БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Золота «комуналка» скільки будемо платити за квартири та будинки?

Постійним зростанням тарифів на комунальні послуги ознаменувався весь 2015 рік. Зросли ціни на газ, тепло, холодну та гарячу воду, світло. Та як виявилось тенденція продовжилась і у 2016-му. Суми у платіжках броварчан до кінця року зростуть ще вдвічі

Влада пояснює, що намагається привести тарифи до економічно обґрунтованих. Люди бідкаються, що не в змозі платити за новими тарифами. Вже зараз за квартиру слід віддати до 60% доходу. У кожного своя правда, та достовірно зрозуміло одне – з 1 липня прийдуть звичні платіжки, але з новими цінами. Давайте розбиратись, за що і скільки будемо платити.

Вартість газу

Першим у черзі на подорожчання був газ. Так, з 1 травня в Україні діє єдиний тариф для усіх без винятку споживачів на послугу з газопостачання у розмірі 6879 грн за 1000 куб. м.

Споживачам, які використовують «блакитне паливо» лише для приготування їжі, можна сказати, пощастило – вони будуть платить навіть трішки менше – 6,78 замість 7,18 за 1 куб. м. А от власники будинків, які газом оплюють житло, «влетіли в копієчку». Для них скасували пільговий тариф, який складав 3600 за 1000 куб. м. Тож доведеться щомісячно викладати на 50% більше. Та це ще не все.

Опалення та гаряча вода

Ціна газу потягла за собою вгору тарифи на опалення та гарячу воду, питома вага природного газу в структурі тарифу – 65%. Для підприємств теплокомуненерго пільговий тариф також скасували.

5 травня на відкритому засіданні НКРЕКП затвердила для Броварів тариф на централізоване гаряче водопостачання – він зросте на 45% до 71,57 грн. за куб. м при наявності рукосушника та до 66,05 за його відсутності. Нова вартість почне діяти з липня, звісно, якщо НАК «Нафтогаз» виділить ліміти і гаряча вода нарешті з’явиться у кранах.

Але завершальним акордом стане нова ціна опалення, яку мешканці побачать у своїх рахунках із початком опалювального сезону. А вона на 49% стане вища – 1227,28 за 1 Гкал (за наявності лічильника) та 29,05 грн. за 1 кв. м площі (при його відсутності).

Холодна вода
та водовідведення

Не залишилась «в боргу» і холодна вода. За словами заступника директора Департаменту з регулювання відносин у сфері централізованого водопостачання та водовідведення НКРЕКП Дмитра Соломки, головними причинами зростання тарифів на холодну воду стало зростання тарифів на електроенергію і зниження обсягів споживання.

2 червня НКРЕКП схвалила проект постанови і встановила ціну 7 грн. за куб. м холодної води та 6,97 грн. за куб. м стоків. Тепер на кожному кубометрі доведеться переплачувати 2 грн. Коли почне діяти цей тариф, ще невідомо, ймовірно, вже з серпня. Наразі він не зареєстрований у Мінюсті, тому законної сили не набрав.

Утримання будинку

На сьогодні середній тариф на послуги ЖЕКів по місту коливаються на рівні 1,55 грн. за кв. м площі житла. У залежності від характеристик будинку він може бути меншим або більшим. Середній тариф ОСББ у Броварах – близько 2,20 грн. за кв. м. Нагадаємо, що з 1 липня ЖЕКів як таких не буде. Мешканці багатоповерхівок обиратимуть собі управителя або створюватимуть ОСББ. Так чи інакше, тариф, за прогнозами експертів, піде вверх і орієнтовно становитиме 2 грн.

Світло

У вересні до «тарифної атаки» долучиться нова ціна на електроенергію – до нинішньої додасться 24%. Родини, які в місяць споживають до 100 кВт/год., платитимуть 0,71 коп., 100–600 кВт/год. – 1,29 грн., понад 600 кВт/год. – 1,64 грн. за кожен спожитий кВт.

А тепер давайте подивимось наочно, скільки буде обходитись «комуналка» броварчанам та чи не варто вже зараз задуматись про отримання субсидії.

Вікторія Майстренко

zolota1zolota2zolota3zolota4

Примітка: всі розрахунки проведені по тарифам для Броварів, виходячи з затверджених Кабінетом Міністрів соціальних норм споживання газу, води, тепла без лічильника та електроенергії на 1 особу в місяць; холодна вода – 2,4 куб. м., гаряча вода – 1,6 куб. м., водовідведення – 4 куб. м. (враховано у вартість водопостачання), газ – 4,4 куб. м., електроенергія – 90 кВт на сім’ю з 1 особи + 30 кВт на кожного члена сім’ї.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ