БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.16

В Броварах проведуть інвентаризацію зелених насаджень

19 листопада в малому залі засідань БМР відбулось перша зустріч робочої групи, що займатиметься питанням зелених насаджень, їхньою інвентаризацією та висадкою у Броврах. До складу групи увійшли спеціалісти виконавчих служб міста, відповідних комунальних підприємств та броварчани-активісти. Про питання, які підіймали на зустрічі, презентацію від компанії FDI, що є розробником системи Smart City та перспективи міста в напрямку догляду й збільшення зелених насаджень у матеріалі «Громадського ревізора»

Минулого тижня виконкомом БМР були затверджені рішення щодо врахування електронних петицій громадян. Однією з яких була петиція містян «Боротися із важким та брудним повітрям можуть дерева і інші зелені насадження». Щоб дати хід реалізації цієї петиції міський голова Ігор Сапожко 12 листопада 2020р. підписав розпорядження на створення робочої групи, завданнями якої визначили:

- аналіз заходів діючої Програми розвитку та збереження зелених зон м. Бровари на 2019-2023 роки;

- розробку плану заходів з утримання зелених насаджень, порядку висадження зелених насаджень, чіпування нововисаджених дерев, відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою та контролю новонасаджених дерев.

proekt2

Перша зустріч робочої групи відбулась вже за тиждень, після підписання Розпорядження. На порядку денному було передбачено кілька питань і доповіді виконавчих служб, але майже сходу від початкового плану відійшли, адже активістів цікавила більше конкретика та практичний бік вирішення питань.

На початку обговорювали діючу Програму та її фінансування, намагались з’ясувати що було зроблено, що ні і чому кошти, які були виділені після затвердження Програми розвитку та збереження зелених зон потім були з неї зняті. Тетяна Нагорна, начальник планово-технічного відділу Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту, пояснила, що наприкінці 2018-го року Управління включили фінансування по створенню зелених зон у іншу програму УБЖКГІТ – «Програму будівництва, капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду, благоустрою та соціально-культурного призначення», яка включає розділ «Парки, сквери, зони відпочинку».

Присутні дійшли згоди, що важливо розуміти яким чином зараз питання зелених зон представлене у містобудівній документації – генеральному плані міста, детальних планах території – для чого було вирішено на наступну зустріч запросити представника Управління містобудування та архітектури.

Плани по реалізації програми

На зустрічі заслухали представників компанії Smart City, яка презентувала проект комплексної системи управління зеленими насадженнями. Працювати з додатком можна через ПК, планшет чи смартфон, для якого є спеціальний мобільний додаток. В дану програму входять чотири основні етапи: інвентаризація, моніторинг, планування та контроль, комунікація з громадськістю.

proekt

Інвентаризація зелених насаджень – це фактично перепис та облік кожного дерева, яке виконується спеціалістом. Облік виконується чіпуванням дерева спеціальним способом, що не шкодить його росту. З цього починається збір інформації, який далі вноситься в електронну базу даних. На кожне дерево заводиться окрема картка з вказанням його стану і всіма параметрами.

proekt1

Далі за деревом слідкують, проводячи постійний моніторинг будь-яких змін. Всі зміни також вносять в електронну базу, із зазначенням спеціаліста, який їх виконує. Повторна інвентаризація проводиться щоп'ять років.

Така програма дозволяє здійснювати контроль заходів по догляду за зеленими насадженнями, планувати створення нових зон, або вирубку старих дерев. Завдяки зібраній в одному місці інформації, необхідні для загалу дані можна зробити публічними й доступними для громадськості міста через сайт чи створення публічного порталу з інформацією про стан зелених насаджень.

Представники компанії разом із членами робочої групи дійшли згоди, що почати роботу в будь-якому разі варто зі складання реєстру зелених зон та об'єктів, опису адрес та меж на мапі. Для чого необхідно пропрацювати питання з Управлінням містобудування та архітектури БМР та КП Бровари-Благоустрій. Після цього можна організувати почергову інвентаризацію дерев по зонах.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ