БРОВАРИ +5
НБУ USD 28.16

«Тобі, Україно моя…»: вийшла збірка поезій і малюнків броварських дітей

Наприкінці минулого року Відділ культури БМР провів патріотичний проект для юних художників та поетів Броварщини. Зібравши багатий і талановитий матеріал із дитячих поезій і малюнків, було вирішено зробити ці надбання публічними та надрукувати збірку з конкурсними роботами дітей. Так вже у цьому році «Тобі, Україно моя…»перетворилось із конкурсу на реальну книгу - збірку авторських поетичних творів та малюнків дітей міста Бровари

У збірку увійшли авторські поетичні твори та малюнки учасників на патріотичну тематику: любов й повага до сім'ї, країни, її народу і захисників, віра і надія у щасливе майбуття. Всього у книзі задіяно роботи 55-ти дітей. По кілька примірників предадуть до міських бібліотек та закладів освіти.

tobiukraino 2

Ідея проекту «Тобі, Україно моя…» направлена на розвиток і популяризацію патріотичної дитячо-юнацької творчості, поширення публікацій віршів та малюнків юних броварчан через інтернет, а також видання збірки. За умовами проєкту надані поетичні твори не підлягали конкурсному відбору чи редагуванню, а малюнки підбиралися редакційною колегією з числа залучених фахівців з образотворчого мистецтва закладів естетичного виховання та позашкільної освіти міста.

На пропозицію відділу культури відгукнулися 28 юних поетів та 27 художників, наймолодшому з яких всього 7 років, а найстаршому - 16. Дехто з них, розповідаючи про себе і свої літературні пошуки, зазначив, що пише з раннього віку і має вже солідний творчий доробок. А для когось саме участь у проєкті стала дебютом у поетичному жанрі і спонукала спробувати свої сили.

tobiukraino 3

Одні дитячі вірші по-особливому розчулюють своєю зворушливою наївністю. Інші твори вражають виваженістю форми і непідробною майстерністю викладення. Та навіть якщо юним поетам інколи й не вистачає досвіду чи вміння, їх сміливі спроби й творчі пошуки заслуговують на виправдану повагу. Організатори пишаються тим, що мають можливість підтримувати й заохочувати талановитих дітей, і переконані, що любов до рідної держави вихована з дитинства житиме в їхніх серцях завжди.

Урочисте нагородження всіх юних поетів та художників відбулося у середу, 6 січня. Кожна дитина отримала власний примірник збірки, де надруковано її твори, солодкий подарунок та похвальний лист.

tobiukraino 4

«Нехай це і не найвидатніші твори, але це – перші спроби наших дітей, які часто стають стимулом для їхньої подальшої творчості. Прийде той час, коли в Україні народиться ще один Шевченко, Франко, чи нова Леся Українка. І я вірю в те, що це може бути наш броварчанин, який сьогодні вперше спробував написати свій маленький віршик, який увійшов до цієї збірки», - прокоментувала Лариса Виноградова, радниця міського голови.

«Ми, як організатори, дякуємо усім, хто долучився до створення цієї збірки: дітлахам, які вклали часточку душі у свої твори, і педагогам, які плекали у них ці таланти, і їхнім батькам за підтримку!», - звернулася до всіх з вітальним словом начальниця Відділу культури БМР Катерина Мелікова.

«Я дуже рада, що новий рік ми розпочали такими приємними подіями. Як Відділ культури ми будемо й надалі організовувати подібні заходи та спонукати броварчан до творчості. Тож щиро бажаю всім нових перемог та запрошую усіх охочих ознайомитися з електронною версією збірки «Тобі, Україно моя» на сторінці «Бровари: культурний простір» у фейсбуці», - зазначила Ольга Кунцевська, головний спеціаліст відділу культури БМР.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ