БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.16

Перевобори в Броварах будуть призначені на січень 2021 року

Сьогодні всім відомо, що причиною оскаржень результатів виборів у Броварах стали пронумеровані контрольні талони з бюлетенями. Після розгляду всіх апеляцій, в п’ятницю 13 листопада, апеляційний адміністративний суд остаточно визнав броварські вибори такими, що не відбулись. А вже наступного дня ще одним рішенням апеляційна інстанція розпустила склад Територіальної виборчої комісії. Коли очікувати нових виборів та хто потрапив до нової ТВК в матеріалі «Громадського ревізора».

Резонансні перевибори

Якщо розглядати дану справу в площині закону, домогтись відміни результатів виборів в Україні досить важко. На захисті виборчого права українців стоїть цілий ряд нормативно-правових документів, особливо коли мова іде про скасування результатів відразу в двох категоріях (нагадаємо, що у випадку Броварів, мова іде про вибори міського голови та депутатів місцевої ради).

Однак, три позови від різних політичних сил та апеляційні розгляди, лише закріпили початковий результат. 14 листопада 2020 року шостий Апеляційний адміністративний суд поставив остаточну крапку в цій справі і підтвердив рішення Окружного адміністративного суду про скасування результатів виборів міського голови (голови Броварської ОТГ) та депутатів Броварської ОТГ. «Вишенькою на торті» стало задоволення в судовому порядку вимоги Політичної партії «Команда Ігоря Сапожка – «Єдність» про розпуск діючого складу ТВК:

«Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14 листопада 2020 року у справі № 320/11253/20 достроково припинено повноваження всього складу Броварської міської територіальної виборчої комісії Броварського району Київської області та зобов’язано новий склад цієї виборчої комісії провести повторні вибори депутатів Броварської міської ради Броварського району Київської області та Броварського міського голови Броварського району Київської області», - зазначено у Постанові ЦВК №485 від 16.11.2020. Отже, повторним виборам бути і призначатимуть їх вже новим складом Територіальної виборчої комісії.

Новий склад ТВК

Увечері понеділка 16 листопада 2020 року на офіційному сайті Центральної виборчої комісії з’явилось повідомлення, що новий склад Броварської міської ТВК сформовано. Як і попередній, новий склад комісії у кількості 18 осіб сформовано на основі відповідних подань місцевих організацій політичних партій. Які політичні сили та ким саме персонально представлені нині в броварській Територіальній виборчій комісії, можна переглянути у наведеній нижче таблиці.

ТАБЛИЦЯ 1. Склад Броварської міської територіальної виборчої комісії

№ п/п Посада ПІБ Політична партія
1 Голова комісії Філатова Тетяна Іванівна "СЛУГА НАРОДУ"
2 Заступник голови комісії Рубайло Алла Володимирівна "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ"
3 Секретар комісії Пилипчук Лариса Василівна «Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"
4 Член комісії Антонюк Євген Володимирович "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПОЛІТИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ "ЄДИНА РОДИНА"
5 Член комісії Бонапартова Леся Миколаївна "СЛУГА НАРОДУ"
6 Член комісії Дяченко Вікторія Вікторівна "Солідарність жінок України"
7 Член комісії Іоффе Дар’я Олександрівна "ЗА МАЙБУТНЄ"
8 Член комісії Кізюн Олена Андріївна "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ"
9 Член комісії Кореняк Ірина Володимирівна "ЄДИНА ГРОМАДА"
10 Член комісії Кравчук Наталія Віталіївна "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ"
11 Член комісії Марущак Ірина Леонідівна «Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"
12 Член комісії Немеш Вікторія Миколаївна Соціалістична партії України
13 Член комісії Петровський Євген Леонідович "РІВНЕ РАЗОМ"
14 Член комісії Скочко Олексій Олександрович "ГОЛОС"
15 Член комісії Харлан Тетяна Миколаївна "ВЕЛИКА КРАЇНА"
16 Член комісії Чепенко Олексій Олегович "Солідарність правих сил"
17 Член комісії Шеверун Алла Миколаївна "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ"
18 Член комісії Шитий Олександр Васильович "ГОЛОС"

 

Як бачимо, з вищенаведеної таблиці, склад міської ТВК оновився повністю, за єдиним виключенням. З попереднього складу у новій комісії опинився представник партії «Голос» та одіозний юрист Олексій Скочко. Як таке могло статись, запитаєте ви, якщо судовим рішенням визначено повну заміну складу? Відповідь досить проста: передбачливий «Голос» завчасно вивів свого представника з попереднього складу ТВК, щоб пан Олексій зміг уникнути відповідальності у вигляді позбавлення права займати посаду. Хід спритний, але дуже спірний. До речі, вже стало відомо, що рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2020 р. рішення ЦВК в частині включення Скочка до територіальної виборчої комісії визнано протиправним та скасовано. Отже, за логікою суду склад нинішньої комісії повинен бути оновлений на 100 %.

Центральна виборча комісія зобовʼязала також новий склад Броварської ТВК «невідкладно привести свою діяльність та рішення у відповідність із вимогами виборчого законодавства України з урахуванням судових рішень, що набрали законної сили, зокрема, щодо проведення повторних виборів депутатів Броварської міської ради Броварського району Київської області та Броварського міського голови Броварського району Київської області».

Реакція політичних сил

Вже зранку 17 листопада Ігор Сапожко зі своєї офіційної сторінки в соцмережі звернувся до містян. У своєму пості на Фейсбук він написав: «Міська влада буде змушена витратити значні ресурси, щоб забезпечити ефективний санітарний та протиепідемічний контроль на дільницях. Будуть виділені додаткові бюджетні кошти на організацію повторного виборчого процесу.

Для того, щоб повторні вибори в Броварах відбулися без порушень, нам потрібен особливий контроль громади за всіма рішеннями, що будуть прийматися новим складом міської ТВК… Громада має бути впевнена, що виборчий процес в Броварах нарешті здійснюється по закону. Ми не можемо дозволити собі проводити вибори щокварталу, адже це безглузде витрачання бюджетних коштів, які нам зараз потрібні і на добудову нової школи, і на забезпечення опалювального сезону, і на боротьбу з пандемією.» Далі Ігор Васильович висловлює подяку своїм виборцям та сподівання, що містяни підтримають його кандидатуру на повторних виборах.

Доки лідер перших виборів та його партія готується до повторних перегонів, опозиція аналізує результати і промахи першої кампанії та прораховує варіанти зміни сценарію, щоби отримати перемогу за будь-яку ціну. Поговорюють навіть про висування єдиного опозиційного кандидата, на роль якого претендують аж п’ять осіб.

А тим часом про свій намір іти кандидатом у мери заявив в соцмережах Олег Іваненко, який 25 жовтня 2020 року вже обрався депутатом Київської обласної ради. Він написав, що змушений піти на цей крок, адже його батько, який балотувався на посаду міського голови Броварів від партії "Європейська Солідарність" у першому раунді виборів, захворів на COVID-19 і нині знаходиться в лікарні. Саме через те, що батько не зможе прийняти участь у нових виборчих перегонах Олег Іваненко збирається продовжити «сімейний підряд» та йти кандидатом на посаду Голови Броварської ОТГ. Про це він також заявив в ефірі Телеканалу «Прямий».

Коли чекати перевиборів?

Територіальна виборча комісія в новому затвердженому складі має 10 днів на прийняття рішення про призначення дати повторних виборів. Вони повинні відбутись у останню неділю 60-денного терміну, з дати прийняття такого рішення ТВК.

Перше засідання нової Броварської ТВК відбулось 18 листопада, у середу, але на ньому дату виборів так і не погодили. Наступне засідання призначили на 23 листопада. Тож саме на цьому засіданні мають визначити остаточну дату нового волевиявлення броварчан. А це означає, що вже незабаром передвиборча агітація по місту розгорнеться з новою силою.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ