БРОВАРИ +5
НБУ USD 28.16

Юрій Чередник: «Ремонти багатоповерхівок стали доступнішими для жителів»

Протягом п’яти років своєї діяльності депутат Броварської міської ради Юрій Чередник приділяв особливу увагу питанням, пов’язаним з житлово-комунальним господарством. В першу чергу, ці питання стосувались ремонту будинків його виборчого округу.

Будинки по вул. Грушевського 3А та 3Б були відремонтовані за сприяння та допомогою Юрія Чередника. Раніше вони знаходились у дуже занедбаному стані, але об’єднавши зусилля громади і депутата, вдалося привести їх до ладу. Наразі в них проведений капітальний ремонт під’їздів, ремонт даху, заміна вікон і головне, як зазначає депутат, фінансувався ремонт виключно з міського бюджету.

Пан Юрій розповів "Громадському ревізору" про програми співфінансування та свої плани на майбутнє.

«В зв’язку зі змінами законодавства та проведеними реформами у сфері житлово-комунального господарства, наразі ми не маємо права проводити ремонтні роботи у будинках виключно за кошти з міського бюджету. Тому в Броварах передбачили програми співфінансування ремонтних робіт будинків його виборчого округу за якими частину сплачують співмешканці будинку, а частину - компенсує місто» - зазначає Юрій Чередник.

Спочатку відсоток фінансування був запропонований на рівні 70 на 30, відповідно 70% суми за ремонтні роботи відшкодовуються з міського бюджету, а 30% - за рахунок коштів мешканців. Проте жодної заявки на ремонт не було отримано. Це вказує на те, що більшість мешканців не мають змоги сплатити такий великий відсоток.

«Першочергових ремонтних робіт потребують будинки, термін експлуатації яких досягає 30-50 років. Ми розуміємо, що мешканці таких будинків – це в першу чергу люди пенсійного віку, які не мають змоги виділити кошти на ремонт. Проте це жодним чином не означає, що вони мають жити у таких умовах» - впевнений депутат.

В ході обговорень фінансування для мешканців хоч і знизили до 90 на 10, проте прихильників у програми досі мало. Наприклад, в цьому році лише один ЖЕК прогнозує, що буде брати у ній участь. «Тобто оцінюючи економічний стан населення вцілому та міський бюджет, відсоток фінансування має знижуватись, тому що фактично мешканці не мають таких коштів. Але й робити ремонт повністю коштом міста за законом ми не маємо права» - стверджує політик.

Великим досягненням своєї роботи Юрій Чередник вважає зниження дольової участі мешканців в ремонті будинків, які вкрай потребують капітальних ремонтних робіт. А саме до 2% витрат, передбачених для ремонту покрівлі, реконструкції конструктивних елементів будинків, герметизації швів чи утеплення фасадів (більш детально дивіться таблицю 1).

table1

«Це велика можливість для мешканців зекономити кошти і у наступному році вже побачити результати ремонтів, проте, щоб скористатися цією можливістю, недостатньо одного бажання. Вважливо мати активну громадську позицію, звертатись до свого депутата, робити обстеження будинку, щоб визначити пріоритетність. Це шлях, що мешканці мають пройти пліч-о-пліч з обраним представником.

Своєю задачею передусім ставлю зберегти низький відсоток, що мають сплачувати мешканці за ремонти будинків не тільки старших за 50 років, а й сучасніших, проте занедбаних, і надалі підтримувати активних мешканців громади» - резюмує Юрій.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ