БРОВАРИ +5
НБУ USD 28.16

Січневий локдаун: нові обмеження та заборони

Чутки про те, що українців чекає новий локдаун, точилися ще восени. Одні джерела повідомляли, що його мають ввести на новорічні святкування, інші ж стверджували, що його варто чекати ще на початку грудня. І ось, Кабмін ухвалив рішення, що локдауну – бути, і триватиме він з 8 по 24 січня включно. Про те, яких обмежень чекати, розповідає «Громадський ревізор»

Що заборонено?

Локдаун – це жорстка форма карантину, яка обмежує вільне пересування територією країни та свободу дій у межах певної зони. Під час введення такого режиму нормально можуть функціонувати лише ті організації, які мають забезпечити основні потреби громадян. Також дозволене нормальне функціонування об’єктів критичної інфраструктури.

Згідно до постанови Кабміну, локдаун в Україні буде діяти в період з 00:00 8 січня 2021 р. по 00:00 25 січня 2021 р. На цей час забороняється наступне:

- Прийом відвідувачів у закладах громадського харчування (барах, ресторанах, кафе тощо). Робота таких суб’єктів господарювання буде виконуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень та у режимі «на винос».

- Прийом відвідувачів в ТРЦ та інших розважальних закладах (кінотеатрах, театрах тощо).

- Торгівля товарами, які не належать до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, пального засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів, насіння тощо. Одяг, дитячі товари для навчання, інструменти та інші товари реалізовувати недозволено.

- Прийом відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів.

- Прийом відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

- Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів.

- Робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11.00 години до 6.00 години наступної доби. Харчування в таких закладах має доставлятися безпосередньо у номер клієнта за попереднім замовленням.

- Діяльність непродовольчих ринків.

- Відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами. Винятки: заклади дошкільної освіти та спеціальні заклади освіти.

Що дозволено?

Незважаючи на всі перераховані вище обмеження, січневий локдаун буде не таким суворим, як попередній. Зокрема, Кабмін дозволив працювати супермаркетам, аптекам, банкам, поштовим відділенням, готелям. Звісно ж, з дотриманням усіх карантинних норм.

Серед головних відмінностей – буде дозволена робота громадського транспорту. Для міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення будуть діяти правила «помаранчевої» карантинної зони. Тобто кількість пасажирів не має перевищувати кількість місць для сидіння. Щодо метрополітену – обмеження кількості пасажирів вводитися не буде.Внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень, а от перед авіаподорожами за кордон потрібно перевірити, які обмеження є у країнах, куди запланована поїздка.

Не зупинятимуть роботу й салони краси та перукарні, однак скористатися їхніми послугами можна буде виключно за попереднім записом та без утворення черг з відвідувачів усередині.

Паралельно з локдауном в Україні продовжить діяти й карантинний режим «помаранчевої» зони. Він триватиме до 28 лютого, тож рішення щодо його скасування чи продовження Уряд ухвалюватиме наприкінці зими.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ