БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Де на Київщині навчатися добре? Короткий аналіз шкільного життя

У великих містах проблеми переповненості шкіл, класів, черги в дитячі садочки – вічні, як і питання ремонту доріг. Від цього нікуди не дінешся. Якість освіти залежить від багатьох чинників, серед яких досить важливий – умови, у яких проходить навчальний процес. І скільки б нормативних актів, розпоряджень та рекомендацій не видавали можновладці, класи від того не збільшуються за площею, парт не додається, дитячих ліжечок у садочках не прибавляється

У тісноті – та без образ?

Цьогоріч у 10 навчальних закладах Броварів навчалося 11 554 учні. Для порівняння – у Білій Церкві освіта представлена 25 закладами і навчалося в них 19 136 учнів, а, наприклад, у не такому вже й маленькому Борисполі дев’ять закладів відвідували 6 907 дітей.

Середня наповнюваність класів по області – від 26 до 30 учнів. У Броварах цей показник – 28 школярів у класі. Повторимося – це середня загальноміська цифра. Є, звичайно, у нас в місті школи, де і по 35 дітей у класі навчається.

Якщо розглянути у відсотках наповнюваність шкіл області, то картина «вимальовується» наступна (див. малюнок 1).

navcanya1

Як бачимо, Бровари серед інших населених пунктів виглядають найбільш оптимально, адже наповнюваність стовідсоткова.

114% у Борисполі – ось де дійсно тісно! Але і «недокомплект» у Василькові чи Обухові – теж не гаразд. «Золота середина» Броварів у даному рейтингу виглядає достойно.

Найбільше батьків хвилює питання навчання дітей у другу зміну. Наші журналісти звернулись з офіційним запитом до Департаменту освіти і науки КОДА та отримали інформацію, що друга зміна в школах існує у Вишгороді, Вишневому, Боярці, Білій Церкві, Борисполі, Бучі, Ірпені, Василькові, Обухові, Фастові. І, на жаль, не оминула «двозмінка» і Бровари.

navcanya

Висновок? Треба будувати!

Як не крути, як казали в одному рекламному ролику, а найкраще – будувати нові школи та садочки. Або – у крайньому випадку – добудовувати існуючі корпуси.

«Звичайно, кращим рішенням було б будівництво нової школи. Але зведення шкіл є функцією держави. Вона забезпечує доступність освіти. З державного бюджету фінансується загальна середня освіта. Органи місцевого самоврядування не мають можливості це робити, навіть якби дуже того хотіли. Щоб побудувати нову школу потрібно не менше 150 мільйонів гривень – це непосильні для міського бюд­жету кошти», – коментує ситуацію начальник управління освіти та науки Оксана Мельник.

Загалом по області на поточний рік включено до переліку інвестиційних проектів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку будівництво гімназії на 14 класів у м. Бучі та дошкільного навчального закладу на 75 місць у Білоцерківському районі.

Іншою обласною програмою планується будівництво дошкільного навчального закладу на 220 місць у Білій Церкві за кошти обласного та місцевого бюд­жетів. На місцях вирішуються питання розширення за рахунок добудови вже існуючих закладів. Саме так складається і в Броварах.

«Рішенням сесії Броварської міської ради передбачено кошти на проектування та будівництво загальноосвітньої школи на 1890 місць по вул. Симоненка, а також добудова учбового корпусу на 900 місць загальноосвітньої школи №10», – каже Людмила Павлик, начальник відділу капітального будівництва.

Проведення сучасних і ефективних будівництв вимагає не лише тривалих термінів проектування, а ще й достатньо великих матеріальних затрат. Так, витрати тільки на проект будівництва нової школи по вул. Симоненка – майже два з половиною мільйони гривень, а на добудову 10-ї школи – близько 900 тисяч.

Проектні роботи, за наявності фінансування, планують розпочати у поточному році.

Про ефективний броварський досвід співпраці влади та інвесторів-забудовників відомо вже давно. Дитячий садочок на 120 місць, подарований місту компанією «Альянс-Новобуд», вже у вересні прийме перших маленьких вихованців.

Ще один дошкільний навчальний заклад розпочали будувати по вулиці Чубинського у житловому комплексі «Шоколад».

Вкладати гроші в освіту своїх дітей – найвигідніша та найблагородніша інвестиція, яка сторицею повернеться за деякий час не тільки батькам, але й місту та державі. Тому будуймо школи та садочки, аби сіяти «розумне, добре, вічне» можна було в просторих, світлих та сучасних закладах. Звернення не «просто неба», а до тих, від кого це залежить…

Ольга Підлісна

navcanya2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ