БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.85

Поради лікаря: як розпізнати алергію на холод?

Зима – час, коли на вулиці стає все холодніше. А разом з холодами до багатьох людей приходять найрізноманітніші сезонні захворювання. Одним з таких стала алергія на холод. Про те, як її розпізнати і чи можна її якось вилікувати, розповідає директор Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов

Симптоми алергії на холод

Про алергію на холод як про захворювання медики почали говорити відносно нещодавно. При цьому, вона може виникати як реакція організму не тільки на мороз, а й на холодні їжу чи напої.

Ще не так давно тому холодову алергію могли сприймати як звичайне лущення шкіри після тривалого перебування на вулиці в мінусову температуру. Сьогодні ж, за словами Ігоря Кравцова, відрізнити алергію на холод від лущення шкіри можливо. Основна відмінність – час, в межах якого проявляються ті чи інші симптоми. Так, звичайне лущення шкіри проходить доволі швидко, особливо, якщо використовувати зволожувальні креми. А от холодова алергія так швидко не виліковується і інколи може тривати протягом декількох тижнів.

Окрім подразнення шкіри, лікарі також виокремлюють наступні симптоми алергічної реакції на холод:

- Значна сльозотеча, яка виникає через вплив холодової алергії на слизову оболонку оку.

- Бронхоспатичний рефлекс (задуха). Особливо небезпечний для тих, хто хворіє на бронхіальну астму.

«Найчастіше холодова алергія трапляється у дітей. Дорослі теж можуть від неї страждати, але значно рідше. До групи ризику входять в основному ті, у кого вже є певні різновиди алергії. Також велике значення має спадковість: якщо алергія на холод є у батьків, виникає великий ризик її розвитку у дітей», - коментує Ігор Кравцов.

Чи потрібно лікувати алергію на холод?

Лікарі стверджують: алергічна реакція на холод найчастіше виникає сам по собі та точнісінько так само зникає, навіть без застосування медикаментів. Одначе у деяких випадках прояви холодової алергії є надто частими, ураження шкіри стають надто відчутними або ж не зникають протягом дуже тривалого часу.

«В такій ситуації пацієнтові варто звернутися до свого сімейного лікаря. Після проведення огляду, за потреби, його спрямують до алерголога. Якщо прояви алергічної реакції є доволі сильними, можливо, пацієнтові рекомендуватимуть здати аналіз крові на імуноглобулін Е чи на еозинофіли. Загалом лікування холодової алергії мало чим відрізняється від лікування інших алергій та полягає у прийомі курсу антигістамінних препаратів», - зазначає Ігор Кравцов.

Якщо ж пацієнт легковажно ставиться до холодової алергії, він може зіштовхнутися з доволі неприємними наслідками, як-от розвиток бронхіальної астми чи поява гострої кропивниці. Втім, такий різновид алергії рідко може перейти у більш серйозне захворювання.

Як запобігти появі холодової алергії?

Убезпечити себе від холодової алергії можна, якщо дотримуватися кількох простих правил: «Перш за все, не виходьте на вулицю без потреби у дні, коли мороз є особливо сильним. Якщо ж доводиться це зробити - обов’язково тепло вдягніться та максимально закрийте усі частини тіла. Тим, хто вже помічає за собою схильність до алергії на холод, варто користуватися спеціальним кремом, який захищає відкриті ділянки тіла від морозу (або хоча б звичайним жирнуватим кремом). Також для профілактики можна приймати вітаміни А, С, Е та РР.

І звісно ж, не забувайте: за будь яких підозр щодо виникнення алергічної реакції на холод, звертайтеся за допомогою до сімейного лікаря. Він надасть дієві рекомендації, які допоможуть значно полегшити чи навіть позбутися цих неприємних симптомів», - резюмує лікар Кравцов.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ