БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Олексій Кудрявцев: «Бровари – центр новацій Київщини»

Децентралізація у Броварах в  дії. Ще 1 вересня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства». Та передача повноважень з центру на місця дещо затягнулась

Місцеві держархбудконтролівці готові до роботи

Процес передачі повноважень від держави органам місцевого самоврядування поступово зрушив з «мертвої точки».

8 червня у Броварах відбулося підписання документу, яким функції архітектурно-будівельного контро­лю нарешті повноцінно переходять до відповідного відділу міської ради. Для виконання цієї почесної місії до Броварів завітав голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев.

«Сьогодні дійсно непересічна подія у Київські області, адже Бровари – п’яте на Київщині місто, де підписується акт прийому-передачі повно­важень, а загалом по Україні таких громад уже 21», – відзначив Олексій Віталійович.

До слова, як правило, такі документи підписувалися «на території» Державної архітектурно-будівельної інспекції, виїзд високопосадовця до пристоличного міста – приємна несподіванка та додатковий стимул для місцевих чиновників.

Розпочався візит очільника ДАБІ з короткого огляду приміщення по бул. Незалежності, 2, у якому будуть працювати місцеві архбудконтролівці. Начальник міського відділу Богдан Мельниченко запевнив, що місця достатньо, умови для роботи комфортні та цілком сприятливі.

«З завтрашнього дня роботи у вас значно побільшає, так що думайте про розширення», – жартує Олексій Куд­рявцев.

abk

ЦНАП розширює мережу послуг

Наступним пунктом, який відвідали гості Броварів, став Центр надання адмініст­ративних послуг по вул. Гагаріна, 18. Саме ЦНАП стане так званим фронт-офісом для броварчан, які планують розпочинати будівництво або реконструкцію власного будинку чи готують свій об’єкт до експлуатації.

Запровадження системи бек- і фронт-офісів усуває в роботі чиновників корупційну складову, адже отримувач послуг і особа, яка розглядає документи та приймає рішення, між собою не контактують. Весь документообіг проходить через адміністратора ЦНАПу.

«Наш центр надає 78 адміністративних послуг, відсьогодні додається ще три від інспекції держархбудконтролю, зокрема надання повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, декларація про початок виконання будівельних робіт та декларація про готовність об’єкта до експлуатації», – інформує начальник Броварського ЦНАП Наталія Попович.

Коротко поспілкувавшись з адміністраторами, перейшли до головної події дня. Мер Броварів Ігор Сапожко та голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев підписують акт прийому-передачі повноважень.

Вітаючи Бровари з цією подією, керівник ДАБІ відзначив: «Новоутворений орган буде контролювати, надавати дозвільні документи, реєструвати, проводити перевірки, опрацьовувати скарги. Я бажаю фахівцям успіху та маю надію, що Бровари і надалі залишатимуться центром Київської області з впровадження усіх новацій».

Мер Броварів у вітанні нагадав про спільну відповідальність органів місцевого самоврядування та тепер вже місцевого держархбудконтролю за всі процеси, що відбуваються у сфері будівництва.

Також Ігор Сапожко запропонував державному посадовцю організувати навчаль­ний семінар на базі Броварів для підвищення фахового рівня адмініст­раторів ЦНАПів Київщини.

Взірцеве будівництво від «Альянс-Новобуд»

І останнім запланованим пунктом перебування у місті Олексія Кудрявцева став візит на будівельний майданчик найбільшого забудовника міста Бровари – компанії ТОВ «Альянс-Новобуд».

Коротку екскурсію для гостей провів генеральний директор компанії Сергій Караванський. Об’єктом прискіпливої уваги став дитячий садочок «Казка», що наразі перебуває на фінальній стадії будівництва.

«Дуже приємно спілкуватися з забудовниками, які думають не тільки про «квадратні метри», а й при цьому мають активну соціально-відповідальну позицію по відношення до міста, в якому працюють. Таких об’єктів, як цей житловий мікрорайон, на жаль, я особисто бачив дуже мало на Київщині», – підводячи підсумки візиту до Броварів, наголосив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев.

Ольга Підлісна

abk2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ