БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Остання сесія 2020 року: бюджет Броварської ОТГ прийнято

Чергова і остання сесія 2020 року Броварської міської ради не залишила байдужими багатьох мешканців, адже проекти рішень, що виносились на порядок денний були досить вагомими і мали серйозний вплив на події,що будуть відбуватись у наступному році в нашій майже сформованій Броварській ОТГ. Які рішення були затверджені, які найболючіші питання були порушені під час прийняття бюджету громади на 2021 рік – слідкував "Громадський ревізор".

Підприємці VS депутати

Сесія почалась з візиту підприємців до зали засідань. Людей хвилювала доля їх бізнесу напередодні новорічних свят, адже земельною комісією їм було відмовлено в оренді, в зв’язку з продажем підакцизної групи товару, тобто алкоголю та тютюну. Під час виступу один із обурених представників підприємців зазначив, що працює багато років та не порушує закон. На питання від депутатів щодо порушення закону зі своєї сторони власники бізнесу впевнено стверджували про свої законні права, хоча, як зазначила депутатка Ірина Веремчук, – вони самі порушили умови договору, який підписували про оренду без права на продаж даної категорії товару. Згодом, головуючим Петром Бабичем, була внесена пропозиція про подовження оренди на рік, щоб допомогти підприємцям хоча б на час карантину продовжити діяльність, але пропозиція не була підтримана більшістю (не вистачило 1 голосу). Врешті-решт, проект зняли з розгляду та дійшли згоди протягом січня створити робочу групу для вирішення проблеми та знаходження компромісу.

Комунальні підприємства

Не менш інтригуючим питанням останньої сесії стало фінансування КП «МФК Бровари» ,адже керівництво підприємства змінилось і звітував вже новий директор клубу - Руслан Семенець. Проект щодо виділення коштів на заробітну плату працівників ставав приводом для суперечок неодноразово, адже під час заснування клубу депутати мали на меті незалежне підприємство, що можливо не буде рентабельним, але точно не збитковим. Зокрема, депутатами була внесена пропозиція про підняття тарифу для дітей за місяць з 250 грн до 500 грн, а також зменшення кількості співробітників, на що Руслан Семенець одразу відповів про пріоритетну більшість тренерів у штабі. Проте, не зважаючи на неефективність роботи за попередній рік, новопризначеному керівнику все ж вдалося викликати довіру та переконати присутніх в доцільності фінансування дитячого клубу та отримати кошти для погашення заборгованості з заробітної плати співробітникам за кілька місяців і на деякий час вперед , у розмірі 500 тис. грн. Хоча й заручився обіцянкою в найближчий час переглянути тарифи та кількість співробітників КП. Також із комунальних підприємств, у розмірі 30 млн. грн, підтримку отримало «Броваритепловодоенергія» на чолі з новим керівником – Григорієм Голубовським.

Басейн ОРЦ

Під час затвердження Програми фінансової підтримки «Оздоровчо-реабілітаційного центру» на 2021 рік виникли питання до директора КП Юлії Боюн щодо контролю пропуску до басейну мешканців і про наявні фіскальні чеки. Пані Юлія запевнила що чеки наявні, а ось весь контроль на даний час ведеться вручну. Депутати наголосили про важливість впровадження іншої системи, адже без автоматизації неможливо за всім прослідкувати. Тому у 2021 році на басейн може чекати нове устаткування для обліку і контролю відвідувачів. Тим часом кошти, що їм передбачені на наступний рік – це 2,5 млн. грн.

Соціальна сфера

У соціальній сфері також відбулися приємні зміни. Замість запланованих 400 тис. грн на оздоровлення дітей буде виділено 1 млн. грн. Не зважаючи на те,що кошти які були виділені у минулому році не були використані через карантинні обмеження, начальниця управління впевнена, що зможе їх реалізувати та все ж оздоровити дітей. На соціальну програму «З турботою про кожного» передбачається майже 9 млн. грн. (прим. ред. - на що саме будуть використані ці кошти, читайте в нашому матеріалі на стор. 5 цього номеру).

Радіомовлення

Одне із питань стосувалось ліквідації Броварської редакції міськрайонного радіомовлення. Хоча, як зазначали депутати, рішення щодо виходу із засновників компанії і співфінансування районної ради було частково незаконним в зв’язку з непопередженням про це другої сторони. Тоді мова зайшла за ліквідацію. Саме тому витрати на ліквідацію підприємства, на їх думку, мають бути розподілені порівну з обох сторін ,тобто з Броварської міської та з районної ради, хоча кінцеве вирішення цього питання депутати залишили наступникам та виділили 150 тис. грн. на перші 2 місяці діяльності замість 800 тис. грн. раніше прогнозованих.

babych

Петро Бабич, секретар міської ради: «У цьому році ми несемо особливо велику відповідальність за прийняті нами рішення, адже маємо звітувати не тільки перед броварчанами , а й мешканцями ще 2 громад. Тому коли визначались з першочерговими напрямками фінансування, були максимально раціональні та зважували на потреби міста і сіл, адже десь існує проблема із садочками, десь - з дорогами, а десь - з амбулаторіями. Прогнозовані видатки збільшились, але разом з тим ми маємо додаткову мотивацію робити кращим не тільки місто Бровари, а й усю Броварську ОТГ та знаходити на це кошти».

melnyk

Оксана Мельник, начальник управління освіти і науки: «Відділ освіти отримав на 2021 рік найбільшу фінансову підтримку включно з субвенцією. Звісно, більша частина - це заробітна плата вчителів. До цієї суми відносяться також   кошти на харчування дітей, та на програму розвитку освіти, яка буде включати підвищення кваліфікації наших вчителів. Враховуючи досвід минулих років, ми зможемо підняти рівень наших освітян, а разом з тим - посилити освіченість наших дітей

reshetova

Світлана Решетова, начальник управління будівництва, ЖКГ, інфраструктури і транспорту: «На діяльність Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту 2021 році передбачили 335 млн. грн. Я щиро сподіваюсь, що цього вистачить для виконання наших планів. До них входять першочергово добудова корпусу молодшої ланки школи № 10, реконструкційні роботи у дитячих закладах, ремонти міжбудинкових проїздів та завершення робіт над "Алеєю кохання".

kravtsov

Ігор Кравцов, директор КНП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»: «Кошти, що виділені на первину медицину у Броварах, в першу чергу будуть направлені на заробітну плату працівникам. Також передбачена компенсація на забезпечення пільгових категорій населення ліками і ремонт амбулаторії за адресою вул. Сергія Москаленка. Внесені до бюджету плани на ремонти амбулаторій у Княжичах та Требухові загальною сумою у 7 млн грн. Тож сподіваємось, що цей рік стане ще ефективнішим для розвитку первинної медицини Броварської ОТГ»

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ