровлення дітей військовослужбовців віком від 6 до 17 років;

• безкоштовний відпуск ліків учасникам АТО та їхнім дітям;

• надання оздоровчо-реабілітаційних послуг із залученням лікарів спеціальних напрямків та тренерів-методистів на базі КП “Оздоровчо-реабілітаційний центр”;

• забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

• оформлення та видача посвідчення учасника АТО (посвідчення дружини загиблого учасника АТО або посвідчення дитини із сім’ї учасника АТО);

• безкоштовний проїзд;

• оформлення та видача перепустки на відвідування басейну «Купава»;

ВНУТРІШНЬО-ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ

Зауважимо, що ця категорія осіб має всі права та соціальні гарантії нарівні з мешканцями міста. До управління соціального захисту населення Броварської міської ради можуть звернутися як за матеріальною допомогою, так і за субсидіями.

ПІЛЬГА ЧИ СУБСИДІЯ: ТЕПЕР ТРЕБА ОБИРАТИ!

Якщо ви маєте право на отримання субсидій та пільг – тепер будете обирати. Так вирішили у Кабінеті Міністрів України. В постанову «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» внесли зміни. Проблеми як такої немає. Важливо просто визначитися з тим, що вигідніше, і в який саме час: «Зараз закінчився опалювальний сезон, а значить, у багатьох субсидія майже нульова. Людині вигідніше відкрити пільгу. Почнеться опалювальний сезон, людина для себе прорахує – попросить закрити пільгу та безперешкодно зможе оформити субсидію», – розказала Алла Петренко.

Отож, якщо ви належите бодай до однієї з перерахованих категорій, звертайтеся за допомогою до міського управління соціального захисту і впевнені, ви знайдете свою необхідну підтримку.

Валерія Романова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ