БРОВАРИ +5
НБУ USD 28.16

Поради лікаря: як не травмуватися під час ожеледиці

Зараз, коли настав сезон ожеледиці, кількість звернень до травмпунктів значно зросла. Усього один невдалий рух – і падіння не оминути. Про те, як можна уникнути травми, підсковзнувшись на ожеледиці, читайте у матеріалі «Громадського ревізора»

Безпека під час ожеледі: взуваймося правильно

Під час ожеледі безпека людини напряму залежить від неї самої. Зокрема, під час такої непогоди особливо важливо обрати правильне взуття та одяг.

Так, взуття обов’язково повинне бути зручним та мати стійку підошву. Чим більшою буде площа підошви, тим стійкішими будуть ваші ноги на обледенілій поверхні. Це означає, що під час ожеледиці краще відмовитися від чобіт на танкетках чи навіть на невеликих підборах. При носінні такого взуття опора буде йти першочергово на передню частину стопи, що збільшить і без того підвищене навантаження на ноги. Однак і від занадто вільного взуття (приміром, валянків) теж варто утриматися, адже в ожеледицю важливо, щоб гомілковостопний суглоб був добре зафіксованим. В іншому випадку є ризик отримати вивих гомілки.

Лікарі-травматологи зазначають, що інколи травми в ожеледь можуть трапитися навіть без падіння. При пересуванні на зледенілій поверхні особливо високе навантаження отримують колінні суглоби. Якщо напруга буде надвисокою, а розподіл тиску – неправильним, є ризики, що суглоб буде травмовано.

Щодо одягу, для виходу на вулицю під час ожеледі рекомендується обирати в міру легкі за вагою комбінезони чи пуховики. Задовгий верхній одяг, як-от довга шуба чи пальто, можуть закривати огляд простору під ногами та сковувати рухи. Тому за можливості звертайте увагу на більш короткі моделі.

Як правильно пересуватися при ожеледиці

Якщо правила щодо вибору одягу та взуття дотримані, пересуватися під час ожеледиці вам буде вже не так складно. Для того, щоб знизити ризики падіння, рекомендується трохи зігнути ноги в колінах та йти нешироким кроком. Намагайтеся ставати одразу на всю стопу, щоб правильніше розподілити навантаження.

Руки рекомендується тримати вільними. В цей час намагайтеся носити рюкзаки замість сумок. Щоб не тримати руки на холоді, обов’язково вдягайте теплі рукавиці.

До речі, ідея тримати один одного за руки, щоб не впасти, є не надто доцільною. Швидше за все, або той, хто падає, потягне за собою іншу людину, або вони впадуть вдвох. При цьому, обидва не зможуть отримати достатньо можливостей для того, щоб запобігти падінню. Єдиний виняток – тримати за руку дитину чи людину похилого віку (тобто того, хто слабший чи легший за вагою), адже в такому випадку ви, найвірогідніше, зможете її втримати.

Безпечне падіння: як не травмуватися

Найголовнішою причиною отримання травми при падінні під час ожеледиці є неправильно обране взуття чи одяг. Однак здебільшого все залежить від випадку, адже навіть при незначному ударі об лід можна отримати доволі серйозну травму. За словами лікарів-травматологів, найбільші ризики тяжко травмуватися мають люди віком від 60 років, адже у них є чимало супутніх хвороб, які впливають на складність травматизації.

Якщо ж ви відчуваєте, що падіння не уникнути, не потрібно широко розставляти руки та ноги, адже в такому випадку вони постраждають в першу чергу. Набагато доцільніше згрупуватися та спробувати зменшити висоту падіння. Тобто, спробуйте присісти чи округлити спину.

У випадку, коли ви починаєте падати вперед, поставте наполовину зігнуті руки навпроти обличчя. Падаючи на прямі руки, ви ризикуєте отримати вивих плеча чи ліктя, або навіть перелом передпліччя. Також не варто підставляти при падінні на бік лікоть – краще падати на бік і вивести руку вперед.

Найнебезпечнішим лікарі вважають падіння на спину, адже через це може виникнути струс мозку чи втрата свідомості. В такому разі намагайтеся округлити спину та притиснути підборіддя до грудей, адже це допоможе уникнути удару головою та знизити ризик тяжкого травмування.

До порад варто додати ще одну - за надмірної ожеледиці, коли замість асфальту суцільний каток по можливості залишайтесь вдома, особливо це стосується людей літнього віку. А головне – залишайтесь здоровими!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ